Skocz do zawartości

E60 535d Michelin Pilot Sport 4 vs Pilot Super Sport


mikan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Wiem, że co do zasady powinienem napisać we właściwym dziale ale postanowiłem zaryzykować w tym dziale albowiem najbardziej interesują mnie opinie użytkowników e60.

Aktualnie posiadam koła 245 40 r18 letnie, opony się kończą, były premium ale nie wybitnie usportowione.

Nie mam zamiaru ani teraz ani w przyszłości zmieniać kół na szersze z tyłu ani szersze w ogóle - zależy mi na trakcji a nie wyglądzie.

Przerabiałem w innych samochodach wiele marek premium, po części to już nieważne bo modele się zmieniają na przestrzeni lat etc


Ukierunkowany jestem na Michelin Pilot Super Sport ( nie Cup ) lub Michelin Pilot Sport 4 ( bez S bo w tym rozmiarze nie robią )


Ktoś temat przerabiał w samochodzie również do codziennej jazdy ? Może się wypowiedzieć ? Może porównanie wspomnianych do innej firmy ?


Jeśli chodzi o moc to 4ki z przodu nie ma, ale nie wykluczam takiej ewentualności w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam pół roku PS4s 245/35 275/30/19 nigdy nie miałem takich super opon.Komfort,przyczepność na mokrym czy suchym asfalcie naprawdę bajka.Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podłączę się; Właśnie dziś przerabiałem temat opon i rozważałem Super Sporty, jak i najlepsze podobno Eagle F1. Po kilkugodzinnym oglądaniu testów, na tył zamarzyłem o r888 lub r888r. Ktokolwiek ma/miał?

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gk tds dzięki za opinię, jednak nijak mogę to podciągnąć pod którykolwiek wymieniony przeze mnie model.

PS4s w moim rozmiarze nie robią, to raz.

Dwa to stosunkowo świeży model, który gdzieś słyszałem ma zastąpić PSS, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Pewne jest że PS4s z wyglądu bliżej do PSS niż do zwykłej PS4 jednak może się diametralnie różnić od PSS i PS4 charakterystyką.


Niemniej dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Pilot Sport 4 ( bez S bo w tym rozmiarze nie robią )

 

Robią :8)

 

Ktoś temat przerabiał w samochodzie również do codziennej jazdy ?

 

Tak.... piloty sporty ale chyba 3 jak dobrze pamiętam. 12k km do ogranicznika w samochodzie 4x4 :cool2: Płakać czy się śmiać ? :mrgreen:

Brat jeździ na 245/40 R18 PS4 (jutro sprawdzę czy S czy zwykłe) i też mam okazje polatać tym autem po autostradach 160-200km/h i jest stabilnie ale głośno. Na zimowym nokianie jest dużo ciszej.


 

Komfort,przyczepność na mokrym czy suchym asfalcie naprawdę bajka.Polecam

 

A co z głośnością ?

Po kilkugodzinnym oglądaniu testów, na tył zamarzyłem o r888 lub r888r. Ktokolwiek ma/miał?

 

Były :P 335/30 R18, 245/40 R18 poszły na Forda GT40, podejrzewam że właściciel zadowolony :cool2: Fajna guma.


a77c842187ffdad2.jpg


46ee5a5454f25156.jpg


......................................................................................................


Michelin to dobra opona ale szybko się ściera.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 a PS4 to różne opony, widziałem w temacie obok wypowiedzi ale nic mi nie dają.

PS3 miały gorsze opinie niż PS2


Pisałem, że do mnie 245 40 r18 nie robią PS4s.

Naturalnie PS4 i PSS są.

Być może nie ma w ofercie na PL a ogólnie poza są, nie wiem.

W moim zasięgu niestety ich nie ma.


Piloty a zwłaszcza PSS są głośnie ( wiadomo dlaczego )

- choć jeśli nie słyszałem w e60 to pewnie mogę się niemiło zaskoczyć, teraz mam po poprzedniku GY Eagle F1

Ścieralność też mi wiadoma.


Miałem kiedyś T1R ale to śmietnik w porównaniu z tymi o które pyta mcmt


 

Brat jeździ na 245/40 R18 PS4 (jutro sprawdzę czy S czy zwykłe) i też mam okazje polatać tym autem po autostradach 160-200km/h i jest stabilnie ale głośno. Na zimowym nokianie jest dużo ciszej.

Byłbym wdzięczny, byłoby super poznać opinię odnośnie PS4


mnichu jaką oponę byś polecił, jeśli nie ww. ? pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po kilkugodzinnym oglądaniu testów, na tył zamarzyłem o r888 lub r888r. Ktokolwiek ma/miał?

