Skocz do zawartości

Sprężyny - E34 525 TDS Touring


dario525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Kupiłem standardowe sprężyny LASJEFROS (przednie) . Długo nie miałem czasu aby je założyć, w końcu jest trochę pochmurny dzień ale nic jade do znajomego mechanika je wymienić . W warsztacie nie było miejsca więc mówie sobie rozłożę się pod chmurką powinienem zdążyć przed deszczem.

Wziełem się do roboty rozkręciłem wszystko, wyciągam nowe z bagażnika i o K...!!! coś nie tak nowe są za długie o dwa zwoje (stare mają 5 a nowe 7 zwojów) i wtedy zaczyna też lekko padać. Reszty się domyślacie.

 

Kilka miesięcy temu wmieniłem amortyzatory na NK standardowe i nie było problemów przy ich zakładaniu odpowiadały starym

 

Mam pytanko do posiadaczy E34 525TDS Touring mających standardowe zawieszenie :

- jakie Wy macie długości sprężyn , czy sprzedawca dał d... , czy może jak w przypadku amortyzatorów są ich dwa rodzaje?

 

Zdrówko

 

Dario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tak wielkiego doświadczenia, ale dwa zwoje to spro i chyba podczas wymiany amortyzatora nie musiałbym używać ściągacza, a misiałem go użyć

 

Dario

No to masz wyjaśnienie!Nie ma możliwości założenia sprężyn bez ściągaczy,chyba że są obcięte zwoje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Kurde chociaż jeden co ma Turinga ze standardowum zawieszeniem z przodu i poświęci 20 sekund, na schylenie się i policzenie czy zwoje jego sprężyn można policzyć na jednej czy na dwóch rękach

 

Pilna sprawa

 

 

Dario

Jedna ręka! Ja mam zawieszenie standartowe i kilka dni temu wymieniałem amorki,ale niestety ściągacze były potrzebne! i to bardzo.

Turing 525 TDS 92 rok,Nivo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A czy mozna wpakowac do 525 tds turing sprezyny orginalne od 520 sedan ??? czy nie beda za miekie itd???

Koledzy prosze poradzcie

Bo mam twardziela i juz powoli konczy sie moja cierpliwosc a nie chce wydawac kasy na cos co i tak moze mi sie nie przydac

BMW jest tanie dla bogatych

http://img102.imageshack.us/img102/1093/copyright6phpki9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie byłem i liczyłem, z przodu na 100% mam oryginały, i jest 7 zwojów !

jak bym nie liczył jest 7,,,,pozdrawiam,,,ale liczba zwojów z długością często nie ma związku, przecież mogą być inny usztywniające lub miękkie nie koniecznie zmieniając wysokość auta,,,pozdrawiam, u mnie na bank 7 dwa ost na górze zetknięte razem,, tak to ogólnie wygląda,,

Teraz to ja mam radość z jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.