Skocz do zawartości

Koła zimowe - ogumienie jednolite czy mieszane?


acc007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oryginalne koła zimowe 18" 796M występują w dwóch wariantach:

- ogumienie jednolite: 225/45 R18

- ogumienie mieszane: 225/45 R18 i 255/40 R18


Różnica w cenie niewielka (ok 500zł). Które z nich będzie zimą lepsze dla m340 xdrive ?

 

Moge się podzielić swoimi spostrzeżeniami:


1./ Mam mieszane ogumienie zimowe 225/45 r18 i 255/40 r18 w 3 sedan z xdrive zrobionej na ponad 300 KM i jest normalnie. Tzn jest dobrze i żadnych problemów nie ma na mokrym, suchym czy w śniegu. NIektórzy piszą, że mieszane ogumienie nie nadaje się na śnieg itd. wg mnie to Ci co nie jeździli na takim. Dodam, że teraz nawet udało mi się kupić (tydzień temu) mieszane ogumienie zimowe rft z homologacją:-) Do tej pory miałem zimowe Bridgestony, teraz przesiadam się na Pirelli Soto 3


2./Mam ogumienie jednolite 225/45 r18 w f31 320D z napędem na tył. Samochód ma około 220 KM i powiem, że często ma problem z trakcją na suchym, mokrym i na śniegu. Opony niby zajebiste najnowsze zimówki Continentala (2018).


Jeśli możesz to wsadzaj mieszane ale ze względu na xdrive wybierz rft z homolgacją i pilnuj obwodu kół.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@pikopiko - a co tam jest? jeszcze czekam na auto...

 

Tak na szybko z pamięci....

Wybierasz średnicę założonych kół, a następnie szerokość opon założonych na tyle.

U mnie na lato mogę wybrać na tył 275 lub 245, na zimę jest już tylko 245.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Obecnie BMW dopuszcza również tzw. ogumienie mieszane na zimę, kiedyś rzeczywiście z ich zestawów zimowych można było założyć tylko 4 takie same.

W xDrive pewnie nie poczujesz różnicy, ja do RWD zaklepałem węższy zestaw. Zimno, mokro więc w zimie i tak nie wykorzystasz 100% przyczepności szerszej opony na asfalcie a węższa przez większy nacisk zapewnia lepszą trakcję w skrajnych warunkach (śnieg, lód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nieprawda.

 

No tak... Zapewne wiesz lepiej co mi auto pokazuje na wyświetlaczu....

 

Dlaczego? Coś magicznego dzieje się zimą?

 

To pytanie do inżynierów z bmw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw OEM 796M to kompletne koła, więc felgi dopasowane. Znalazłem w sieci, że te felgi mają rozmiar:

- przód: 7.5Jx18 ET25

- tył: 8.5Jx18 ET40


Jest jeszcze jeden argument za mieszanymi - większy kapeć z tyłu dużo ładniej się prezentuje. To w Octavii mam standardowe 225 (tyle że 17")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo to co podałem to zestaw do mieszanych:) 796M występują też w drugim wariancie, do opon jednolitych - wtedy są 4 felgi takie same 7.5Jx18 ET25.


Update - wyciąg z homologacji M340i xdrive dotyczący dozwolonych kół:

1: 225/35 R20 90Y 8Jx20 ET27
2: 255/30 R20 92Y 8.5Jx20 ET 40

1: 225/40 R19 93Y 8Jx19 ET27
2: 255/35 R19 96Y 8.5Jx19 ET40

1/2: 225/45 R18 95H M+S 7.5Jx18 ET 25

1: 225/45 R18 95V M+S 7.5Jx18 ET25
2: 255/40 R18 99V M+S 8.5Jx18 ET40

1: 225/45 R18 95Y 7.5Jx18 ET25
2: 255/40 R18 99Y 8.5Jx18 ET40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszane lepiej wyglada. Trakcja przy xDrive bez wiekszego znaczenia. Roznice wylapiesz przy ekstremalnej jezdzie lub na torze...

Przy mieszanym bedziesz mial bardzo malo modeli opon do wyboru. Wiec moze byc bardzo glosno i nic nie zrobisz bo nie bedziesz mial alternatywy z homologacja BMW :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Mi przy zgłaszaniu szkody parkingowej w F30, jak auto stało zaparkowane, ze zgaszonym silnikiem, pod wiatą, nie w czasie jazdy, rzeczoznawca z ubezpieczenia sprawdzał, czy mam homologowane opony BMW, co w tym przypadku nie miało nic wspólnego ze szkodą. Taka ciekawostka.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to mój pierwszy post na forum, więc pozwólcie, że się przywitam.

Po kilkunastu latach od zabawy e30 wracam do marki i zamówiłem g21 330ix. Autko będzie na 18 790M bez runflata (kod opcji 1RE). Mój plan zakładał wrzucenie zimówki na seryjne 790M oraz zakupienie jakiejś męskiej 19" z męską oponą na lato (to co jest w ofercie bmw jakoś mi nie podchodzi). Mój handlowiec twierdzi, że do mojej felgi nie mają opon zimowych w ofercie i poponuje mi nowy set, wspomniany 796M.. dla mnie to kpina, bo 796 i 790 mają dokładnie takie same rozmiary (i opon i felg).


moje pytanie: czy ktoś z was znalazł opony zimowe 225/45 R18 95V plus 2x255/40 R18 99V z homologacją do g20 i bez runflata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.