Skocz do zawartości

Przedlift oraz INPA, które OBD


vixa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zaopatrzyłem się w końcu w kabel aby połączyć samochód z INPĄ, walczę z klimatyzacją a i ogólnie się przyda.

Posiadam przedlifta 2000r. Mam OBD2 w środku w kabinie oraz mamy te okrągłe pod maską, Nie mam na razie przejściówki więc używam OBD2.

Problem mam taki że INPA nie łączy się z żadnym modułem prócz zakładki silnik, błędy skasuje, wartości poderzę itd, kiedy próbuje np. wybrać skrzynie biegów mam błąd nieznany język możliwa awaria czy coś takiego, tak samo gdy wybieram zakładkę liczników aby skasować inspekcje mam błąd "...Command not accepted..." Coś nie tak z przewodem ? czy muszę użyć gniazda z pod maski ? Bo teraz nie wiem czy szukać innej inpy, czy kabel trefny, czy po prostu nie to gniazdo.

Oraz zależało by mi aby przetestować klimatyzację, Jest możliwość podejrzenia ciśnienia w układzie ? lub włączenia kompresora pomimo niżesz temp na dworze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam,ale skoro posiadasz 2 gniazda diagnostyczne to właśnie przy pomocy OBDII sprawdzisz tylko silnik, inne moduły dopiero przez przejściówkę i okrągłe gniazdo pod maską
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Użyj OBD z przejściówką na OBD II.

Miałem przedlifta 1999 i były dwa gniazda jak u Ciebie i łączyło tylko z gniazdem w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki za info, jutro lecę po przejściówkę, a co do klimy orientujecie się czy można ją uruchomić z pozycji PC ? lub sprawdzić jej ciśnienie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki za info, jutro lecę po przejściówkę, a co do klimy orientujecie się czy można ją uruchomić z pozycji PC ? lub sprawdzić jej ciśnienie ?

 

Jeżeli do jutra nie sprawdzisz, to mogę luknąć rano u siebie - mam i przejściówkę i przedlifta sprzed 2000 r :P (mam OBDII w kabinie i okrągłe pod machą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej jakbyś znalazł w miarę niską przejściówkę, bo jak zamkniesz maskę z podłączoną, to możesz złamać kabel.

Gniazdo można wypiąć z mocowania i problemu nie ma.

co do klimy orientujecie się czy można ją uruchomić z pozycji PC ? lub sprawdzić jej ciśnienie ?

Na 99% powinna być opcja uruchomienia kompresora, zależy to od sterownika, ciśnienie oczywiście znajdziesz.

Przed obd II łączysz się z silnikiem oraz skrzynią automatyczną, reszta obd I pod maską.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaopatrzyłem się w okrągłe gniazdo i INPA łączy się z każdym modułem, w zakładce klimatyzacja nie ma błędów, lecz w zakładce aktywacja klikam F1 aktywacja przekaźnika kompresora i nic, hmmm szukałem tego przekaźnika i nie mogę znaleźć takowego, na realoem w spisie wgl. Nie widnieje coś takiego jak przekaźnik klimy. Bezpieczniki sprawdzone wszystkie, te w schowku, te obok ECU i te w bagażniku. Gdzie jest przekaźnik od klimy lub który to ??

Oraz przeglądałem wszystkie zakładki nie mogę znaleźć informacji na temat ciśnienia kompresora, temp. Wewnętrzne, zewnętrzne są, temperatura parownika również, lecz nie ma nic na temat ciśnienia w kompresorze, znalazłem jedynie coś gdzie pisze ciśnienie ale wartość jest podana w V.

Jeszcze przed chwila na szybko sprawdziłem sprzegielko na kompresorze, po podaniu zasilania słychać cykniecie czyli zgaduje ze sprzegielko zapina. Czyli chyba bym szukał winy w tym przekazniku, tylko gdzie on jest ?


Edit:

Na jakimś niemieckim forum wyczytałem ze INPA pokazuje to jako przekaźnik lecz nie ma takowego, przekaźnikiem jak by jest panel klimatornika, zajrzę jutro bo kilka razy wymieniałem radio, ciągnąłem przewody do wzmacniaczy może coś naderwałem, a czy jeż może mieć coś wspólnego z tym ?? Ma on coś do działania klimatyzacji ? Bo nawiewy działają jako tako, tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do uruchomienia klimy jako tako nie, ale jak padnie nawiew to wiadomo, że klima nie zaskoczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawiewy chodzą normalnie, sterowanie od max do minimum, zwiększenie i zmniejszenie temp wszystko OK, zdejmę panel klimatornika i sprawdze tam przewody, przedmucham i zobaczymy, do jeża tez zajrzę i przedmucham kostki. Bo chyba zostały te dwie rzeczy do sprawdzenia, wiatrak działa, sprzegielko na kompresorze reaguje na napięcie, czynnik jest.

Jak nie to zostaje mi kogoś szukać z okolicy i spróbować podmienić panel i jeża żeby na daremnie nie kupować wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej panel, jeż jak działa to działa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę szukał kogoś na miejscu kto by użyczył panelu na chwile, no bo faktycznie już nie mam pomysłu, w zaworku słychać jak się uchyli ze czynnik jest, kurde cała reszta działa, to samo zauważyłem w inpie jak się wejdzie w podglad informacji z klimatornika to pokazuje na PC czy np klikniemy ogrzewanie tylnej szyby, lub włączymy nawiew przedniej, a gdy klikam na guzik klimy to komputer nic nie pokazuje, ale z 2 strony powinienem moc włączyć klimatyzacje z pozycji PC a tego się nie da zrobić, spruboje na Śląsku znaleźć kogoś, przełożyć panel, jak nie to się poddaje oddam do serwisu klimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.