Skocz do zawartości

E90 330xi M Pakiet / 2005 / LPG


Rekomendowane odpowiedzi

No wygląd zacny, potwierdzam.

Carplay mam bezprzewodowy, Android Auto na kabel, ale można dokupić przystawkę bezprzewodową.

 

Pytanie szybkie. Zakupiłem tez ten moduł applecarplay/android auto, ale jeszcze nie montowałem. Wiadomo ze na bezprzewodowo jakość dźwięku jest średnia ale czy nadal da się podłączyć bezpośrednio kablem do aux żeby grało jak z fabryki? Czy to zlacze aux także jest przeszyte przez ten moduł i jakość dźwięku spada po kablu również? Mam logic7, który gra przyzwoicie i nie mam ochoty na gorsza jakość kosztem lepszych multimediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

@bastaz

Nie jestem na 100% pewien ale raczej AUX nie będzie działał po podłączeniu tego modułu. On się podpina pod AUX tyle że w kostce radia. Więc w podłokietniku AUX zostaje wolny ale przez to że jest podpięty przy kostce to wydaje mi się że nie będzie działał. Musisz spróbować.

Ja słucham po kablu na Android Auto i z jakością dźwięku jest tak sobie, mam zamiar zamontować wzmacniacz i przekodować radio do Hi-fi.


Jestem bardzo ciekaw jak będzie u Ciebie z Logic7, daj znać proszę jak podłączysz i potestujesz jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bastaz

Nie jestem na 100% pewien ale raczej AUX nie będzie działał po podłączeniu tego modułu. On się podpina pod AUX tyle że w kostce radia. Więc w podłokietniku AUX zostaje wolny ale przez to że jest podpięty przy kostce to wydaje mi się że nie będzie działał. Musisz spróbować.

Ja słucham po kablu na Android Auto i z jakością dźwięku jest tak sobie, mam zamiar zamontować wzmacniacz i przekodować radio do Hi-fi.

Jestem bardzo ciekaw jak będzie u Ciebie z Logic7, daj znać proszę jak podłączysz i potestujesz jakość dźwięku.

 

Może w ten weekend coś podziałam, ale poczytałem trochę i obawiam się kiszki :? .

Nie wiem czy jest sens przekodowywac do hifi tylko wg mnie trzeba wymienić głośniki na jakieś inne + wzmacniacz. Mam kumpla w robocie, on ma hifi, ja mam logic i różnica jest kolosalna na korzysc logica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka na LCI.


Po wielu miesiącach poszukiwań udało się skompletować wszystkie części potrzebne do zamiany na wersję po liftingu. Samochód docelowo będzie obklejony folią więc zależało mi na tym aby elementy były nie szpachlowane, nie klejone, bez wgnieceń i najlepiej w kolor. Wszystkie te założenia udało się spełnić pomimo faktu, że maska i zderzak posiadają odpryski które będzie trzeba rozszlifować i przykryć podkładem zaś klapa jest dosyć mocno porysowana. Przed nałożeniem folii chciałem ogarnąć wszystkie tematy elektroniczne i spasy nowych elementów no i wiadomo - chciałem nacieszyć oko czarną wersją LCI :8) Poliftowe xenony właśnie do mnie dotarły, poszły na pełną renowację i w przyszłym tygodniu będziemy ją kodować zgodnie ze sztuką i poprawiać spasowanie a później tylko przyjemności :D


Do dzienniczka - maskę znalazłem niedaleko. Udało się fajnie dogadać, że zostawiam w rozliczeniu swoją maskę i na miejscu robimy podmiankę.

d4t9HER.jpg


A żeby nie było wątpliwości, że elementy wymieniane ze względów tylko i wyłącznie estetycznych mam nagrany filmik z moją starą maską na innym samochodzie (z którego szła nowa maska), fotka:

S70U5PV.png


W taki sposób przejeździłem z tydzień czasu i powiem szczerze, że sama maska robi tak potężną robotę, że to szok. W mojej ocenie przetłoczenia na środku odmładzają ten samochód o 10 lat.


Wymiana klapy - obawiałem się, że będzie dużo kombinowania a ostatecznie wszystko poszło gładko i przyjemnie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że klapa LCI nie ma zamka ręcznego. Kilka minut googlowania i okazało się, że po lifcie owego zamka ni ma. Kamień z serducha bo myślałem, że jakąś wybrakowaną kupiłem. Dodatkowo kamerka cofania od dłuższego czasu nie działała a jako, że miałem oryginalny uchwyt to postanowiłem ją całkowicie wypiąć zostawiając jedynie kable i zabezpieczając je taśmą izolacyjną. Kamerka fajna sprawa jednak jakość wykonania ori uchwytu od chińskiego z kamerki to niebo a ziemia. Jak będę po raz kolejny bawił się z kamerką to muszę dobrze poszukać dobrej jakościowo i kamerki i uchwytu.

3PV7LME.jpg

efekt końcowy:

W791kZB.jpg


Najwięcej zabawy było z wymianą zderzaka. Gdy robi się to pierwszy raz po zachodzie słońca to można się pogubić :lol: Dorwałem w fajnym stanie używany komplet kratek. Boczne, od halogenów zostawiłem bo wyglądają w zasadzie jak nowe (choć muszę się przyjrzeć jednemu uchwytowi który jest nadszarpnięty czy wszystko siedzi jak powinno - przy wymianie lamp będzie na to czas). Środkowa była w jednym miejscu pęknięta więc z ASO poszła nówka. Aby poskładać w całość część z halogenami musiałem załatwić śrubki których nie miałem w komplecie. Śrubki kupiłem w ASO ale nie pasowały :roll: i ostatecznie przełożyłem ze swojego starego zderzaka. Mała pierdoła a mogła spowodować przerwę w robocie. Wyglądają one tak:

ljbv10x.jpg


Przód ze zdemontowanym zderzakiem:

mIZdYHX.jpg


Efekt końcowy:

Huyyi5U.jpg


Nerki wjechały zamienniki dwużebrowe ala M4 - jak dla mnie robią robotę. Dodatkowo zdziwiłem się, że nakładki na spryskiwacze są inne w wersji poliftowej więc wjadą równo z folią. Jedynym mankamentem który został do rozwiązania to połowa dolnych śrubek zderzaka które nie pasują w otwory przy osłonie. Zastanawiam się czy będziemy konieczność nawiercania nowych otworów czy osłona w wersji po lifcie wygląda trochę inaczej. Spasowanie tragiczne nie jest jednak do ideału trochę brakuje. Poniżej efekt końcowy w dziennym świetle.

gby84TW.jpg


W mojej ocenie z zewnątrz mam "nowy" samochód. Zostały wyeliminowane wszystkie mankamenty które go postarzały. Pozostały jedynie lampy które niebawem będą na swoim miejscu. Lusterka zostawiam swoje a dla dopieszczenia całości, na samym końcu wymienię przycisk "start stop" oraz pokrętła klimatyzacji.


Dajcie znać co Wy sądzicie na temat takiej zmiany - fajna sprawa czy robienie ulepa? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pewne auto, którego chcesz używać i robisz dla siebie, to nie powinno Cię obchodzic, co myślą inni. Tobie ma się podobać. Gdybym wiedział, że zostanę z autem na dłużej i miałbym taki kaprys, to mod na plus, bo polift wygląda dużo świeżej niż prelci. Problemu nie ma tym bardziej, że masz całą dokumentację fotograficzną, potwierdzającą, iż powodem liftu nie był dzwon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.