Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze obniżka/wzrost stóp wiąże się ze zmiana raty. Chyba wszyscy maja świadomość, że teraz stopy są na bardzo niskim poziomie toteż ich późniejszy wzrost nie powinien nikogo dziwić. Chyba każdy widzi jak teraz pospadały raty kredytów itp. Jeżeli zaskoczy Cie wzrost o 100-150zł na racie (w aucie za około 300k) to faktycznie trzeba się wstrzymać.


PS: co z Twojej analizy rynku wyszło? Gdzie warto u konkurencji kupić bryke? Wspólnik szuka suva :-) więc może to być cenne info.

 

Dokładnie, kupno auta na styk to głupi pomysł.

Jakimś rozwiązaniem jest stała rata, oczywiście banki sobie liczą za to "parę groszy" do każdej raty ale masz pewność jej wysokości.

Edytowane przez woltan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cała grupa VW jest obecnie bezkonkurencyjna. Za podobnie skonfigurowane A4, A5 (to z plastikowymi zaślepkami na wydechy :mad2: ) tj. ok 280k przy założeniu finansowania: wpłata 10%, 48 msc, limit 30k rata laesingowa brutto jest niższa o 600 zł (3200 w BMW vs 2600 w Audi). Początkiem 2020 kupowałem X3 i wtedy BMW w zasadzie nie miało konkurencji (Audi nie rabatuje aut do leasingu), ale teraz wszystko stanęło na głowie.

 

Mój wspólnik próbuje zamówić Q3 i powiem Ci, że sytuacja nie przedstawia się tak kolorowo jak to opisujesz. Przy wynajmie VW bank bierze kwotę z konfiguratora i wygląda to bardzo nie ciekawie.

 

Też myślałem o Q3 ale się kompletnie nie opłacało ponieważ po skonfigurowaniu wyszło w cenie paskudnego Q5 w tym samym wyposażeniu :norty: , a Q5 ma wyższą wartość rezydualną więc w finansowaniu wychodzi... taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Milovic tak w przybliżeniu , korzystając z CL na 3 lata , do jakiej ceny auto można konfigurować , tak żeby maksymalnie korzystać z rozliczenia przez działalność ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdury opowiadacie. Dla pitowców: art 23 ust. 1 pkt 47a

Nie uważa sie za koszty uzyskania przychodu:


Opłat dotyczących samochodu osobowego wynikajacych z umowy leasingu, najmu, dzierzawy lub innej o podobnym charakterze w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej kwota 150 000 zł pozostaje do wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem tej umowy


Innymi słowy bez względu na formę wylicza się proporcje opartą o wartość samochodu i w kazdym przypadku (samochodu wartego ponad 150k) w KUP rozliczycie maksymalnie te 150k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co wy za bzdury opowiadacie. Dla pitowców: art 23 ust. 1 pkt 47a

Nie uważa sie za koszty uzyskania przychodu:


Opłat dotyczących samochodu osobowego wynikajacych z umowy leasingu, najmu, dzierzawy lub innej o podobnym charakterze w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej kwota 150 000 zł pozostaje do wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem tej umowy


Innymi słowy bez względu na formę wylicza się proporcje opartą o wartość samochodu i w kazdym przypadku (samochodu wartego ponad 150k) w KUP rozliczycie maksymalnie te 150k.

Dokładnie tak. Jak samochod kosztuje 225 to tylko 2/3każdej raty można uznać za koszt niezależnie czy to jest leasing, wynajem czy inna forma. Nie ważne że całkowita wysokość rat CL wynosi np 140tyś liczy się wartość zakupowa całego auta. Wiem że wiele osób kuopuje np za 300 robi tak raty żeby wyszły 150 i potem kolejny leasing na ten sam pojazd znowu na 150 i odlicza całość ale wg interpretacji.jest to nieprawidłowe. Jak auto jest warte 300tyś z każdej raty odliczamy połowę niezależnie od wysokości rat i wartości końcowej.

A później po wykupie lub drugim leasingu odliczamy juz 100% od 150tyś. Więc przy tym rozwiązaniu można uzyskać 75% odpisu.

Edytowane przez --==maly==--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdury opowiadacie. Dla pitowców: art 23 ust. 1 pkt 47a

Nie uważa sie za koszty uzyskania przychodu:


Opłat dotyczących samochodu osobowego wynikajacych z umowy leasingu, najmu, dzierzawy lub innej o podobnym charakterze w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej kwota 150 000 zł pozostaje do wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem tej umowy


Innymi słowy bez względu na formę wylicza się proporcje opartą o wartość samochodu i w kazdym przypadku (samochodu wartego ponad 150k) w KUP rozliczycie maksymalnie te 150k.

