Skocz do zawartości

Wymiana kierownicy


Arzi46

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie temat zakończony pełnym sukcesem.

Kierownica bez grzania wymieniona na kierownice z grzaniem.

Części to: kierownica z grzaniem + nowe manetki ( pająk ) - poducha przełożona ze starej. Wzór mpakiet.

Kodowanie + małe czary mary i gotowe. Wszystko działa jak należy. Nie trzeba żadnych nowych wiązek.

Magik z Gdańska poradził sobie z tematem w około godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat zakończony pełnym sukcesem.

Kierownica bez grzania wymieniona na kierownice z grzaniem.

Części to: kierownica z grzaniem + nowe manetki ( pająk ) - poducha przełożona ze starej. Wzór mpakiet.

Kodowanie + małe czary mary i gotowe. Wszystko działa jak należy. Nie trzeba żadnych nowych wiązek.

Magik z Gdańska poradził sobie z tematem w około godzinę.

 

Zawisza82: daj namiary na tego magika i napisz proszę czy przekładałeś z braku manetek na manetki czy tylko na inny rodzaj z Mpakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie temat zakończony pełnym sukcesem.

Kierownica bez grzania wymieniona na kierownice z grzaniem.

Części to: kierownica z grzaniem + nowe manetki ( pająk ) - poducha przełożona ze starej. Wzór mpakiet.

Kodowanie + małe czary mary i gotowe. Wszystko działa jak należy. Nie trzeba żadnych nowych wiązek.

Magik z Gdańska poradził sobie z tematem w około godzinę.

Jaki numer pająka pod opcje z grzaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,


Nie chcę zakładać nowego tematu.

Mam obecnie kierownicę zwykłą ze wszystkimi gadżetami poza łopatkami.

Chce zamontować kierownicę M z łopatkami do siebie.. mam pytanie czy kierownica LCI będzie pasować?


O ile przed liftem będzie ok, bo układ przycisków jest taki sam, to obawiam się o tą z LCI ( choć według bmwstore) to właśnie ta LCI jest na doposażeniu

Mam g30 z 2017r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Doposazylem swoja w grzana kierownice. Wybralem taka z f90 i nacialem się na modul kierownicy . Musi miec te same funkcje co nasza kiera plus grzanie ale nie za dużo bo pokaże bledy. Musialem go Zmienic bo mialbym albo jie dzialajace przyciski m1/m2 albo błąd z modulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeje temat:

- czy przy wymianie kierownicy trzeba było ustawiać zbieżność przez inaczej wprasowaną tulejkę, czy wchodzi prosto P&P?

- czy ktoś próbował wymieniać zwykłą sportową na sportową grzaną lub zwyklą sportową na mpakiet z grzaniem lub bez? Jak jest z poduszką jeżeli będzie wymagała wymiany, np w opcji wymiany zwykłej na mpakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat:

- czy przy wymianie kierownicy trzeba było ustawiać zbieżność przez inaczej wprasowaną tulejkę, czy wchodzi prosto P&P?

- czy ktoś próbował wymieniać zwykłą sportową na sportową grzaną lub zwyklą sportową na mpakiet z grzaniem lub bez? Jak jest z poduszką jeżeli będzie wymagała wymiany, np w opcji wymiany zwykłej na mpakiet?

Ja się będę podejmował na dniach. Mam tylko pytanie odnośnie poduszki. Obecnie mam z dwiema wtyczkami, a występują głównie poduszki z jedną wtyczka. Czy jak podepne z jedną wtyczka to będzie błąd na komputerze? Obie to Europa i różnią się tylko jedna cyfra. Poniżej zdjęcia obu


https://zapodaj.net/946c568e438c9.jpg.html

https://zapodaj.net/64de40a72ef4f.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat:

- czy przy wymianie kierownicy trzeba było ustawiać zbieżność przez inaczej wprasowaną tulejkę, czy wchodzi prosto P&P?

- czy ktoś próbował wymieniać zwykłą sportową na sportową grzaną lub zwyklą sportową na mpakiet z grzaniem lub bez? Jak jest z poduszką jeżeli będzie wymagała wymiany, np w opcji wymiany zwykłej na mpakiet?

