Skocz do zawartości

Brak korka spustowego w dyfrze, odciągać strzykawką czy nie?


GODFATHER9191

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany oleju w dyferencjale. Nie ma korka spustowego jest tylko wlewowy. Jest sens wyciągać stary olej strzykawką olejową jak syf prawdopodobnie zostanie w środku?


Myślałem nad zrzuceniem dyfra i wyczyszczeniem go w garażu, podstawową wiedzę mam i podstawowe narzędzia też, czy lepiej się w to nie bawić?


Olej będę zalewał FEBI 75W-85 GL-5.

Śruba zamykająca z oringiem oryginał.

A w razie zabawy z mostem zamówię silikon ELRING 036.163.

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna odsysarka do oleju i jazda, zrzucanie dyfra to już lekki przerost formy nad treścią ;-)

 

Wolałbym to zrobić sam, mam w garażu:


IMG_20190127_224527.jpg


Wystarczy? Czy bardziej chodzi o pompę do odsysania oleju?

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób z odsysarka profesjonalna w warsztacie jest dużo lepszy niż ten ze strzykawka.

Mam tez taka strzykawke sam ale raczej uzupełniam ja olej.

Może lepiej odessij strzykawka ,uzupełnij nowym,zrób kilkaset kilometrów i wtedy podjedz na odsysarke profesjonalna.

A dlaczego febi a nie fuchs?

Ostatnio uzupelnialem w kilku skrzyniach i dyfrach fuchsem i jest git.

Co ciekawe poziom oryginalny nigdy nie był zgodny z tym co powinno byc :8)

Warto więc zainteresować sie dyfrem i skrzynia manualna.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni już zmieniałem, co do poziomu oleju w skrzyni był w porządku fabryczny, praca skrzyni się poprawiła po zmianie diametralnie. Dam znać jak to będzie wyglądało w dyfrze z poziomem oleju.

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w moście zmieniony, co do poziomu stanu oleju oryginalnego był w porządku, udało mi się strzykawką odciągnąć 700ml starego (800ml wchodzi), to całkiem nieźle. Tak wyglądał stary olej (184k):


http://s2.ifotos.pl/img/IMG201901_qwwxeqa.jpg


http://s2.ifotos.pl/img/IMG201901_qwwxwph.jpg


Z ciekawości spróbuję coś wyłowić potem jak mi przyjdzie magnes, wizualnie bardzo syfu niema.

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.