 

Ja również tak to rozumiem maksymalna kwota jaką można wrzucić w koszty to 150 netto. Rozliczamy 100% kwoty jak prowadzimy kilometrówkę lub mam w dowodzie vat 1 (czyli jeden rząd siedzeń) albo nie prowadzimy kilometrówki i odliczamy 50% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co wy za bzdury opowiadacie. Dla pitowców: art 23 ust. 1 pkt 47a

Nie uważa sie za koszty uzyskania przychodu:


Opłat dotyczących samochodu osobowego wynikajacych z umowy leasingu, najmu, dzierzawy lub innej o podobnym charakterze w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej kwota 150 000 zł pozostaje do wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem tej umowy


Innymi słowy bez względu na formę wylicza się proporcje opartą o wartość samochodu i w kazdym przypadku (samochodu wartego ponad 150k) w KUP rozliczycie maksymalnie te 150k.

 

Ja również tak to rozumiem maksymalna kwota jaką można wrzucić w koszty to 150 netto. Rozliczamy 100% kwoty jak prowadzimy kilometrówkę lub mam w dowodzie vat 1 (czyli jeden rząd siedzeń) albo nie prowadzimy kilometrówki i odliczamy 50% .

Ty piszesz o VAT a my o podatku dochodowym.

https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut

Tu macie wszystko fajnie opisane. Kwota 150 to kwota netto zależnie od odliczanego vatu brutto będzie to max 184500zł. Odsetki całe są kosztem a limit i proporcionalność liczymy od wartości auta.

Edytowane przez --==maly==--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdury opowiadacie. Dla pitowców: art 23 ust. 1 pkt 47a

Nie uważa sie za koszty uzyskania przychodu:


Opłat dotyczących samochodu osobowego wynikajacych z umowy leasingu, najmu, dzierzawy lub innej o podobnym charakterze w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej kwota 150 000 zł pozostaje do wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem tej umowy


Innymi słowy bez względu na formę wylicza się proporcje opartą o wartość samochodu i w kazdym przypadku (samochodu wartego ponad 150k) w KUP rozliczycie maksymalnie te 150k.

Dokładnie tak. Jak samochod kosztuje 225 to tylko 2/3każdej raty można uznać za koszt niezależnie czy to jest leasing, wynajem czy inna forma. Nie ważne że całkowita wysokość rat CL wynosi np 140tyś liczy się wartość zakupowa całego auta. Wiem że wiele osób kuopuje np za 300 robi tak raty żeby wyszły 150 i potem kolejny leasing na ten sam pojazd znowu na 150 i odlicza całość ale wg interpretacji.jest to nieprawidłowe. Jak auto jest warte 300tyś z każdej raty odliczamy połowę niezależnie od wysokości rat i wartości końcowej.

 

"Według interpretacji to jest nieprawidłowe" inaczej mówiąc to jest po prostu wał :norty: gratulacje dla księgowych którzy tak robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdury opowiadacie. Dla pitowców: art 23 ust. 1 pkt 47a

Nie uważa sie za koszty uzyskania przychodu:


Opłat dotyczących samochodu osobowego wynikajacych z umowy leasingu, najmu, dzierzawy lub innej o podobnym charakterze w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej kwota 150 000 zł pozostaje do wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem tej umowy


Innymi słowy bez względu na formę wylicza się proporcje opartą o wartość samochodu i w kazdym przypadku (samochodu wartego ponad 150k) w KUP rozliczycie maksymalnie te 150k.

 

Ja również tak to rozumiem maksymalna kwota jaką można wrzucić w koszty to 150 netto. Rozliczamy 100% kwoty jak prowadzimy kilometrówkę lub mam w dowodzie vat 1 (czyli jeden rząd siedzeń) albo nie prowadzimy kilometrówki i odliczamy 50% .

Ty piszesz o VAT a my o podatku dochodowym.

 

ale to się chyba tyczy i podatku i vatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zeby odliczyc 100% vatu trzeba prowadzic kilometrowke, ale nie ma to nic wspolnego z podatkiem. Dochodowy odliczasz caly do 150k wartosci kapitalowych rat.

Cl to usluga wynajmu auta a nie zakup samochodu, nie ma wtedy znaczenia jakiej jest ono wartosci, całosc najmu w ratach (kapital rat) nie moze przekroczyc 150k i tyle. Ktos kto pisze tu jakies bzdury ze i tak liczy sie wartosc samochodu chyba nigdy nie bral auta na wynajem na firme.


I nie mieszajcie vatu z odliczeniem podatku dochodowego


Podatek dokochodowy placisz od roznicy przychodow i kosztow firmy im wyzsze koszta tym mniej podatku dochodowego. CL jest kosztem.. sory musialem łopatologicznie bo niektorym sie chyba mieszają rożne sprawy.

Edytowane przez Milovic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Vat to vat a dochód do 150 odliczasz cały nawet jak vat rozliczasz 50%.

 

no chyba jednak nie, do odliczenie 100% podatku też trzeba prowadzić kilometrówkę

Nie trzeba przeczytaj link ktory podałem.

Kilometrówka dotyczy tylko vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak zeby odliczyc 100% vatu trzeba prowadzic kilometrowke, ale nie ma to nic wspolnego z podatkiem. Dochodowy odliczasz caly do 150k wartosci kapitalowych rat.

