Skocz do zawartości

Felgi 19 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam kupiłem bmwe39 530i LPG od od Niemca na zimówkach 16cali, dziś zmieniłem na alufelgi letnie 19cali 35 255 na wszystkich kołach taki rozmiar i zaczęło coś trzeć z przodu. Mam pytanie czy przy takim rozmiarze potrzebuję dystanse?
Opublikowano
Te "coś" trze przy jeździe na wprost? Podczas skręcania?? I jakie parametry alusów :?: ET i szerokość felgi
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
255 na przodzie to grubo, musi być ostra walka z kierownicą na trasie..to szerokość bardziej do e53.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Przy jeździe na wprost przy skręcaniu też, tzn ja z tym nie jeżdżę przejechałem 50m po podwórku. A tylko dlatego takie koła zamontowałem bo były wraz z samochodem, dla mnie normalne jest sytuacja gdy z przodu są węższe koła
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Najszerszy dedykowany zestaw do e39 to 235 i 265, więc nic szerszego nie polecam, wtedy odpowiednio 235/35/19 oraz 265/30/19, oczywiście et i szerokość felg ma kluczowe znaczenie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Dziękuję za szybkie odpowiedzi, pytam bo się na tym nie znam jsstem zwolennikiem oryginału, ale pomyślałem po co kupować jak mam 19 z oponami Continental które kosztują 900zl za sztukę. Moje pytanie ostatnie jak Niemiec na tym jeździł bo jeździł widać po oponach, oraz czy po założeniu dystansów mogę na tym jeździć?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Dopóki autor tematu nie napisze co to za felga (szerokość, odsadzenie) to można pisac poematy jaką oponę można / trzeba założyć i czy po założeniu dystansów nie będzie problemu z obecnym ogumieniem.

pzdr

yaz

Opublikowano
Dopóki autor tematu nie napisze co to za felga (szerokość, odsadzenie) to można pisac poematy jaką oponę można / trzeba założyć i czy po założeniu dystansów nie będzie problemu z obecnym ogumieniem.

 

Popieram x2 :mrgreen:

 

I jakie parametry alusów :?: ET i szerokość felgi
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Czyli felga 8,5"

ET 35.


Odsadzenie za bogate dla e39. 10mm dystansu minimum i powinno być ok.

Pewnie Niemiec miał dystanse tylko zapomniał się nimi podzielić przy sprzedaży.


Ja jeździłem na 19" styling 95 dedykowanych do e65. Tam tył ma 10" szerokości, a et 24mm i działało.

Ile mm masz od czoła felgi/opony do błotnika?


btw. nie wiem czemu ale Niemce lubują się w tym wyglądzie felg.

Subiektywna kwestia, ale na twoim miejscu sprzedałbym to w diabły, bo to auto będzie słabo wyglądać na tym wynalazku.

pzdr

yaz

Opublikowano

juz wszystko jasne bo mialem pisać że każdy sie szerokosci opon uczepił które nie ma znaczenia tylko osadzenie, ale tak na zakonczenie dodam ze 315/30 r18 tez ladnie siedzi na e39


http://uploads.tapatalk-cdn.com/20150519/e938e31470d439dfc53ae5e386ae9b8e.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20150519/6747da028b2ba34a664addefbc18fd99.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20150519/6747da028b2ba34a664addefbc18fd99.jpg


i wcale nie wystaje

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
juz wszystko jasne bo mialem pisać że każdy sie szerokosci opon uczepił które nie ma znaczenia

Trochę ma. Jeżeli źle dobierzesz zestaw felga (szerokość i et) + opona (wysoki profil) to możesz mieć problem.

 

...ale tak na zakonczenie dodam ze 315/30 r18 tez ladnie siedzi na e39 i wcale nie wystaje

O Panie, skąd te gumy? Z porszaka jakiegoś? Takie coś, jeżeli już, założyłbym tylko do m5, ale do codziennej, miejskiej jazdy to za bogato jak dla mnie.

pzdr

yaz

Opublikowano
  • Autor
Nie wiem jak zdjęcie dodać ale opona w najkrótszym miejscu ma 4cm do błotnika więc luz, koła haczy o amortyzator tak mi się wydaję, dzięki chłopaki za szybkie odpowiedzi
Opublikowano
  • Autor
Czy jak zakładam dystanse z przodu to z tyłu też muszę? I jaka grubość ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Taka żeby nie wystawały poza obrys oraz żeby nie przycierały o rant, masz na aucie, więc zmierz. Jak masz miejsce na nie z tyłu to też.

Zdjęcie wrzucasz na jakiś hosting i bezpośredni link do niego wklejasz między nawiasy po kliknięciu na "Img".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Ok dzięki chłopaki, wygląda na to ze z przodu 15mm a z tyłu 20mm, dzięki za pomoc, pozdrawiam
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Pamiętaj, że tył po obciążeniu musi schować się w nadkolach, inaczej będzie przycierać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.