Ja się będę podejmował na dniach. Mam tylko pytanie odnośnie poduszki. Obecnie mam z dwiema wtyczkami, a występują głównie poduszki z jedną wtyczka. Czy jak podepne z jedną wtyczka to będzie błąd na komputerze? Obie to Europa i różnią się tylko jedna cyfra. Poniżej zdjęcia obu


https://zapodaj.net/946c568e438c9.jpg.html

https://zapodaj.net/64de40a72ef4f.jpg.html

 

Miałem tak w maździe - poduszki przed małym liftem miały dwie wtyczki, potem już była jedna. Nie ma gdzieś roku produkcji poduszki? Chyba lepiej wstawiać dokładnie to co miałeś dla danego rocznika. Tu niestety mało kto się bawi w takie zmiany i pewnie nasze pytania pozostaną bez odpowiedzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się założyć kierownicę?

Taki pytanko do tych którzy wynieniali - czy po wymianie trzeba było ustawiać zbieżność, czy kierownica ładnie wskoczyła w miejsce starej bez przekoszenia?

Czy ktoś może dokodowywał poduszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak udało się. Kierownica nie wejdzie inaczej choćbyś chciał ze względu na frezy w niej.

 

Trzeba dokodować poduszkę powietrzną? Kurcze, zakupiłem jednak moakietową bez grzania i manetek, żeby było jak najprościej. W ASO mogą ją zamontować za 850zł. Zastanawiam się, czy trzeba tam kodować poduszkę jak miało się wcześniej sportową poduszkę, a teraz będzie mpakietowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak udało się. Kierownica nie wejdzie inaczej choćbyś chciał ze względu na frezy w niej.

 

Trzeba dokodować poduszkę powietrzną? Kurcze, zakupiłem jednak moakietową bez grzania i manetek, żeby było jak najprościej. W ASO mogą ją zamontować za 850zł. Zastanawiam się, czy trzeba tam kodować poduszkę jak miało się wcześniej sportową poduszkę, a teraz będzie mpakietowa.

Nie trzeba kodowac poduszki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udało się. Kierownica nie wejdzie inaczej choćbyś chciał ze względu na frezy w niej.

 

Trzeba dokodować poduszkę powietrzną? Kurcze, zakupiłem jednak moakietową bez grzania i manetek, żeby było jak najprościej. W ASO mogą ją zamontować za 850zł. Zastanawiam się, czy trzeba tam kodować poduszkę jak miało się wcześniej sportową poduszkę, a teraz będzie mpakietowa.

 

Nie trzeba. Dziwne że aso chce się podjąć montażu skoro nie zostało u nich kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dziękuję za odpowiedź. W bmw mam wrażenie, że wszystko trzeba kodować, no nawet jak akumulator się wynienia nowy to trzeba tam coś poklikać.

Czyli zdejmuję sportową kierownicę, zakładam nową mpakietową, z inną poduszką powietrzną, podłączam i już? Będzie działało?

W ASO powiedzieli, że mogą założyć, ale nie bawią się i nie robią, żadnych zmian, których nie przewiduje zwykła wymiana, w sensie właśnie w jakieś dokodowanie podgrzewania, manetek itp. Samochód jest po gwarancji, może dlatego łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ooo, dziękuję za odpowiedź. W bmw mam wrażenie, że wszystko trzeba kodować, no nawet jak akumulator się wynienia nowy to trzeba tam coś poklikać.

Czyli zdejmuję sportową kierownicę, zakładam nową mpakietową, z inną poduszką powietrzną, podłączam i już? Będzie działało?

W ASO powiedzieli, że mogą założyć, ale nie bawią się i nie robią, żadnych zmian, których nie przewiduje zwykła wymiana, w sensie właśnie w jakieś dokodowanie podgrzewania, manetek itp. Samochód jest po gwarancji, może dlatego łatwiej.

Jeśli zmieniasz kierownicę, to powinieneś zmienić FA zeby bylo zgodne z tym co jest w aucie, chociazby na potrzeby pozniejszego deubugu czy instrukcji w ISTA.

Tak czy inaczej - jesli tego nie zrobisz, funkcjonalnosci sie nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.