Skocz do zawartości

F82 M4 Venom Wypad w Zachodniopomorskie są chętni na Spota


czerwony330d

Rekomendowane odpowiedzi

Pogratulować nabytku! :cool2:

Dobrze, że emka nie pójdzie na dawcę. Ja bym się nie przejmował złośliwymi komentarzami. Tym bardziej jeśli auto ma zostać na dłużej.

Nie znam Cię, ale z tego co piszą Twoi znajomi, to wszystko odbędzie się zgodnie ze sztuką. A to jest bardzo ważne. :)


W sumie sam mam do małego remontu furę. Nawet nie słysząc jeszcze o metodzie klejenia i nitowania (w przemyśle samochodowym), chodziła mi po głowie taka myśl. Tak się zastanawiałem... przecież samoloty, statki itp. są nitowane. Przyjmują wielkie przeciążenia i naprężenia, dlaczego by nie zastosować tego w samochodzie.

Mam nadzieję dowiedzieć się tu czegoś więcej. Będę śledził temat. Pozdrawiam!

Dziękuje bardzo, nie przejmuję się złośliwymi komentarzami a auto na pewno pozostanie na dłużej, teraz nowe samochody choćby BMW serii 5 jest na nitach i kleju składane ale M4 jeszcze jest na zgrzewach jedynie błotniki przednie i maska silnika są z aluminium a tylna klapa jest z plastyku także jeszcze ta technologia do M4 nie została użyta, rozmyślam nad tym intensywnie ale raczej będzie to robione na nitach i kleju, czas pokaże czy blacharz który ma to robić się tego podejmie, jak nie to będę musiał poszukać kogoś kto się na tym zna.

 

przypomnij jutro na priv poszukam procedury, nity kupiłeś itp. ale masz gościa z nitownicą bo to nie są tanie rzeczy ;) i ogólnie nadal wielu jeszcze kręci nosem jak ma robić naprawy po nowemu, ale dzięki temu masz fabryczną sztywność i rdza nigdy nie zawita

Przypomnę na pewno i wielkie dzięki za pomoc Adam, nity, klej, cleanery i inne rzeczy zamówione tylko nie wiem czy fachowiec który ma to robić ma nitownicę, widziałem że do nitów jednostronnych te które zamówiłem wystarczy zwykła nitownica, nie mam pojęcia ale na Allegro jest nitownica akumulatorowa czy to wystarczy?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega gorik mówi o nitach i kleju.... ok.

Mówi też że budy w samochodzie nie spawamy bo nie bedzie sztywności. Tu się nie zgodzę. Wszystkie rajdowki budy mają obspawane bo inaczej zgrzewy puszczają. Tyle. Czerwony mówi że konstrukcja pojazdu jest nienaruszona. Tu się nie zgodzę jeśli dach był zagiety to to prawdopodobnie wszystkie slupki wewnatrz maja odksztalcenia plastyczne nie tylko poszycia. Dachu nie da się załamać bez przesunięcia słupków prosta matematyka zmiana kształtu przy stałym obwodzie. Oczywiscie mozna to wyciągnąć bez wymiany ale wytrzymalosci bedzie 40% 50% A mówimy tu o M. .


Proszę zwrócić uwagę że np tussik właśnie tak robi prostuje. Rozbiera wymienia wszystko to co krzywe. Spawa. Co do nitów jednostronnych i zwykłej nitownicy nie wypowiadam się. Wybacz ale jeśli to ma być zgodnie ze sztuka to do wymiany elementów jest masa A moja kwota nie działa się z powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że ok więc jestem na tak. Czy bmw montuje auto na nitach jednostronnych... kurtyny powietrzne boczne tak ale el.nosne karoserii na nitach jednostronnych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prasowany do jednostronnego to jakby porównać srube budowlaną 5.6 do 12.9

Edit: nie śmieci już w galerii czekam na etapy odbudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega gorik mówi o nitach i kleju.... ok.

Mówi też że budy w samochodzie nie spawamy bo nie bedzie sztywności. Tu się nie zgodzę. Wszystkie rajdowki budy mają obspawane bo inaczej zgrzewy puszczają. Tyle. Czerwony mówi że konstrukcja pojazdu jest nienaruszona. Tu się nie zgodzę jeśli dach był zagiety to to prawdopodobnie wszystkie slupki wewnatrz maja odksztalcenia plastyczne nie tylko poszycia. Dachu nie da się załamać bez przesunięcia słupków prosta matematyka zmiana kształtu przy stałym obwodzie. Oczywiscie mozna to wyciągnąć bez wymiany ale wytrzymalosci bedzie 40% 50% A mówimy tu o M. .


