Skocz do zawartości

F30 czujniki ciśnienia


tomek478

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Przy okazji wymiany opon na zimowe w moim 328i z USA zrobiłem zdjęcie czujników ciśnienia. Posiadają one kod 6 798 872-04, szukając takich na polskich stronach natrafiłem tylko na archiwalne aukcje na allegro. Szukając na ebay'u jest masa takowych do kupienia w USA. Chciałbym się Was zapytać czy potrzebuje kupić takie same czujniki jakie mam teraz czy mogę kupić takie jakie są sprzedawane w Europie?

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Mam już dosyć tego kombinowania z tymi czujnikami- kupiłem komplet z takimi numerami seryjnymi jak te stare i dalej błąd na desce po resetowaniu. Miernik u wulkanizatora nie wykrywa tych czujników ani tych starych... jest ktoś kto mógłby mi pomóc wywalić ten rdc i zostawić system który czyta tylko ABS? Opony od takiego przekładania się niszczą (ROF) i szkoda mi już pieniędzy i czasu na takie zabawy...

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj rozgraniczył dwie kwestie.

1. wadliwość samych czujników

2. wadliwość systemu.

Jeśli ci wywala błąd na desce w przypadku różnych kompletów czujników to nie koniecznie jest problem z czujnikami, może być też problem z anteną ściągającą dane z tych czujników itp.

Jeśli miernik u wulkanizatora nie znajduje tych czujników to po co je zakładałeś. Mogą mieć wyjechane baterie itp. Czujniki miernikiem powinno się sprawdzić przed założeniem na koła - tak jak piszesz szkoda ściągać i zakładać RFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym komplecie z czujnikami system działał dlatego antena musi być OK , natomiast czujnik wulkanizatora nie wykrywał tych czujników nowych tak samo dlatego założył mi te czujniki "Na pałę ". Chciałbym dezaktywować ten system i mieć święty spokój (Tak jak w E87)
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jak tam załatwiłeś swój problem? Jakie czujniki kupiłeś? Z tego co widzę do F30 z USA były zakładane takie https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6798872-modul-elektroniki-kola-rdc-433mhz ja teraz właśnie staram się rozwikłać zagadkę jakie powinny pasować do mojego. Chyba to będą takie https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-opon-bmw-36106798872-36106890964-9591606593 ale muszę się jeszcze upewnić.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja na swoich czujnikach w aucie z USA miałem 433Mhz ale ten przyrząd od wulkanizatora ich nie widział...ponoć jest inne kodowanie sygnału czy coś i muszą mieć takie same numerybOE żeby to zagrało. Póki co męczę wykodowanie tego ustrojstwa i zakodowane kontroli z ABS...
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie też czytałem ze jest problem z autami z us a musze kupic zestaw na zimowe koła bo szlak trafia człowieka za kazdym razem przy zapalaniu auta kasować powiadomienie o braku czujnikow :twisted: :twisted: :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem ten komunikat o uszkodzonym RDC ale RPA jeszcze nie uruchomiłem...wyłączylem też wstępne przypominanie o pasach i teraz podczas odpalania błona cisza;)
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.