Skocz do zawartości

F30/F31 - wymiana zegarów


burn1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Posiadam BMW F31 z 2016r 2.0 Diesel w automacie.

Do tej pory posiadałem zegary z małym wyświetlaczem. Zakupiłem rozszerzone zegary w wersji sport z 2015 roku. Wyczyszczone i zakodowane pod VIN.

Po podłączeniu ich do auta zegary nie pobierają obrotów, temperatury oleju i ilości paliwa. Dodatkowo język jest niemiecki.


Moje pytanie - czy jest szansa żeby zegary działały poprawnie? Jeśli tak to co trzeba zrobić? Czy trzeba wyprowadzać jakąś dodatkową wiązkę?


Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Pamiętać trzeba, że zmiana zegarów - licznika kilometrów powinna być zgłoszona do Stacji Kontroli pojazdów, bo jeśli nie to grozi za to odpowiedzialność karna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dowiadywalem sie na stacji DIAGNOCAR jesli licznik jest nowy fabryczny i przebieg zostanie zczytany z sterownikow pojazdu jak to ma miejsce przy montazu 6WB i sie zgadza niema potrzeby zglaszania takiej informacji jesli licznik lub pojazd zostanie uszkodzony i bendzie potrzebna wymina zegarow i przebieg nie bendzie sie pokrywal z wczesniejszym nalezy to zglosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ktoś przerabiał temat i może podpowiedzieć czy da się to zrobić w 100%.Na alegro gość sprzedaje wyczyszczone liczniki trzeba tylko mu podać vin i twierdzi że podłączyć i wszystko będzie ok.Mam e31 z2013 roku z małym wyświetlaczem a chciałbym ten ala  sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie kolegi wyżej, z tym że ja mam F31 z 11/2012 i rozszerzone zegary + HeadUp i navi professional, czy zegary led z polifta będą działały i czy da się to ogranąć samemu np. za pomocą Bimmercode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, marcinlmobile3 napisał(a):

Ktoś przerabiał temat i może podpowiedzieć czy da się to zrobić w 100%.Na alegro gość sprzedaje wyczyszczone liczniki trzeba tylko mu podać vin i twierdzi że podłączyć i wszystko będzie ok.Mam e31 z2013 roku z małym wyświetlaczem a chciałbym ten ala  sport

Gość bzdury gada. Przede wszystkim musisz sprawdzić czy w HU jest wyjście na światłowód. Jeśli jest, to trzeba dołożyć światłowód od zegarów do HU. Konieczne jest również kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.