Proszę zwrócić uwagę że np tussik właśnie tak robi prostuje. Rozbiera wymienia wszystko to co krzywe. Spawa. Co do nitów jednostronnych i zwykłej nitownicy nie wypowiadam się. Wybacz ale jeśli to ma być zgodnie ze sztuka to do wymiany elementów jest masa A moja kwota nie działa się z powietrza

Bartek, zgadzam się że konstrukcja dachu na pewno uległa odkształceniu ale to nie znaczy że ja tych elementów nie wymienię, największym odkształceniom uległy poprzeczki przy tylnej szybie a koszt tych poprzeczkę w ASO jest śmieszny w porównaniu do reszty elementów blacharskich, słupki A i słupki B nie uległy odkształceniom najbardziej odkształcony jest słupek C od strony pasażera i ten nie będzie wymieniany tylko wyciągnięty, wszystko okaże się przy demontażu poszycia.

Jeżeli będzie to wszystko dość mocno zdeformowane to pójdzie do wymiany.

 

Prasowany do jednostronnego to jakby porównać srube budowlaną 5.6 do 12.9

Edit: nie śmieci już w galerii czekam na etapy odbudowy

Bartek to nie śmieci to bardzo ważne informacje dla mnie i dla innych którzy śledzą ten temat :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywiozłem kompletne poszycia lewa i prawa strona, pół garażu mi te konstrukcje zajęły, carbonowy dach również przywiozłem.


RLju0wH_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro idziesz! :cool2: Zawsze byłem ciekaw jak są pakowane duże części. Widać, że solidnie. :)

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro idziesz! :cool2: Zawsze byłem ciekaw jak są pakowane duże części. Widać, że solidnie. :)

Dziękuje, nie ma lipy :wink:

Byłem w szoku jak przyjechałem odebrać te poszycia :shock:

Wynająłem dużego busa by to zapakować i ledwo co się to zmieściło do niego bo musiałem jechać z lekko otwartymi tylnymi drzwiami szkoda że nie zrobiłem zdjęć z ASO do do mu mam 40 kilometrów także powolutku dojechałem ale te skrzynie drewniane cięższe niż to poszycie ale jest tak zabezpieczone że nawet jak się przewróci to panel się nie uszkodzi.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcie dachu ? :wink:

Pokaż :mrgreen:

Proszę bardzo :mrgreen:


tvDJ5w7_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny :cool2: :D

Piękny, że nawet nie wiem czy jest w środku :lol: :mrgreen:

 

Pięknie zapakowany :mrgreen:

No zapakowany jest naprawdę pięknie :mrgreen: :lol:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dach carbonowy trzymasz w salonie..... :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dach carbonowy trzymasz w salonie..... :mrgreen:

Marek z tego dachu można zrobić stolik dlatego stoi w salonie :mrgreen:

 

Widzę że dach carbonowy trzymasz w salonie..... :mrgreen:

Hehe prawdopodobnie do czasu montażu będzie służył jako ozdoba salonu :cool2:

Oby nie jako stolik do picia %%% :P

Na razie jako stolik ale nie do picia %%% :P

 

Się dzieje :mrgreen: , a to najważniejsze :!:

No dzieje się na dniach nowa partia części :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla wtajemniczonych czy lampy poliftowe ledowe da się zamontować w mojej F82?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do DKtronic z Sieprawia koło Krakowa. Oni robią między innymi doposażenia w lepsze oświetlenie , więc będą wiedzieć.

Dziękuje bardzo za pomoc, dzisiaj zadzwonię i zapytam :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No samochodzik fajny:) Czarny lakier z czerwoną tapicerką wygląda bajecznie:) Szkoda że sa xenony ale bez problemu doposażysz w ledowe reflektory. Według mnie to auto jest delikatnie uszkodzone i nie przejmuj się złośliwymi komentarzami niektórych osób. Czekam na dalsze prace przy naprawie auta:) Pomyśl o tych modyfikacjach co ci proponowałem:D No chyba że zdradzimy jakie modyfikacje proponowałem hmm?:):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.