Skocz do zawartości

Pęknięta rura przepływomierz - przepustnica


dash_a

Rekomendowane odpowiedzi

nie tyle zaszkodzi co może dziwnie pracowac,palić wiecej bo nie otrzymuje prawdziwych danych od przepływki.

 

Niestety, jedno i drugie.

 

Oczywiście, że zaszkodziło. Tylko trudno ocenić ile.

Zależy od wielkości dziury i ilości pyłu i innych syfów fruwających w powietrzu, gdy jeździłeś. Jeżeli szalałeś po lesie w tumanach kurzu, to straty mogą być znaczące...

 

Samo "ogłupienie" przepływomierza jest mniej szkodliwe dla silnika, niż zasysanie zanieczyszczonego powietrza.

 

Ale tragedii nie ma. Nic nie padnie nagle, nic nie strzeli.

Po prostu skróciła się żywotność silnika. Zamiast np. 500 tys. km do remontu, zrobi 420 tys. km. Tak sobie tylko rzucam liczbami...

Bo w rzeczywistości nie dowiesz się ile oberwały tuleje cylindrowe i pierścienie tłokowe w twoim silniku - główni pokrzywdzeni w tej sytuacji.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kilka tygodni temu do e36 1.8i kupowałem tą gumę w ASO niestety bo nie ma zamienników - dzwoniłem do kilku ASO i wszedzie cena taka sama 140pln. Może gdzies poza Warszawą będzie taniej :shock:
Buch teściową w klatkę piersiową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kilka tygodni temu do e36 1.8i kupowałem tą gumę w ASO niestety bo nie ma zamienników - dzwoniłem do kilku ASO i wszedzie cena taka sama 140pln.[...]
Różnica w cenach może wynikać z typu silnika, ty do m40 dowiadywałeś się, a ja do m43 i to było tak jak wcześniej pisali koledzy około 75-80pln. W m40 ta guma jest o wiele dłuższa niż w m43, może to jest powód?
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.