Skocz do zawartości

Nbt retrofit


luk_byd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Hej.

Jak się za to zabrać?

Mam cic, chciałbym nbt.


Muszę kupić


1. Moduł

2. Wyświetlacz??

3. Kontroler joystick


Co z kabelkologia?


Emulator? Czy wystarczy że 48 i 49 pin pociągnę can2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie lepiej Ci było dołożyć parę zł i iść w EVO? Między cic a nbt nie ma aż takiej różnicy. Masz combox media, czy tcu? Jeśli combox to chętnie odkupię w dobrej monecie :D

 

Combox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wczoraj dołożyłem kamerę cofania.

Wiązka.kompletna w BMW to koszt 200zl. Nie wiem czemu ludzie to samo na allegro sprzedają za 400-500zl


1 pin pod zasilanie kostka z2 10b

2,3 i 4 pin do cic 18,27,28

5 i 6 to chyba can, podłączyłem pod starą wiązkę od wzmacniacza HiFi - dokładałem top więc kable miałem wolne ale i tak można się w nie wlutowac.

7 pin oczko do masy.


Później przedziac kabel.hsd do klapy co sprawiło mi już jakaś trudność bo kabel nie chciał przejść przez profil. Wie ktoś gdzie i jak to powinno iść?


No i kodowanie, dodanie do fa 3ag, w hu cic macek rearview żeby nie robić domyślnymi parametrami i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A może zamiast NBT kupić interfejs do Carplay i Android Auto. Ja się pokusiłem i w weekend zainstalowałem.

Daję link do popatrzenia na efekty. https://photos.app.goo.gl/CjUD6UaT1LVz6mrDA

Samsunga S10 działa w trybie bezprzewodowym.

Coś tam przycina się nieraz Spotify, ale to problem apki. Aktualizacja to rozwiąże.

Jest sterowanie przyciskami z kierownicy i działa sterowanie głosowe po polsku z kierownicy z Asystentem Google. Fajna sprawa.

Oczywiście całe stare CIC bez zmian i dalej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A może zamiast NBT kupić interfejs do Carplay i Android Auto. Ja się pokusiłem i w weekend zainstalowałem.

Daję link do popatrzenia na efekty. https://photos.app.goo.gl/CjUD6UaT1LVz6mrDA

Samsunga S10 działa w trybie bezprzewodowym.

Coś tam przycina się nieraz Spotify, ale to problem apki. Aktualizacja to rozwiąże.

Jest sterowanie przyciskami z kierownicy i działa sterowanie głosowe po polsku z kierownicy z Asystentem Google. Fajna sprawa.

Oczywiście całe stare CIC bez zmian i dalej działa.

Mozesz pokazac to urzadzenie? Kusi sterowanie z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I jak to się łączy z autem że działają przyciski przy kierownicy (nie mówie o sterowaniu głosowym bo to przez telefon a nie te urządzenie jest realizowane) ?

Przeciez to jest wpinane w szereg z ekranem

Czy jest jakas komuniacja via CAN np. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale w takiej wersji jak moja dodajemy niejako tylko CarPlay, AndroidAuto i MirrirLink do istniejącego systemu. Przy zmianie wielkości ekranu będzie już z pewnością ingerencja w komponenty samochodu, a to już nie same przełożenie kabli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy tak jak mówiłeś wydales ten poradnik?

kilka lat temu wrzucilem cos takiego na inne forum ktore upadlo wiec bez editow wklejam to samo


Troche czasu to trwalo ale w koncu siedzi na pokladzie nbt w miejscu cica, jeszcze zostalo kilka szczegolow jak usb i pociagniecie anteny bluetoucha ale ogólnie bangla

retrofit nbt w przypadku f serii w zaleznosci od miesiaca i roku produkcji wymaga kilku extra modułów

7/2012 niemal zadnego o ile mamy zgw high

10/2010 - modul zgw-02 8sk

- 09/2010 modul zgw-02 8sk, cas4, icm

lista gratow w moim przypadku 03/2012

emulator

przynajmniej kabel enet + esys + psdzdata 56.0 full

do zflashowania i aktualizacji zgw potrzebny jest niestety icom

nbt z HW10 lub nizszym

cid

zbe3

tbx

zgw-02 8sk

2x petla swiatlowodu

kabel video 61119277965

2x wtyczka mikrofonu 61138377072

kabel mikrofonu 61131393724

2x wtyczka zbe 61138380696

jako wiazke kabli tbx - zbe3 - nbt uzylem kabla internetowego 4 zyly

antena gps

antena bluetouch 61119278968

antena wlan 61119278133


prace zaczynamy od zebrania gratow, jesli potrzebujemy modul cas4 nalezy zapytac sprzedawce (w przypadku uzywki) o przebieg by nie okazalo sie ze jest wiekszy

prace rozpoczynamy od utworzenia wiazki tbx-zbe3-nbt-zgw

rozpis pinow


opis_______ tbx_______ zbe3______nbt_______zgw

+12v_______1_________1_________15

- ___________2 ________2_________ 12

kcan2 H _____3________ 3_________ 11_____ 48

kcan2 L _____4________4__________9 _______49

po drodze z zgw do nbt rozcinamy kable i zapinamy emulator wedlug zalecen chinczyka i wszystkie polaczenia lutujemy zabespieczajac wszystko termokurczka, na kabel +12v proponuje zalozyc 2 termokurczki jedna na druga

kolejny etap to podmiana zgw i zalozenie petli swiatlowodu na kabel ktorego nie obsluguje nowy modul, nastepnie rozpinamy comboxa,niebedzie potrzebny ze wzgledu na to ze nbt ma wbydowanego comboxa, rowniez zakladamy petle swiatlowodu by przywrocic dzialanie pozostalych modulow i wyciagamy comboxa

teraz sa 2 opcje, mozna przeciagnac kable usb,aux, bluetouch z bagaznika do nbt lub kupic gotowe pod system nbt, ja zdecydowalem ze blue pociagne a usb kupie pod nbt

teraz mozemy zamienic zestaw cic na nbt, w zasadzie to tylko nbt jest plug&play bo cid ma inny kabel a zbe3 inne rozlozenie pinow wiec kozystamy z wczesniej przygotowanej wiazki a nbt z cid laczymy kablem video ktory zostal wymieniony w liscie zakupow

po wlaczeniu zaplonu nbt powinno sie uruchomic ale wywali blad dtc,pdc i systemu sygnalizacji uszkodzenia opony, w zaleznosci od poziomu softu auta (iLevel) bledow moze byc wiecej lub niebedzie wogule

esysem zmieniamy date produkcji na 0712

ja mialem z tym problem chyba przez zgw i poszlo dopiero 1112

po czym dodajemy fa

6NL,6NR i 609

usuwamy

633, 6FL, 6NF, 6VA i 6VC

aktualizujemy auto najwyzszym spzdata jakim posiadamy ale wyzszym niz 50.1

ja nie posiadam icoma i ograniczylem sie do aktualizacji enetem tylko modulu cas do poziomu 56 po czym wszystko wrocilo do zycia

z mila checia odpowiem na pytania tylko mam ciezki tydzien bo niebawem udezam w Pl a jeszcze zdezak czeka na mnie od kilku tyg w garazu

w wolnej chwili wrzuce foty z retrofitu

ps nie jestem expertem od kodowania wiec z tym nie pomoge za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.