Skocz do zawartości

n52 urwane śruby VANOS


sslawek77

Rekomendowane odpowiedzi

może miał ktoś taki przypadek:

silnik 3 litry n52, przebieg nie całe 160k km


auto kręci nie odpala, brak synchronizacji na wałku ssącym, kompresja w przedziale 3 - 4,5


po zdemontowaniu pokrywy, widać ukręcone 4 śruby z Vanos-a ssącego ( które są przykręcane od strony wałka).


teraz pytanie co mogło się stać i ewentualnie co jest do remontu, czy mogło pogiąć zawory ?

do mechanika mam dopiero za miesiąc ugadane auto, więc na razie chce zdiagnozować opisany problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę późno, ale nie przeskoczył żaden rozrząd tylko urwały się śruby. Pewnie koło było wymieniane wcześniej na nowsze, które w gratisie dostało od BMW tę wadę: https://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=1422717


Co koniec końców zrobiłeś z tym silnikiem? Z tego co szukałem to nie zdarzyło się żeby coś poważnego się stało z silnikiem przy urwaniu tych śrub. Dodatkowo, można te śruby wymienić z aluminiowych na stalowe, w tym uszkodzonym kole i to powinno naprawić tę awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mojemu ojcu w warsztacie jakoś dopasowali. Z czarnymi śrubami to nie widziałem... Na pewno od tego modelu? To co wrzuciłem linka to jest późniejszy model koła właśnie z wadliwymi aluminiowymi śrubami. Z wyglądu śruby wystają. Stary model koła miał stalowe śruby, z wyglądu nie wystające tak bardzo.


Coś jest do remontu przez to urwanie koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne śruby na ogół są to właśnie stalowe śruby maszynowe czyli te które więcej wytrzymują. Jest na nich jakaś klasa twardości wybita typu 8.8? lub 10. coś tam? Od twardości zależy wytrzymałośc na ukręcanie mówiąc prosto i łopatologicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.