Skocz do zawartości

BMW X5 2001 rok 4.4 Bicie w lewym przednim kole


Arti7d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Od nie dawna jestem posiadaczem BMW X5 z 2001 roku z silnikiem 4.4 i zmagam się z problemem bicia w lewym przednim kole następuje to wtedy gdy gwałtownie przyspieszę wciskając gaz w podłogę i gdy zwolnię pojawia się dość mocno odczuwalne bicie jakby ,,wybulwiona" opona drga też kierownica ( opony są nowe ) Czy ktoś może orientuje się co to może być??? - uprzedni właściciel sugerował że to niby felgi są od innego modelu BMW i to przez to że nie ma ograniczników ) Będę wdzięczny za każdą pomoc.Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli felgi nie sa ori sprawdz czy nie powinno byc pierscienia centrujcego :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc pare:

1. wywazenie tej opony/kola. Ale to raczej by dawalo znac przy wszystkich predkosciach a nie tylko przy przyspieszaniu. Ogolnie warto sprawdzic tez geometrie calosci.

2. bylesz na przegladzie? moze jakas tuleja przy wahaczu niedomaga i przy jednostajnej jezdzie jest ok, a gdzy dzialaja sily jak przyspieszanie lub hamowanie to zaczyna wariowac?

3. Zapieczony zacisk hamulcowy? U mnie tak bylo, ale tez wystepowalo podczas jednostajnej jazdy poprzedzonej juz hamowaniem, wiec tak srednio pasuje do objawow. Zobacz czy po krotkiej jezdzie wszystkie felgi sa tak samo cieple, tak na wszelki wypadek.

4. to jest auto 4x4. Jak masz od niedawna to upewnij sie ze wszystkie opony maja ten sam wymiar i dla pewnosci zmierz srednice. Oraz czy na pewno sa to opony tego samego typu(zima lato) i zepewniaja taka sama przyczepnosc, szczegolnie w takich warunkach drogowych jak mamy teraz.


Wiem ze to glupie, ale zobacz czy to kolo jest w ogole dokrecone jak powinno :mrgreen:


PS sorka za brak PL znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przy wciśniętym pedale gazu nic nie bije, przy niewielkich obciążeniach i hamowaniu bije to może być któryś przegub. Ciężko to zdiagnozować ale często takie nie wiadomo skąd bicia właśnie się biorą z przegubów.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak bylo jak byl chu j owaty przegob tak nak kolega mowi. Ja to wlazlem pod auto i normalnie byl luz gora dol. Wymienilem sam przegob na jakiegos pascala (nie wiem co to warte) a zdrugiej strony na uzywke poloske i narazie bicia brak. Tylko te oslony przegobow to jakies g o w no bo co chwila pekaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie Wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi...jednak może być to 3 punkt twojej podpowiedzi iż faktycznie po przejechaniu ok 10 km zaczyna drgać z lewej przedniej strony i faktycznie felga jest ciepła a po kolejnych 10km gorąca.Czy wystarczy że dostanę sie do tego zacisku i jakoś go rozruszam czy konieczna będzie wymiana na nowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest zacisk, to żadne "rozruszanie" nie wchodzi w grę i bez demontażu zacisku się nie obejdzie. Nie trzeba wymieniać całego zacisku. Zaciski się regeneruje zestawami naprawczymi, poszukaj w google: bmw e53 zacisk zestaw naprawczy. To kosztuje kilkadziesiąt złotych i warto wziąć wersję z nowym tłoczkiem.


Rozruszanie nic nie da bo uszczelki mogą już być sparciałe; szczególnie ta na tłoczku która umożliwia cofanie tłoczka o te ułamki milimetra.


Tutaj masz fragment o tym, ale jeśli chcesz samemu to naprawiać, to obejżyj całość. Mnie naprawa zacisku u mechanika kosztowała około 200-250 zł i cena już uwzględniałą komplet uzczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.