Skocz do zawartości

BMW G30 WYMIANA FOTELI


luqu107

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


Mam G30 ze sportowymi fotelami (standardowe z MPAKIETU skóra z podgrzewanymi przednimi). Chciałbym je wymienić na komforty, czy jest w ogóle taka możliwość? Jeśli tak to kogo polecacie i czy możecie rzucić szacunkową kwotę robocizny, fotele kupiłbym na własną rękę.


PS. Na gwarancji już mi nie zależy, ponieważ mam już 97tys km najechane.


Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Nie są złe, po prostu komforty są lepsze. Komforty mogą mieć wentylację, masaże, mają o wiele więcej opcji ustawień oparcia itd. Jak chcesz porządną skórę w aucie, to z automatu konfigurator wrzuci Tobie komforty itp. itd. Przy fotelach sportowych o wielu opcjach musisz zapomnieć.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I dlatego już na etapie konfiguracji samochodu warto pozaznaczać te wszystkie wentylacje, masaże, lepsze skóry itp., bo późniejsze dokładanie jest średnio opłacalne, bo wiele elementów trzeba w takim przypadku wymienić (fotele, boczki drzwi, panele sterujące, moduły, wiązki). Fotele sportowe to jednak przynajmniej półka niżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Ma ktoś u nas na forum doświadczenie i wprawę w wymianie najzwyklejszych szmaciaków na wentylowane komforty w G31?

Jaki czas i cena takiego przeszczepu?

Ja robiłem.


Panel od klimy dałem dotykowy bo taki chciałem więc mam 2w1.

Fotele z masażem montowałem.


Wszystko sam.


Wymiana foteli to 20 minut czasu max.

Ja musialem CAN dociągnąć do każdego z fotela co zajęło mi dodatkową godzine, może półtora.


Zostało mi zrobić podgrzewanie kanapy (kanapa ma, muszę panel tunelu wymienić oraz pociągnąć zasilanie oraz LIN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, mógłbyś opisać jak wymontować fotel pasażera ?

Iloma śrubami jest przykręcony ? Trudny jest do nich dostęp ?

Nie potrzebuję wymienić fotela, ale chcę dobrać się do głośnika, który jest pod fotelem (w zasadzie po to kabli do tego głośnika).

Przyglądałem się fotelowi (komfort z wentylacją) i trudno było zidentyfikować, które śruby mocują fotel, a które szynę od fotela.


Lub może inaczej, ciągnąłeś kable do CAN, czy wiesz może jak są prowadzone kable do subwoofera aby się do nich dostać nie wyciągając fotela ?

Chcę zamontować tubę w bagażniku i potrzebuje sygnał do sterowania wzmacniacza do głośnika basowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam prośbę, mógłbyś opisać jak wymontować fotel pasażera ?

Iloma śrubami jest przykręcony ? Trudny jest do nich dostęp ?

Nie potrzebuję wymienić fotela, ale chcę dobrać się do głośnika, który jest pod fotelem (w zasadzie po to kabli do tego głośnika).

Przyglądałem się fotelowi (komfort z wentylacją) i trudno było zidentyfikować, które śruby mocują fotel, a które szynę od fotela.


Lub może inaczej, ciągnąłeś kable do CAN, czy wiesz może jak są prowadzone kable do subwoofera aby się do nich dostać nie wyciągając fotela ?

Chcę zamontować tubę w bagażniku i potrzebuje sygnał do sterowania wzmacniacza do głośnika basowego.

 

Musisz odkrecic szyny Fotela.

Bodajze TORX45


Dwie z przodu i dwie z tylu.

Pod zaslepkami.


Kable do suba - w zaleznosci jakie masz naglosnienie.

Jesli masz 'stereo' to koniecznie przy subie - bo tam sie tez rozchodzi sygnal, na glosniki w przednich drzwiach.

Jak HiFi - to masz kable w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Powinienem dać sobie radę z fotelem dzięki Twojej podpowiedzi.


Mam system HiFi, zlokalizowałem wzmacniacz w bagażniku i byłoby super gdybym mógł się podpiąć pod te kable, bo mam już zamontowany dodatkowy wzmacniacz w bagażniku pod tubę oraz dodatkowe tweetery z tyłu. Ale kable w wzmacniaczu HiFi nie są w żaden sposób opisane.

Pociągnąłem sygnał do mojego dodatkowego wzmacniacza z głośników umieszczonych w suficie ale zauważyłem, że wzmacniacz HiFi ma wbudowaną zwrotnicę i na głośniki średniotonowe w suficie sygnał ma wycinany niskie basy i tuba niespecjalnie ma co odtwarzać.

Muszę do jej sterowania pociągnąć sygnał od subwooferów pod fotelami, bo nie mam koncepcji jak sprawdzić, który kabel we wzmacniaczu odpowiada za niskie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za odpowiedź.

Powinienem dać sobie radę z fotelem dzięki Twojej podpowiedzi.


Mam system HiFi, zlokalizowałem wzmacniacz w bagażniku i byłoby super gdybym mógł się podpiąć pod te kable, bo mam już zamontowany dodatkowy wzmacniacz w bagażniku pod tubę oraz dodatkowe tweetery z tyłu. Ale kable w wzmacniaczu HiFi nie są w żaden sposób opisane.

Pociągnąłem sygnał do mojego dodatkowego wzmacniacza z głośników umieszczonych w suficie ale zauważyłem, że wzmacniacz HiFi ma wbudowaną zwrotnicę i na głośniki średniotonowe w suficie sygnał ma wycinany niskie basy i tuba niespecjalnie ma co odtwarzać.

Muszę do jej sterowania pociągnąć sygnał od subwooferów pod fotelami, bo nie mam koncepcji jak sprawdzić, który kabel we wzmacniaczu odpowiada za niskie tony.

Te grubsze w parach to subwoofery + brązowy i chyba czerwono niebieski to zasilanie.


Na newtis.info masz schematy, ale trzeba miec konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

newtis.info podje że jest zablokowany na żądanie BMW AG.


Spróbuję coś pokombinować z tym grubszymi kablami, rzeczywiście jest para czerwono-niebieska.

Pisząc, że to zasilanie masz na myśli, że kable czerwono-niebieskie dostarczają sygnał do subwoofera ?(zapewne nie bawią się w polaryzację i dlatego oba kable do jednego głośnika są tego samego koloru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
newtis.info podje że jest zablokowany na żądanie BMW AG.


Spróbuję coś pokombinować z tym grubszymi kablami, rzeczywiście jest para czerwono-niebieska.

Pisząc, że to zasilanie masz na myśli, że kable czerwono-niebieskie dostarczają sygnał do subwoofera ?(zapewne nie bawią się w polaryzację i dlatego oba kable do jednego głośnika są tego samego koloru).

Polaryzacja musi być.

Te z brązowym paskiem/kolorem to -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 7.09.2021 o 06:00, luk_byd napisał(a):

Ja robiłem.

 

Panel od klimy dałem dotykowy bo taki chciałem więc mam 2w1.

Fotele z masażem montowałem.

 

Wszystko sam.

 

Wymiana foteli to 20 minut czasu max.

Ja musialem CAN dociągnąć do każdego z fotela co zajęło mi dodatkową godzine, może półtora.

 

Zostało mi zrobić podgrzewanie kanapy (kanapa ma, muszę panel tunelu wymienić oraz pociągnąć zasilanie oraz LIN).

którędy doprowadzałeś kabel od siedzenia do zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.