Skocz do zawartości

Mam czujnik cisnienia w kołach GDZIE ZMIENIC OPONY?????


jakubowskij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dam sobie ręki obciąć, ale czujnik ciśnienia powietrza może nie mieć bezpośrednio nic wspólnego z oponami :shock: :mrgreen:

 

Na 90 % system monitorowania stanu opon wykorzystuje czujniki ABS.

Za ich pośrednictwem kontroluje ilość obrotów kół.

Gdy w którejś z opon spada ciśnienie, jej średnica zmniejsza się.

Koło zaczyna obracać się prędzej niż pozostałe trzy.

I wtedy czujnik ciśnienia podnosi alarm.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu chciałem zainstalować sobie takie czujniki w kołach, zrezygnowałem ze względu na cenę przyzwoitych modeli (mniej przyzwoite były zdaniem for zachodnich bardzo zawodne). Systemy, które przeglądałem - zaznaczam, nie wiem jaki stosuje BMW - bazowały na czujnikach ciśnienia półprzewodnikowych/piezoelektrycznych komunikujących się bezprzewodowo z centralką we wnętrzu.jeden z systemów (jeśli mnie pamięć nie myli to niemieckie VDO) zintegrowało ów pomiar z danymi z czujników ABS - wykorzystanymi jak to opisał 130rapid. Summa summmarum te czujniki ciśnienia były klejone do wnętrza felgi i trzeba było wyjątkowego nieudaxcznika wulkanizatora, żeby je uszkodzić przy zmianie opon.

 

Ale - jak jest w naszych ulubionych bolidach - niech ktoś mądrzejszy napisze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pociagne temat dalej....

 

felgi w mojej bumie sa lekutko zfatygowane i chce wrzucic nowe,czy nie będzie problemu z przełożeniem czujników???

 

aha i jeden czujnik pokazuje mi cały czas mało ciśnienia,chociaż jest ono ok.podejrzewam że to jakies uszkodzenie czujnika,ile taki może kosztowac jeśli to oryginał bmw?

 

oponki nabite gazem,i tez nie wiem czy np.czujnikom robi jakąś róznicę czy to zwykłe powietrze czy inny gaz????

 

pozdro

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........Systemy, które przeglądałem - zaznaczam, nie wiem jaki stosuje BMW - bazowały na czujnikach ciśnienia półprzewodnikowych/piezoelektrycznych komunikujących się bezprzewodowo z centralką we wnętrzu..............

 

Tak jest w E38 . Czujnik (nadajnik) zintegrowany z zaworkiem od wewnątrz felgi. W nadkolach zamontowane anteny odbiorcze. Z zewnątrz widać, że nie jest to zwykły gumowy zaworek. Może zrobię zdjęcie wieczorem jakby kogoś interesowało.

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie, nie we wszystkich. w niektorych dziala na zasadzie ABS

i dlatego wymaga "zerowania" co jakis czas.

np. po napompowaniu i sprawdzenia cisnienia w kolach

"uczysz" system jaka jest poprawna wartosc cisnienia

i system od ter wartosci liczy rozbieznosci.

gdy rozbieznosc osiaga wartosc progowa system informuje:

"sprawdz cisnienie w kolach" - nie mowi w ktorym konkretnie.

wtedy nalezy sprawdzic wszystkie kola, a potem znow "nauczyc"

system nowej wartosci. jest procedura jak to sie robi.

przytrzymuje sie przycisk na kika sekund, pojawia sie "ustaw cisnienie"

naciska sie jeszcze raz i system przyjmuje, ze w obecnej chwili

cisnienie w kolach ma odpowiednia wartosc.

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam BMW E38 740 2000r,czujnik RDC i problem z tym związany. Mianowicie jak w pozycji drugiej przytrzymuje przycisk RDC ,wszystko sie ustawia, ale komputer mi zglasza ze kontrola opon nie aktywna. Przy wymianie opon na zimowe, widzialem ze czujniki sa i ze nie sa fizycznie uszkodzone. Teraz pytanie co moze byc przyczyna tego stanu i ewentualnie jak to wylaczyc zeby sie nie palilo na kompie. Pozdrawiam

WW.NAVIBOCIAN.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.