Skocz do zawartości

E39 520i - Jakie opony na zime


Nemus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,


Może i trochę wcześnie ale chcę znaleźć nowe aluski do swojej buni na zimę i dobrze by było mi się trochę zorientować jakie opony dobrze by było zakupić do niej na okres zimowy? Myślę o felgach styling 33 (16'), na których mam aktualnie letnie i chcę zakupić drugi komplet na zime :D

Z tego co wyszukałem to na 16' najlepiej 225/55/16 lub 205/55/16, lecz z tego co widzę na starszych postach to ludzie pisali aby zakładać 195/65/15 (oczywiście nie na 16' tylko 15')... Stąd też mój post i ogromna prośba o poradę, gdyż będzie to pierwsza zima z bunią :)

Nie za bardzo też chcę pchać się w 15, bo boje się, że będzie to wyglądać tragicznie... Co radzicie?


Dzięki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja się właśnie zaopatrzyłem w 205/65 R15 94T FULDA Kristall Control HP2. Cena około 1100zł 4szt. Miałem akurat cztery stalówki na zimę więc pozostałem przy tym rozmiarze.


W szerokości 195 to nie znajdziesz takiego indeksu nośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zaopatrzyłem w 205/65 R15 94T FULDA Kristall Control HP2. Cena około 1100zł 4szt. Miałem akurat cztery stalówki na zimę więc pozostałem przy tym rozmiarze.


W szerokości 195 to nie znajdziesz takiego indeksu nośności.

Przeglądałem to średnio indeks wynosi 91 więc mniej więcej by się zmieścił w zakresie.

Po namyślę przerzucę zapewne felgi z letnich 16' na zimę więc bez sensu mi jest przechodzić na 15'.

 

Na 16" zakładasz 225/55 żadne inne.

A 205/55 nie mogą być skoro są dostępne pod 16'?


Jeśli chodzi o 205 to myślę nad Nokian WR D4 205/55 R16 91 T w przeciwnym razie przy 225 myślę nad Nokian WR D3 225/55 R16 95 H, ewentualnie Nokian WR D4 225/55 R16 99 H XL tylko nie wiem czy jest sens inwestować w wzmacniane opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 8 lat jeżdżę na 15" na alufelgach z kolapkami bmw i mnie wygląd nie obchodzi. Jadę w górach i auto brnie do przodu. Porządna wąska opona 205 daje rade w górach. Akurat mam Continental i do nowego auta też zakupiłem tą firmę.


Jak ktoś był by chętny mam na zbyciu 15" na continemtalach chyba 2 sezony mają m kupiłem nowki na oponeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lato 19stki zime 18stki z oponami 245/40 i tez daja rade ale zima zimie nie rowna, sniegu raczej ostatnimi laty mało i oczywista oczywostosć opona węższa bedzie miala przewage, Jak ktos po górach jezdzi duzo to 205 nawet zakładać i nie słuchać.


Jak sie raz zakopalem w zeszlym roku to zalożyłem smieszne opaski na kola za 15zł ze sklepu Netto i dało rade ;)

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym aucie mam 18" na zimę i jestem, ciekaw jak będzie sobie radzić. Jak ktoś jeździ po mieście gdzie praktycznie nigdy śniegu nie ma i nie mieszka, w, pagorkowatym terenie to może zakładać nawet i 17" jak ma być praktycznie i pewnie zimą to tylko 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że jednak przerzucę letnie na nowe felgi w przyszłym roku, a na obecne aluski 16' wrzucę zimowe. Niby mieszkam w mieście ale jednak w rodzinne strony to w góry jeżdzę więc zimy tam nieraz są srogie więc pytanie czy w takiej sytuacji na 16' lepiej wrzucić 205 czy 225... Jak piszecie niby mniejsza lepsza tylko czy 205 siądzie dobrze na 16'?

Wcześniej miałem napęd na 4 więc wszędzie dawało radę, teraz jednak jest napęd na tył :)


18' czy 19' na zimę to wydaje mi się spore kopyto :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pisałem ci w trzecim poście jakie masz kupić opony - przewidziane przez producenta 225/55 i żadne inne, bo inne nie są homologowane, to ty jak dziecko we mgle.

Ile jeszcze razy się spytasz? 10 osób musi to samo napisać? 205 kupiłeś, to były złe, poprzedni właściciel założył nieodpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum aby pisać i rozmawiać z tego co się orientuję. Poza tym nigdzie nie pisałem, że zakupiłem opony 205 tylko w momencie zakupu samochodu takie już były założone więc wole się dopytać czy takie mogą pozostać skoro nie są dedykowane czy lepiej je ewentualnie zmienić na kolejne lato.

Dziękuje bardzo za pomoc i wypowiedź, jestem bardzo wdzięczny. Nie trzeba się unosić czy też denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po to jest forum aby pisać i rozmawiać z tego co się orientuję.

Ależ oczywiście możemy sobie podyskutować w temacie :), ale najlepiej zerknij na naklejkę na słupku.


Dla dociekliwych powiem, że dla 525d mam inną specyfikację niż dla 530d. Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w takim razie zima wleci 225/55 :cool2:

A jeszcze jedno pytanie w takim razie Panowie... Zauważyłem, że w niektórych postach które czytałem wybierane były różne profile opon na przód i na tył. Czy jest to jakaś fanaberia osób czy może być taka wytyczna od producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko to nie występuje przy 15 czy 16 calach, a dopiero przy 17 i 18, więc Ciebie nie dotyczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie występuje przy 15 czy 16 calach, a dopiero przy 17 i 18, więc Ciebie nie dotyczy.

Jasne, dzięki bardzo za informacje :cool2:


A to jeśli chciałbym wrzucić na lato 17' przykładowo to wtedy już trzeba wrzucać 2 różne wielkości przód i tył czy można na obie osie wrzucić 235/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy jaki styling, np. S66 jest 8x17 i 9x17, czyli 235/45/17 oraz 255/40/17, wszystko jest tu:

http://felgenkatalog.auto-treff.com

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.