Skocz do zawartości

Ludziska , pomożcie mi wrócić do normalności z BC


Marc750

Rekomendowane odpowiedzi

tak z nudow postanowiłem zobaczyc co sie zmieni w BC jezeli włacze P1---

No i zrobiłem ;( Efekt jest taki , ze teraz mi nie wyświetla nic jak otworze bagażnik czy też drzwi. Te komunikaty mi sie nie pojawiaja i jestem zły na swoja głupote. W instrukcji jest napisane jak zrobić to co zrobiłem, ale jak przywrócić poprzednie ustawienia to już nie napisali.

 

 

jezeli ktoś wie co mam zrobic aby pojawiały sie wszystkie komunikaty to prosze o pomoc

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spróbuj zresetować BC:

 

1. Naciśnij jednocześnie klawisze 1000 i 10, wyświetli Ci się TEST00

2. Następnie klawiszami 10 i 1 ustaw wartość TEST19 i naciśnij SR

3. Jeśli masz zablokowane funkcje ukryte wyświetli Ci się 0000LOCK, należy wtedy dodać aktualny dzień i miesiąc na Twoim BC (np. 15 maj = 20), wpisać go za pomocą klawiszy 10 i 1 i naciśnąć SR, powinno pojawić się FREI

4. Teraz kiedy masz odblokowany BC naciśnij ponownie 1000 i 10, ustaw wartość TEST21 i naciśnij SR, powinno pojawić się PPPP, to oznacza że komputer został zresetowany.

 

PS

Odpięcie akumulatora nie resetuje PROM'u komputera.

A tutaj masz więcej ukrytych funkcji.

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Ci bardzo za tak konkretną porade.

 

Nie ma ryzyka w tych manipulacjach , ze cos tam spieprze i całkiem siądzie ?

 

Myślę , ze jak mi radzisz to poprostu wiesz i robiłeś. Ufam ,ze wszystko wróci do normy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spróbuj zresetować BC:

 

1. Naciśnij jednocześnie klawisze 1000 i 10, wyświetli Ci się TEST00

2. Następnie klawiszami 10 i 1 ustaw wartość TEST19 i naciśnij SR

3. Jeśli masz zablokowane funkcje ukryte wyświetli Ci się 0000LOCK, należy wtedy dodać aktualny dzień i miesiąc na Twoim BC (np. 15 maj = 20), wpisać go za pomocą klawiszy 10 i 1 i naciśnąć SR, powinno pojawić się FREI

4. Teraz kiedy masz odblokowany BC naciśnij ponownie 1000 i 10, ustaw wartość TEST21 i naciśnij SR, powinno pojawić się PPPP, to oznacza że komputer został zresetowany.

 

PS

Odpięcie akumulatora nie resetuje PROM'u komputera.

A tutaj masz więcej ukrytych funkcji.

 

Pozdrawiam

 

 

Zrobiłem jak napisałeś no i nie wyszło ;(

 

po naciśnieciu 1000 i 10 pokazał sie napis TEST, przyciskami 10 i 1 wprowadziłem Cod 19 i wyglądało to tak TE19

 

nastepnie S/R i pojawiło sie 0000LOCK

 

Niestety , tu zakonczyła sie operacja. Sa cztery zera które możesz zastapić jakimiś innymi cyframi. Nie jest to data !

 

Wprowadziłem oczywiście date 1505 i po naciśnięciu S/R wyszedł z testu wskazując normalnie godzine na wyswietlaczu.

 

Coś chyba opuściłeś w instrukcji. Ja niestety znam tylko niemiecki a angielski obrazkowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Czy test 21 jest bezpieczny?

CZy nie zostaną usuniete informacje zapisane w komputerze ważne do poprawnej pracy ?

Pozdrawiam

 

TEST21 resetuje tylko BC a nie MOTRONIC :) , samochód będzie funkcjonował nawet bez BC, wymontuj a się przekonasz. Jeśli chodzi o poprawną pracę komputera to ustawienia domyślne są "podobno" (źródło: ASO) dopasowane do modelu do którego są montowane w danej chwili.

Pozdrawiam

Gomes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.