Skocz do zawartości

Wymiana modułu Bluetooth na COMBOX


Marys888

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Mała nawigacja ma obsługę bluetooth wbudowaną w jednostkę.

Zmiana opcji z 6NH na 6NS(co m.in. umożliwia bluetooth audio) wymaga dołożenia modułu combox.

Nie miałem czasu grzebać ręcznie w opcjach F30, w której to sprawdzałem. Może dałoby się aktywować to ręcznie kodując samo radio.

W F30, w której to sprawdzałem była jednostka Champ2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wojti77 piszesz o "małej navi" NBT?

W przypadku tej jednostki bluetooth audio działa przy 6NH.

Zmiana na 6NS uaktywnia rozszerzony bluetooth, ale w kwestii przesyłania muzyki niczego nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojti77 piszesz o "małej navi" NBT?

W przypadku tej jednostki bluetooth audio działa przy 6NH.

Zmiana na 6NS uaktywnia rozszerzony bluetooth, ale w kwestii przesyłania muzyki niczego nie zmienia.

 

pisze o dużej, NBT profesional, testowałem kilka razy.

NBT biznes nie miałem okazji testować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam podobną sytuację do kolegi, także chciałbym słuchać muzyki przez BT:

WBA3E11070J708384

Pytanie mam podobne. Czy wystarczy zaprogramować moduł z 6NH na 6NS czy potrzeba czegoś jeszcze? Mój VIN: WBA3D31070F300016


Do tego kwestia modułu w bagażniku u mnie jest pusto, tzn. Obok miejsca z bezpieczenikami po lewej stronie nie ma nic:


20200310-200105.jpg


Navi mała.

Czy to coś zmienia?


Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam podobną sytuację do kolegi, także chciałbym słuchać muzyki przez BT:

WBA3E11070J708384

Pytanie mam podobne. Czy wystarczy zaprogramować moduł z 6NH na 6NS czy potrzeba czegoś jeszcze? Mój VIN: WBA3D31070F300016


Do tego kwestia modułu w bagażniku u mnie jest pusto, tzn. Obok miejsca z bezpieczenikami po lewej stronie nie ma nic:


20200310-200105.jpg


Navi mała.

Czy to coś zmienia?


Pozdro

 


Nie masz combox, nie da się za duzo zrobic. 6NH na 6NS dziala dla NBT.

Bizness navi nie ma nic to tego, to tylko różnica map i wielkości ekranu. Można w sofcie kilka rzeczy zmienić, trrzba by przejrzeć soft, ale bluetooth żeby zrobić to trzeba by hardware zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam F30 z 2012 roku z możliwością rozmowy poprzez Bluetooth oraz małą nawigację, pod bagażnikiem brak comboxa.

Numer VIN: WBA3D11000F321780

Czy u mnie w samochodzie jest możliwość strumieniowania muzyki z telefonu ? Oraz jeżeli taka możliwość jest czy można zmieniać utwory za pomocą przycisków na kierownicy?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam F30 z 2012 roku z możliwością rozmowy poprzez Bluetooth oraz małą nawigację, pod bagażnikiem brak comboxa.

Numer VIN: WBA3D11000F321780

Czy u mnie w samochodzie jest możliwość strumieniowania muzyki z telefonu ? Oraz jeżeli taka możliwość jest czy można zmieniać utwory za pomocą przycisków na kierownicy?

Pozdrawiam :)

 

Nie ma combox wiec nie, ale przyciski na kierownicy powinny działać, trzeba by zobaczyć przez ista czy są bledy i cos blokuje. Auta z Francji przyjechalo, moze język blokuje cos. Przez esys mozna sie dostać i sprawdzić. Napewno mozna wrzucic update map, masz mapy move jak widać, wskaziki sportowe tez mozna by dodać. No może coś jeszcze, ale wiele opcji to auto nie ma. Moge pomoc jak by bym z czym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cześć, mam podobny problem. BMW F20 HU CIC, bawiłem się w esys i zmieniałem funkcje z 6NH na 6NS/NK. Nic to nie dało, mea culpa, za mało poczytałem. Dowiedziałem się, że potrzebuję comboxa, tylko nie wiem, jaki kupić, jak to zamontować itp. Widzę dużo filmów z instalacji comboxa do serii E, jednak do F nic. Nie wiem, czy jest to podobne, a w sprawach czysto elektrycznych jestem prawie że zielony. Z góry dziękuję za pomoc. Mogę dosłać VIN, jeśli ułatwi to sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pewnie już było ale dla usystematyzowania...


Mam F30 2012 CIC, działają rozmowy bluetooth, nie da się streamować muzyki po bluetooth.

Najlepsza opcja do muzyki to AUX ale nie da się zmieniać piosenki z kierownicy.


1) Rozumiem że jedyna opcja dla CIC aby streamować muzykę po bluetooth to dołożenie Combox?

2) Czy dołożenie Combox odblokuje jakieś dodatkowe opcje po USB?


Jeśli tak, to czy oprócz samego Comboxa potrzebuję kupić jakieś kable/przejściówki? Na allegro jest mase Comboxów w różnych cenach ale w żadnym opisie nie ma nic o okablowaniu.


To co mam w bagażniku (bezpieczniki po środku pod pokrywą, coś co wygląda podobnie do comboxa we wnęce po lewej stronie):

20210505-144839.jpg

20210505-144224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...


Jeśli tak, to czy oprócz samego Comboxa potrzebuję kupić jakieś kable/przejściówki? Na allegro jest mase Comboxów w różnych cenach ale w żadnym opisie nie ma nic o okablowaniu.

 

 

O właśnie, właśnie. Ja mam F25 2012 (VIN: WBAWY310900A77629). BT tylko do rozmów telefonicznych. Zaryzykowałem i kupiłem COMBOX TELEMATIK 9257151. Kosztował całe 69 zł. Kodowanie może ogarnę ale w filmikach z USA widzę, że oprócz samego comboxa mają jakieś dodatkowe kabelki. Też je potrzebuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.