Skocz do zawartości

Aplikacja BimmerCode - kodowanie x3


CLumsy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
Witam. Mam pytanie. Chciałem odblokować oglądanie video przez bimmercode i z tego co zauważyłem nie ma tej opcji w oprogramowaniu. Wyłączyłem start/stop , otwieranie kalpy bagażnika od srodka ale nie ma opcji video in motion w programie Bimmercode. O co tu chodzi ? Czy ktoś miał cos takiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Rozmawialem z technicznym doradca u dealera żeby upewnić się, że nie stracę gwarancji. Nastraszył mnie, że mogę jeśli w BMW wykryją że przy sterownikach było coś modzone. Poza tym powiedział, że w polifcie (miękka hybryda) opcji auto start/stop nie idzie wyłączyć. Ja poczekam aż auto straci gwarancje, wtedy może kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć,


Mam X3 G01 2019r z Mpakiet, z USA, LP84810. Wymieniałem całą tylną klapę, zderzak, itd + zakupiłem światła EU.


1. Niby wszystko jest OK, ale właśnie się zorientowałem jadąc drugim samochodem za tą G01, że podczas hamowania świecą mi kierunki w klapie. Nie wiem czy tak było gdy odebrałem ten samochód zrobiony, czy po moim kodowaniu. Pytanie do znawców tematu, wg Was to zle podłączenie czy kwestia kodowania, czy jeszcze coś innego? Jeśli kodowanie to moge prosić o podpowiedź co jak przekodować?


2. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, które ustawienie w G01 odpowiada za sidemarkery. Też chciałbym je wyłączyć. W poprzedniej F25 znalazłem to ustawienie w BimmerCode, ale w G01 nie jestem pewien co przestawić.


3. Mam z przodu oryginalne lampy USA. Czytałem w necie, że kwestia przystosowania ich od UE to kwestia kodowania, ale jak wyżej nie wiem które to opcje.


4. Podstawowe rzeczy sobie przekodowałem (pasy, start/stop, radio, mapy, czytanie znaków). Generalnie mam wszystko poza PL językiem i lektorem. Nie doskwiera mi to specjalnie, ale zastanawiam się czy jednak tego PL języka jakoś nie dołożyć. Trochę czytałem w necie i w sumie nie wiem, czy można to wykonać samodzielnie (w sensie kodowania), czy trzeba dograć jakoś ten język PL. W teorii np. w bimmercode wystarczy w kilku miejscach dodać PL język i go przełączyć, ale w taki sposób mi to nie zadziałało.


5. Ostatnio jak próbowałem jakąś opcję zakodować to wyskoczyło mi sporo błędów i ostatecznie wróciłem do backupu ... moze te światła hamowania z pkt 1 wtedy się zepsuły ... niestety to już przeszłość i nie sprawdzę jak było.


Odnośnie wyposażenia z którym mógłbym się za to zabrać to mam:

* VGATE na BT + bimmercode

* kabel esys (soft esys też gdzieś mam ściągnięty, choć bawiłem się nim kilka lat temu gdy miałem F25 i nie wiem czy tu nie potrzebuję czegoś ściągnąć od nowa)

* konwerter USB-C / LAN do podłączenia bimmer code do telefonu przez kabel ESYS (więcej dostępnych opcji)


Będę wdzęczny za podpowiedzi.


Z góry dziękuję za pomoc :-)

Pozdrawiam

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić konwersję całego auto usa na PLN . Niestety jak to zrobić za pomocą bimmercode nie wiem nie używam. Mogę to zrobić za pomocą esys jak coś pisz priv. Po tej konwersji będziesz miał język pl światła będa swiecic jak eu itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.