Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ktoś zamawiał G20 w 2020 roku i dostał rabat powyżej 17%?

Kurcze, pytałem się w kilkunastu ASO i w każdym mówiono to samo, że rabat 20% i powyżej jest nierealny.

Taki rabat może był możliwy, ale pod koniec roku.

Obecnie najwięcej co udało mi się wyszarpać to 16,5% i 17%. Przy 20% to bym sobie jeszcze bardziej doposażył auto i wziął m performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty rabatami ale szykują się znaczne podwyżki modeli spalinowych średnio 20% co rok na skutek opłat klimatycznych które mają być nakładane w ostrzejszej formie na producentów aut. Koszty finalnie producenci oczywiście przerzucą na klientów. Na początku producenci pewnie będą się starali brać podwyżki na siebie ale do czasu. Niektórzy analitycy straszą że za 5 lat spalinowki będą dwukrotnie droższe niż dzisiaj. Lobby aut elektrycznych jak widać nie próżnuje. Tak więc kupujcie jak najszybciej klasyczne spalinowe.

 

Może nie będzie aż tak źle.

„ Grupa BMW zadeklarowała spełnienie norm emisji w 2020, dlatego jakiekolwiek kary w naszym przypadku nie wchodzą w grę. Spełnienie norm na poziomie 95g CO/km oferując samochody tylko z napędem konwencjonalnym jest niemożliwe, dlatego tak kluczowy jest rozwój elektromobilności. Do 2023 będziemy oferować 25 zelektryfikowanych samochodów, a połowa z nich będzie w pełni elektryczna. Jesteśmy przekonani, że hybrydy typu plug-in – obok pełnych elektryków – to rozwiązanie, które pozwala efektywnie obniżyć emisje CO2.” – informuje BMW Polska.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% u dealera w ASO nie dostaniesz. U pośrednika/brokera tak, ale przy okazji wiążącą ofertę leasingu na co najmniej 107% jak nie więcej. I później trzeba się zastanowić czy może niższy rabata i mniejszy procent leasingu, czy większy rabat na samochód i większy leasing.

W sumie nie pytałem się jeszcze w BMW jakie mają oferty dla leasingu nowych aut, ale we własnym zakresie myślę że można dostać 101-103%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% u dealera w ASO nie dostaniesz. U pośrednika/brokera tak, ale przy okazji wiążącą ofertę leasingu na co najmniej 107% jak nie więcej. I później trzeba się zastanowić czy może niższy rabata i mniejszy procent leasingu, czy większy rabat na samochód i większy leasing.

W sumie nie pytałem się jeszcze w BMW jakie mają oferty dla leasingu nowych aut, ale we własnym zakresie myślę że można dostać 101-103%.

 

Nigdy nie mów nigdy. 20 % plus leasing 0% do produkcji na 20 (zamowienie grudzień 19) :-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostałem rabat taki jak chciałem na samochód. Leasing jakoś 103%, trochę dużo ale jeszcze będę w tym temacie działał.


Mam jednak pytanie o rabat na części m performace. Jaki dostaliście? Ja mam na 20% i 24%. Wydaje mi się, że można większy rabat załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-m-sport-184km-leasing-0-ID6CE8oH.html#40d502d221


Jak myślicie, ile z tego można jeszcze zejść?

Katalogowo ~229k, wyposażona za ponad 70k. Ja swoją już co prawda zamówiłem, ale mam znajomą, która szuka czegoś od ręki i moim gadaniem nabrała ochoty na 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-m-sport-184km-leasing-0-ID6CE8oH.html#40d502d221


Jak myślicie, ile z tego można jeszcze zejść?

Katalogowo ~229k, wyposażona za ponad 70k. Ja swoją już co prawda zamówiłem, ale mam znajomą, która szuka czegoś od ręki i moim gadaniem nabrała ochoty na 3.

