Skocz do zawartości

Bmw e39 520i wiatraczek klimatronika


Marek3003

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem temat wałkowany ale mam pytanie. Kupiłem już dwa panele, wszystkie gorsze od mojego. Czyściłem wiatraczek wielokrotnie, smarowałam, mam taką wprawę ze uchylam radio, wypycham panel i rozbieram w 2minuty. Pytanie brzmi. Jeśli nie służy on do chłodzenia układu tylko by czujnik temperatury miał świeże dane to jak nie będę używał nastawów automatycznych to czy mogę zdjąć sam wiatrak i wszystko zamontować. Tylko wiatraczek z ta metalowa szpilką. Co się może stać? Gdyby kosztował nowy panel 1-2 tys to bym dawno już kupił w Aso. Ale 4tys? Kretynizm. Proszę o poradę. A może ktoś zakładał nowy w sensie np. W serwisie komputerowym? Przecież nie możliwe by nie było takich wiatraków w innych sprzętach? Pomocy bo doprowadza mnie ten warkot do szału!
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz jakieś dane tego wiatraczka ? Takie wentylatorki są produkowane na różne potrzeby przez np. Nidec więc nie sądzę aby w klimatroniku był jakiś unikat.


PS.

OK, podejrzałem na YT i faktycznie on jest jakiś dziwny. Jeśli warczy to może jest niewyważony ? W sensie, że coś się przykleiło z jednej strony i nim rzuca podczas pracy.


Z E36 nie będzie pasował sam wiatrak ? Panele używane są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zakładając, że nie ma czujnika obrotów i nie wywali błędu to będzie działać, ale nie będzie poprawnie utrzymywać temperatury, bo nie będzie jej mierzyć. Czyli przy klimatyzacji non-stop zimne, a przy ogrzewaniu cały czas gorące z nawiewów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich uczestników tego forum jestem tu nowy i mam problem z moim autem posiadam BMW e39 520i 1998r. Problem polega na tym iż termostat przestał spełniać swoją funkcję a zaraz po wyciągnięciu go z obudowy termostatu przestał mi działać nawiew ale nie tak od razu jeszcze czasem załączył lecz teraz już przez parę dni w ogóle nie chce ruszyć panel sterowania klimatyzacją oraz nawiewem działa każdy bieg mogę ustawić bez problemu temp. też mogę ustawić i kierunek powietrza też mogę ustawić lecz nie działa dmuchawa czy ktoś mi może powiedzieć co się dzieje czy to jest wina termostatu? czy jeża? może jeszcze jakaś inna przyczyna. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, wiatraczek wyciągnąłem. Na razie mam ustawione 16 stopni i nie używam „ auto”. Ale jak otwieram drzwi to wita mnie cisza. Szok, podobno w innych samochodach tez tak mają niż im nic nie brzęczy. Dziwna ta cała reszta tzn. nie BMW. Dla mnie po 2 latach zmagań z brzęczeniem raz głośniejszym raz cichszym to na prawdę szok. P.S. A wczoraj tak dla rozrywki wywaliło cały olej z przedniego amortyzatora. Dziś 2xsachs 640,- plus górne mocowania 140,- i robocizna 300,-. Teraz czekam w kolejce na zbieżność pewnie 120-150. Ale jestem szczęśliwy a pół roku temu wymieniałem sprężyny i odboje i coś tam jeszcze. Tak się cieszę z mojego autka Edytowane przez Marek3003
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Cię pozdrawiamy Marku i życzymy bezawaryjnego :wink: użytkowania
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś przerabiałem temat tego wiatraczka. Wystarczyło go solidnie umyć, osuszyć, a na koniec małą krople oliwy maszynowej wpuścić w miejsce gdzie siedzi. U mnie przestał wydawać dźwięki. Ale faktycznie usunięcie wiatraka jest łatwiejsze i pewniejsze :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.