 

Były :P 335/30 R18, 245/40 R18 poszły na Forda GT40, podejrzewam że właściciel zadowolony :cool2: Fajna guma.


a77c842187ffdad2.jpg


46ee5a5454f25156.jpg


......................................................................................................


Michelin to dobra opona ale szybko się ściera.

Piękne to.


Mikan, a jak T1R? Bo rozważam je jako rozsądną finansowo alternatywę, bo mam 275/35/19 :duh:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1R miałem w innym samochodzie, zglebowanej przednionapędówce.

Na suchym rewelacyjne, ze sportowym zawiasem dopełnienie gokartowego stylu jazdy.

Żadnych pisków czy popiskiwania.

Jak spadł deszcz i/lub spadła temperatura i spadł deszcz to masakra.

Dlatego ponownie nigdzie już ich nie zakładałem.

Być może w e60 inaczej się zachowują, ja je miałem w lekkiej przednionapędówce.


mcmt a teraz na czym jeździsz ? co mógłbyś pozytywnie ocenić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aktualnie nie ma się czym pochwalić, bo jeżdżę na tym, co kupiłem razem z 650i. Tam są kierunkowe, ale jakiejś śmiesznej firmy. Za czasów e39 540i jeździłem na pierwszych GSD3. Wtedy na mokrym miały hamowanie lepsze niż niektóre na suchym i były nie do pobicia :8)

W 650i celuję w jak najbardziej miękka mieszankę i tylko na suchy asfalt (auto na weekend). T1R brzmi aktualnie najbardziej realistycznie dla mnie, bo wygląda na testach lepiej niż GSD3. Dodatkowo nie jest ciężkim, klocowatym runflatem.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w f10 co lata ?

Ja mam też po poprzedniku GY Eagle F1 ale kończą się, jedna ma bicie.

Na autostradzie do 180 kmh fajnie, potem niestabilnie. Może miękkie boki, nie wiem.

Na e46 które miałem 8 lat przerobiłem parę marek i na tamten samochód najprzyjemniejszym kompromisem było Conti SC5, teraz chyba 6 weszła.

A rzeczywiście T1R nadawałaby się do 650i, nie jest droga, na suchym fajna.

Jednak chyba w weekendowe i na suchym wziąłbym coś bardziej semi-slick-owego, jak np te wyżej co wrzuciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak... brat lata na zwyklych PS4. Opona komfortowa.. czy dobrze klei nie wiem... auto to A6 C6 quattro wiec przyczepność nawet na chinczykach bedzie (mowa o starcie). W zakrętach tez ciężko powiedzieć bo Audi ma charakterystykę "pontonu" na drodze. Niby czujesz ze w zakręt wchodzisz za szybko ale na kierownicy tego nie czuć. Podejrzewam ze moment poślizgu w tym aucie ciężko wychwycic, nie tak jak w BMW gdzie auto i uklad kierowniczy w pewien sposób integruje sie z kierowcą. Kto jeździł BMW i Audi to wie jak rozne to auta w prowadzeniu.


Dalej... na mokrym nigdy nie miał problemów nawet przy wyższych prędkościach. Na suchym też wiadomo. Głośność to największa wada tych opon - nie ma tragedii ale istnieją cichsze mieszanki jak chociażby primacy 4.


Po przejechaniu lekko ponad 12k km zostało 5mm bieżnika (95% jazda autostradowa z przewazajacymi prędkościami 150-170km/h). Podsumowując... brat mówi ze juz ich nie kupi :)


Ja ze swojej strony polecam Pirelli P Zero (stary bieznik).

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta to nowy bieżnik. Jak dobrze pamietam to ona ma 7.6mm profilu jak jest nowa. Jak sie pojawi u mnie to sprawdze.


Ja mowilem o tej :

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-245-40-r18-97-y-xl-mo/243267824


Nadal mam dwie na przedniej oścce bo z tyłu sie starły :D Dobrze klei i nie ucieka w zakrętach. Duzo twardsza mieszanka niz w przypadku Michelina. Głośność minimalnie niższa niz przy Michelinie ale nadal głośna. W deszczu bdb opona. Nowa ma 8mm.


Hmm.. jeszcze jest Bridgestone potenza s001.... miałem 285/30 R19 na tyle. Continentala SC5 na mokrym znokautowała definitywnie. Na conti strach bylo jeździć po deszczu szybciej niz 130km/h (autostrady). Potenza przy 150-160km/h radziła sobie z deszczem bdb. Znowu tez ziomeczek w 330d zjechał taką 255 na tyle w 17k km. (Ja robilem 16k km na tylnej oścce :D ).


Wybór opon to trudna sprawa... cos jak z akumulatorami ;) Czym wiecej bedziesz czytał to tym mniej będziesz wiedział :P

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.