 


Cena kosmos. Po pierwsze stary rok, po drugie stock, po trzecie na nowe auto do produkcji można mieć dużo wiecej.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj byłem w m-cars konfigurować 330i xDrive. Wyszło mi około 260tys. Od Pana sprzedawcy wstępnie otrzymalem około 15% co dało jakieś 220tys. Jako leasing zaproponowano mi 108% 10% wpłaty oraz rata 3560 brutto/60 miesięcy. Ile można i jak rozmawiac żeby coś jeszcze ugrać? Dla celów kalkulacyjnych dodam że jestem lekarzem[podobno są dodatkowe rabaty dla grup zawodowych].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj byłem w m-cars konfigurować 330i xDrive. Wyszło mi około 260tys. Od Pana sprzedawcy wstępnie otrzymalem około 15% co dało jakieś 220tys. Jako leasing zaproponowano mi 108% 10% wpłaty oraz rata 3560 brutto/60 miesięcy. Ile można i jak rozmawiac żeby coś jeszcze ugrać? Dla celów kalkulacyjnych dodam że jestem lekarzem[podobno są dodatkowe rabaty dla grup zawodowych].

 

Na auto do konfiguracji jeżeli ugrasz 18 % to powinieneś być z siebie zadowolony. Da się pod 20 procent, ale jest to trudne na poczatku roku chociaż do zrobienia. Zbieraj jeszcze info w lutym, kontaktuj sie z roznymi handlowcami ale dopinaj deal pod koniec miesiąca kiedy sprzedawcom najbardziej zalezy. Unikaj weekendow kiedy maja pelne oblozenie i jestes jednym z wielu.


Pamietaj, ze kupujesz auto i finansowanie i negocjuj te dwie rzeczy oddzielnie. Nie daj sie wkrecic w dobry rabat i slabe finansowanie.


Przesluchaj obu odcinkow

https://www.stitcher.com/podcast/american-negotiation-institute/negotiation-skills-academy/e/46021576

https://www.stitcher.com/podcast/american-negotiation-institute/negotiation-skills-academy/e/53055740


Zloto w czystej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Wczoraj byłem w m-cars konfigurować 330i xDrive. Wyszło mi około 260tys. Od Pana sprzedawcy wstępnie otrzymalem około 15% co dało jakieś 220tys. Jako leasing zaproponowano mi 108% 10% wpłaty oraz rata 3560 brutto/60 miesięcy. Ile można i jak rozmawiac żeby coś jeszcze ugrać? Dla celów kalkulacyjnych dodam że jestem lekarzem[podobno są dodatkowe rabaty dla grup zawodowych].

 

Poszedł priv

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem wycenę na auto ze stocku. 330e kolor czarny z m-pakietem. Cena katalogowa 250k, cena po rabacie 188k.Odbiór z centralnej Poski :wink:

Niestety kolor mi się nie podoba. Wolałbym biały mineralny. Ktoś chętny na czarnucha?

 

Hej, jest możliwość abyś podesłał konfigurację/ofertę na priv?


Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-17% to już fajny rabat i po "lekkich" negocjacjach.

20% też jest do wyrwania, ale trzeba się "trochę" postarać. Nie ma znaczenia, czy to początek, środek czy koniec miesiąca :)

Co do leasingu to na okres 60 miesięcy nie oczekujcie, że leasing będzie wynosił 103% :D

Najmniejszy leasing wychodzi przy 36 miesiącach z dużą wpłatą własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy leasing wychodzi przy 36 miesiącach z dużą wpłatą własną.

Potwierdzam.

U mnie wyszło 100,83% przy 40% wpłacie, 36m-cy, wykup 1%.


Jak chciałem rozłożyć to na 4 lata wychodziło już o ok. 2% więcej (ok. 102,8%).


Rabat 17%.

Przy wartości katalogowej 211k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-17% to już fajny rabat i po "lekkich" negocjacjach.

20% też jest do wyrwania, ale trzeba się "trochę" postarać. Nie ma znaczenia, czy to początek, środek czy koniec miesiąca :)

Co do leasingu to na okres 60 miesięcy nie oczekujcie, że leasing będzie wynosił 103% :D

Najmniejszy leasing wychodzi przy 36 miesiącach z dużą wpłatą własną.

 

Zapewniam Cie, że jest różnica, jeżeli wiesz jak premiowani są handlowcy ;) i moge Cie tez zapewnic, ze dostaniesz wiekszy rabat kiedy druga strona potrzebuje sprzedac, A Ty potrafisz to wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.