Skocz do zawartości

[F10] LED H7 zamiast zwykłej żarówki w BMW F10


ArturGPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na forum ani nigdzie w internecie. W swoim BMW F10 (520d) przed liftem (2011) mam zwykłe światła mijania na żarówce H7. Bardzo mocno odstaje to od całego samochodu. Chciałbym włożyć tam żarówki LED H7. Z tego co się dowiedziałem na 90% wyskoczy błąd spalonej żarówki (mimo CANBUS-a) i wystąpią szumy w radiu, do tego będzie problem ze zmieszczeniem żarówki bez wiercenia + będzie potrzebny adapter(?). Czy ktoś z Was już praktykował zmianę halogenów na LED? Jakieś porady, ew. info skąd kupiliście żarówki? Edytowane przez ArturGPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć, piszę ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na forum ani nigdzie w internecie. W swoim BMW F10 (520d) przed liftem (2011) mam halogeny. Bardzo mocno odstaje to od całego samochodu. Chciałbym włożyć tam żarówki LED H7. Z tego co się dowiedziałem na 90% wyskoczy błąd spalonej żarówki (mimo CANBUS-a) i wystąpią szumy w radiu, do tego będzie problem ze zmieszczeniem żarówki bez wiercenia + będzie potrzebny adapter(?). Czy ktoś z Was już praktykował zmianę halogenów na LED? Jakieś porady, ew. info skąd kupiliście żarówki?

Ja montowałem zderzak poliftowy z LED halogenami.


Trzeba zakodować że są LEDY i nie ma być błędu spalonej żarówki (brak kontroli zimnej i ciepłej dla lewego i prawego przeciwmgłowego) - wtedy nie potrzeba diód ze sztucznym obciążeniem nazwanym przez Ciebie CANBUS).


PS: Po co LED skoro te LED H11/h7 co tam siedzi swieci strasznie z tyłka ?

W ogóle nie pamiętam kiedy używałem przeciwmgłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

PS: Po co LED skoro te LED H11/h7 co tam siedzi swieci strasznie z tyłka ?

W ogóle nie pamiętam kiedy używałem przeciwmgłowych.

 

Trochę namieszałem :) Chodzi mi o zmianę świateł mijania.

Nie, Ty nie. To ja namieszałem. Sorki.


A wiec mozna wykodowac rowniez sprawdzanie zarowek dla swiatel mijania.


Ale wkladac led... ehh słaby temat troche. Rowniez uwazam ze lepiej lepsza zarowke wlozyc.

Po co sie narazac na nieprzyjemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wykonalne :)




Tylko musisz postawić na dobre żarówki :) Myślę, że w przypadku F10/F11, gdzie szły ksenony w większości przypadków, nikt nie będzie się jakoś mega szczególnie przyglądał się Twojemu rozwiązaniu :) Tym bardziej, że jak masz soczewki, to ciężko zauważyć, że to LED :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył retrofity od Philipsa. Z doświadczenia z hidami i ledami w lampie soczewkowej mogę powiedzieć że jeśli nie ustawiasz świateł za wysoko i utrzymujesz je w czystości to nikogo nie razisz i widoczność jest o wiele lepsza, z halogenami to jakaś tragedia. Oczywiście prawidłowo powinieneś założyć coś oryginalnego, ale cena odstrasza i sam miałem takie retrofitowe rozwiązanie w poprzednim samochodzie. Swoją drogą wiele busów ma homologowane lampy halogenowe a raza po oczach gorzej niż stary golf z hidami w lampie refleksyjnej. Ale lepiej się nie sugerować tym co mówię bo ja to nawet LPG założyłem do F10 i mam telefon Xiaomi, Janusz na 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Poszukaj soczewek Koito A3, bodajże tak się mazywają. To tzw. Bi-LED. Na YTube jest masa pokazanych przeróbek z soczewek H7 na takie ledy. Ponoć efekt na +. Np:tu

 

Troche spora rzeźba. Jesli ktos mial stycznosc z dolozeniem.led Phipips zamiast H7 to prosze dac znac czy nie wywala bledow i czy dziala jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej - w komentarzach piszą że jest dosyć ciemno. Czy u Ciebie też tak jest? Czy zmieściły Ci się bez przeróbek?


Chciałem u siebie włożyć je zamiast żarówek do doświetlania zakrętów.

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki Philips co kupiłem na Ali świecą (mają jasność) porównywalną z xenonem, ale ich barwa, rodzaj światła jest taki jakby bardziej krystaliczny, ciężko to określić, ale świecą jakby bardziej "czysto" może to kwestia temperatury barwowej bo xenon ma ok 5000k a te led mają ok 6000k i nie są przez to bardziej "niebieski" tylko bardziej "krystaliczne" ciężko to opisać jak się nie zobaczy :)

Z demontażem xenon i montażem led, miałem robić sam, ale ze względu na pracę nie miałem czasu i dałem auto znajomemu mechanikowi, ogarnął w godzinę i jest ok.

To co chyba najważniejsze, mają bardzo równy podział linii świecenia, odcinają nawet lepiej niż fabryczny xenon, przez co świecą ładnie jasno, a z drugiej strony nie ma mowy o oślepianiu kierowców jadących z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.