Skocz do zawartości

Brzydki zapach z nawiewu


Siumkaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czuć z nawiewu brzydki zapach. Czym mogę go usunąć? Chodzi mi o sam nawiew, bo przy włączonej klimie nic nie śmierdzi. Klima nabijana i odgrzybiana w marcu. Słyszałem, że sa pianki do czyszczenia nawiewu, ale wystepuje też ryzyko, że mogą coś uszkodzić w środku. Macie jakieś pomysły jak wyczyścić i pozbyć się brzydkiego zapachu z nawiewów? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdy używasz klimy to na ostatni odcinek drogi wyłącz ją, wtedy nie będzie wilgoci w kanałach a co za tym idzie brzydkiego zapachu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki to ci nic nie pomogą, tylko zacieki zostają. Jak zakład specjalizujący się w klimatyzacji psika piankę, to uciekaj.

Tylko ozonowanie i wymiana filtra kabinowego. tam mogą być liście itp.

 

Mam podobny problem z zapachem z nawiewów i ozonowanie nie pomogło. Zarówno pożyczonym urządzeniem jak i w serwisie. Myślę, że jest tam kilka warstw tego grzyba i tutaj potrzeba raczej szpachelki ;) przynajmniej w moim przypadku bo zauważyłem że nie kapie woda pod samochodem więc pewnie mam zapchany wężyk czy co tam jest. Jak najlepiej się dostać do tego wężyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z zapachem z nawiewów i ozonowanie nie pomogło. Zarówno pożyczonym urządzeniem jak i w serwisie. Myślę, że jest tam kilka warstw tego grzyba i tutaj potrzeba raczej szpachelki ;) przynajmniej w moim przypadku bo zauważyłem że nie kapie woda pod samochodem więc pewnie mam zapchany wężyk czy co tam jest. Jak najlepiej się dostać do tego wężyka?

 

Tez robilem ozonowanie ale to nie pomoze jak parownik jest zagrzybialy. Pianki pomogly na chwile. Do rurki i calej tacki na wode najlepiej sie dostac przez rozebrane tunelu srodkowego i wyjeciu nagrzewnicy https://www.youtube.com/watch?v=QUOGCOT0XTg. Wode pod autem w e46 rzadko widac, chyba ze stoi pochylo najlepiej przodem do dolu to wtedy moze cos poleci. Osobiscie dalem sobie z tym spokoj bo sciagac deski mi sie nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozbyłem się smrodu z klimy używając płynu do czyszczenia parowników (np Wurth) i sikałem od strony komory silnika bezpośrednio na parownik. Aby się do niego dostać trzeba zdjąć parę elementów ale tragedii nie ma. To co czyści ten koleś na filmiku w poprzednim poście to nagrzewnica i to nie ona jest przyczyną problemu. Obecnie nie mam problemu z brzydkim zapachem, raz na rok ozonuje klimę i to wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki, "bomby" itp. nic nie dają, tylko na chwile maskują brzydki zapach. Ja użyłem coś takiego:


http://media.wuerth.com/stmedia/shop/catalogpages/LANG_pl/1229037.pdf


To nie jest pianka tylko taki wodnisty płyn o bardzo "chemicznym", duszącym zapachu. Ja go użyłem i się sprawdził, na rynku są dostępne inne podobne produkty jak ktoś nie lubi firmy Wurth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
@Paulo25 dzięki za link. Jesteście pewni, że tam pod radiem jest nagrzewnica a nie parownik od klimy? Ostatnio przy okazji zdjętej osłony pod kierownicą wkładałem tam paluchy od boku i za gąbką są poprowadzone dwie rurki i były bardzo zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.