Cl to usluga wynajmu auta a nie zakup samochodu, nie ma wtedy znaczenia jakiej jest ono wartosci, całosc najmu w ratach (kapital rat) nie moze przekroczyc 150k i tyle. Ktos kto pisze tu jakies bzdury ze i tak liczy sie wartosc samochodu chyba nigdy nie bral auta na wynajem na firme.


I nie mieszajcie vatu z odliczeniem podatku dochodowego


Podatek dokochodowy placisz od roznicy przychodow i kosztow firmy im wyzsze koszta tym mniej podatku dochodowego. CL jest kosztem.. sory musialem łopatologicznie bo niektorym sie chyba mieszają rożne sprawy.

Leasing czy najem tak samo masz rozliczać proporcjonalnie do wartości poczytaj przepisy. Nie ma mowy o odliczeniu całości przy CL jeżeli auto jest droższe niż 150tyś netto. Znaczy możesz do czasu kontroli.

Jeżeli auto kosztuje 300tyś netto to odliczasz od dochodu połowę raty CL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat to vat a dochód do 150 odliczasz cały nawet jak vat rozliczasz 50%.

 

no chyba jednak nie, do odliczenie 100% podatku też trzeba prowadzić kilometrówkę

Nie trzeba przeczytaj link ktory podałem.

Kilometrówka dotyczy tylko vat.

 


faktycznie masz rację jednak mi się pomieszało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze slysze takie brednie, mam kilka kontroli za sobą i kilkanascie kupionych aut.


Rozliczas polowe raty bo druga polowa to odsetki xD

Koloryzujesz. Akurat w Warszawie kwestii rozliczenia aut przyglądają się bardzo dokładnie zwłaszcza w przypadku drogich samochodów takie są wytyczne. Umowy też sprawdzają jakie są odsetki i warunki cena auta itd. Przepisy mówią tak jak napisałem. Nie wydaje mi się żeby w innych miastach przymykali oko bo drogie auta to sól w oku US. Jak auto droższe nie ma mowy o wrzucaniu całej raty CL w koszty jak tak Ci księgowość rozlicza to gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
myślę że to ciekawa sprawa i dobrze żeby doradca podatkowy czy specjalista księgowości wypowiedział na ten temat , a jak wynajmuję auto na 2 miesiące w np. Hertz i będę chciał fakturę na moją działalność , to ta sama zasada będzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze takie brednie, mam kilka kontroli za sobą i kilkanascie kupionych aut.


Rozliczas polowe raty bo druga polowa to odsetki xD

Koloryzujesz. Akurat w Warszawie kwestii rozliczenia aut przyglądają się bardzo dokładnie zwłaszcza w przypadku drogich samochodów takie są wytyczne. Umowy też sprawdzają jakie są odsetki i warunki cena auta itd. Przepisy mówią tak jak napisałem. Nie wydaje mi się żeby w innych miastach przymykali oko bo drogie auta to sól w oku US. Jak auto droższe nie ma mowy o wrzucaniu całej raty CL w koszty jak tak Ci księgowość rozlicza to gratuluje.

 


Czlowieku tłumacze ci ze nie odliczasz calej raty tylko jej kapitałową część, zobacz sobie harmonogram rat Cl i tam masz rozdzial na kapital i odsetki, i kapital idzie do odliczenia, a to ze na poczatku Cl masz najwiecej odsetek totez chyba cos ci sie pochrzanilo z jakąś polową. Polowe to sie odlicza vatu jak nie prowadzisz kilometrowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wg przepisów sprawa wygląda tak.

Zróbmy symulacje wziąłem w najem lub leasing auto. Kwota transakcyjna 201tyś netto 247tyś brutto.

Jak odliczasz 50% vat to twój limit wartości auta do odliczenia pełnego podatku dochodowego to 165tyś brutto.

I teraz tak 0% wplaty wartość końcowa po 36 miesiącach 50%.

247-165= 82(ok 1/3 tak przyjme żeby było latwiej liczyc) i od tej części nie odliczysz podatku dochodowego przynajmniej nie w pierwszym leasingu.

Przy naszych założeniach rata brutto wynosi 3430zł i odliczyć możesz podatek dochodowy nie od 3430zł tylko od ok 2286zł odliczasz np 19% od pozostałych 1144 nie odliczysz nic podatku dochodowego.

Vat odliczasz 50% od 3430zł.

I tak przez 3 lata.

Jak zamierzesz dłużej jeździć możesz uratować więcej z całej kwoty. Można później wyleasingować auto jeszcze raz lub po prostu wykupić i to jest traktowane jak drugi samochod za kwotę 123500 zł i wtedy odliczysz już cały dochodowy od 123500zł 19% bo jest poniżej limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:cool2: :mrgreen:
Dobra panowie, pochrzanilem interpretacje, to jest dobrze mysle lecz na odwrot pisalem o tym. Jest faktycznie tak jak piszesz, przepraszam za zamieszanie poknocilem, odsetki ida w calosci do kosztow a czesc kapitalowa procentowo do 150k. Zwracam honor.
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.