Skocz do zawartości

535d X-drive poszarpywanie


adi9988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem. Auto z przebiegiem 185tys km.

Na wysokich obrotach dynamicznie uzywajac gazu auto "poszarpuje".

Winna skrzynka ATC350.

Pytanko, co robic ? Pelna regeneracja ow skrzyni ? Czy wystarczy wymiana oleju ?

Jakie to sa koszta? Poleci ktos jakies miescje zeby to ogarnac nie za miliony ? Mazowieckie,lodzkie, kuj-pom?

Dzieki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ponownie. Problem rozwiązany. Wystarczyla wymiana oleju w rozdzielaczu ATC350, innymi slowy wymiana oleju w xdrive. Koszt całkowity 250zl razem z adaptacja xdrive

Kolego miałeś jakieś stuki przy ostrym skręcaniu czy tylko poszarpywanie przy przyśpieszaniu ? Też mam 180 tyś i pojawił się błąd "440102 transfer box (VTG): oil wear" oby wystarczyła tylko wymiana oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie błąd ten znaczy tyle że sterownik xdrive, czyli skrzynki ATC wykrył zużycie oleju do tego stopnia, że konieczna jest jego wymiana. Polecam Ravenol TF-0870 lub oryginał znacznie droższy ;) podczas spuszczania dolej ciut (100ml zdecydowanie wystarczy) nowego oleju żeby zmyć syfy.

Po wymianie nie wystarczy zwykłe kasowanie, potrzebna adaptacja skrzynki by błąd nie powrócił.

Olej należy wymieniać co ok 60tys km. Choć i to nie daje skrzynce długowieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na serwis olejowy d BMW w promocji 560 zł i akcję serwisową chłodnicy EGR i skraplacza klimatyzacji, ale wyskoczył mi jeszcze jeden błąd i nie wiem czy nie zmienić filtra powietrza ? 24CF00

f2570ec9be5e880dmed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jutro jadę na serwis olejowy d BMW w promocji 560 zł i akcję serwisową chłodnicy EGR i skraplacza klimatyzacji, ale wyskoczył mi jeszcze jeden błąd i nie wiem czy nie zmienić filtra powietrza ? 24CF00

f2570ec9be5e880dmed.png

EGR, a poszarpywanie może być też od EGR.

Wiem że stary temat, ale jak ktoś będzie szukał to może mu to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, podłączę się pod temat bo nie chcę zaśmiecać nowym.


Bmw F10 528ix wyskoczył mi błąd VTG (Skrzynia rozdzielcza) - 440102 - Pogorszenie parametrów oleju. Auto czasem szarpnie przy ruszaniu.

Mam zamiar wymienić olej w tej skrzyni, który już zakupiłem, ale czytałem też, że trzeba wykasować adaptację. Moje pytanie, czy jestem w stanie to zrobić urządzeniem diagnostycznym DELPHI lub BMWAiCoder z kablem enet?

Jeżeli nie, to skąd mogę pobrać program ISTA+ (bo pewnie tym można to ogarnąć) i którą wersję najlepiej pobrać żeby bez problemu obsłużyć F10 z 2011r.? Trochę o tym czytałem ale mam mętlik i nie wiem, którą wersję tego programu załatwić. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.