Skocz do zawartości

Padajaca skrzynia? 523i e39


Marczyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Może raczej w skrzyni brakuje oleju, skoro tam bardziej terkocze. Korek spustowy jest magnetyczny. Jakbyś zmieniał olej to można stwierdzić czy są opiłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem olej w skrzyni miesięc temu wlalem elegancko dedykowany biegi wchodzą jak w masło od tamtej pory ale co z tego jak napier... Skrzynie to sobie zmienię samemu nie ma problemu tylko żeby nie wymieniać na darmo jak się okaże że to kurde co innego dzisiaj sprawdzę dam znać wieczorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Jeszce raz sprawdziłem dokładnie bmke od spodu zapialem sobie czwórkę i słuchałem no i nic innego jak skrzynia nie wydaje żadnych dźwięków przy dyfrze cichutko zero szumu przylozylen ucho do skrzyni i w niej coś kurde lata jakby nie wiem jakiś ząb się ulamal i tak rzęzi w środku albo łożysko jakieś w środku w skrzyni poszło no nic jutro zrzucam skrzynie dzisiaj już co nie co sobie poodkrecalem i będę wymieniał dam znać tutaj czy dam radę samemu bez drugiej osoby ściągnąć i włożyć skrzynie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrząc na ten obrazek to ja bym wkręcił szpilki zamiast śrub z nakrętką w tej szczelinie i kręcąc równomiernie po obwodzie nakrętkami w końcu musi puścić co tam trzyma. Tyle, że coś się może urwać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa dobra dobra rozumiem no taki miałem też zamysł na początku wkręcić tam coś później przekręcić skrzynie i o ścianki wypychac chyba tak zrobię bo tam brakuje kurde nie wiem no z 0.5cm max żeby wyskoczyła ona już lata na boki jak chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trochę skrzynia zeszła więc oryginalne śruby będą pewnie zbyt krótkie. Bierzesz szpilkę, np. z Castoramy w rozmiarze jak ori śruba. Ucinasz tę szpilkę, żeby była dłuższa od śruby i wkładasz normalnie jak śrubę, ale jak przejdzie przez skrzynię to miedzy skrzynią i silnikiem nakręcasz na nią nakrętkę, a dopiero potem wkręcasz szpilkę w silnik. Następnie kręcąc tą nakrętką co jest między silnikiem, a skrzynią będziesz powodował, że skrzynia zacznie się odsuwać.


PS. O właśnie widzę, że wiesz już o co mi chodziło :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie....

konwerter odkreciles?

odkrecisz go wymontowujac rozrusznik.....

nie nasadzisz skrzyni z powrotem na miejsce, jesli nie odkrecisz konwertera.

Musisz go odkrecic i nasadzic na walek przed wlozeniem skrzyni na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.