Skocz do zawartości

N53, 325i wymiana uszczelki pokrywy zaworów


mysticism1117

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


jak się okazało olej cieknie do otworów świec zapłonowych i jestem zmuszony wymenić uszczelkę pokrywy zaworów.


Doszedłem do momentu kiedy pokrywa zaworów jest już luźna ale oprócz kabli i rur na górze na mojej drodze stoją


wtryski, które właśnie wymieniłem na nowe. Manual BMW mówi, żeby je wyciągnąć jednak problem w tym, że


na każdym z nich na dole są teflonowe uszczelki, które teoretycznie powinny być wymienione na nowe za każdym usunięciem wtrysków,


w przeciwnym wypadku mogą zacząć się rozszerzać i po włożeniu z powrotem uszkodzić


wnętrze cylindrów. Teraz pytanie, mam stalowe czapki, którymi te uszczelki były zabezpieczone i tak zostały


one wysłane pocztą przez BMW, jeśli po wyjęciu wtrysków założe ję i w miarę zwinnie wymienię uszczelkę pokrywy


zaworów to czy jest to zbyt duże ryzyko czy jest możliwe aby to tak właśnie zrobić bez wymieniania ów teflonowych uszczelek?


Z poważaniem,

Krzychu


manual bmw: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e92-325i-cou/repair-manuals/11-engine/11-12-cylinder-head-with-lid/OoyW6YD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy odkręcić tylko szyne zasilającą wtryski? Czasem sama uszczelka Ci nie pomoże lub pomoże na krótko, ponieważ pokrywa zaworów jest plastikowa i lubi się odkształcić. Lepiej wymień komplet pokrywa w serwisie z uszczelką + śruby to 1800zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wyciągnięciu linii paliwowej, którą mam z prawej strony i tak miałem za mało miejsca na górze,


wyciągnąłem wtryski założyłem czapki zabezpieczające i wtedy już "w miarę" łatwo wyciągnąłem pokrywę zaworów


potem jak najszybciej włożyłem ją z powrotem i zaraz potem wtryski (nie zauważyłem różnicy na teflonowych uszczelkach),


dokręciłem klamry zabezpieczające do ~13+-2Nm i potem wszystkie nie wiem 28 śrub? na razie bez momentów.


Mam nadzieję, że będzie się bujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.