Skocz do zawartości

Rozwaliłem bmw


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, miałem ale już niemam. Na szczęście nie z mojej winy. Facet na wzniesieniu na ciągłej wyprzedzał sobie rowerzystów a jak się na górce spotkaliśmy to nawet nie było czasu pierdnąć. Z mojej strony odbicie w prawo na pobocze choć niewiem czy nie lepiej było iść na czołowe, a jak już koła dostały pobocza to sytuacja wymknęła się spod kontroli. W rezultacie facet w fabii ma urwane lusterko bo sie trzasnęlismy i nic więcej. Po drodze zaliczony rów, drzewo odbicie od drzewa i drugie drzewo, lądowanie na lewym boku. Wypalone 5 jaśków z 8 no i kasacja. Na szczęście mi i żonie nic się nie stało wyszliśmy z tego cało z niewielkimi siniakami. PZU przeznaczyło auto do kasacji nie wiem ile jeszcze wpłacą bo nie ma jeszcze konkretnej decyzji. :doh: Ciekawe ile to potrwa :cry2: .Teraz zastanawiam się nad e38 725tds, wiem że za mały motor jak na to auto ale póki co mi wystarczy. Pytanie do wszystkich użytkowników e38 725tds jak to jeździ i jakie koszty eksploatacji, zawieszenie, oleje, amorki, itp. czy to auto ma kickdown? czy podobne eksploatacja jak e39?. Jak będę miał zdjęcia z kraksy to dołącze. Uważajcie na wzniesieniach na debili bo nigdy nic nie wiadomo. :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią ze to kierowcy bmw jeżdża jak wariaci :x

może się to trochę ciągnąć, zależy na jakich ludzi trafisz /nie firmę!/. jak mnie uderzyli jeszcze jak miałem poprzedni samochód, to w sierpniu zgłosiłem a przekaz pocztowy (brałem na wycenę i kasę do ręki) dostałem jakoś na jesieni, nie pamiętam dokladnie. cały czas dostawałem pisma informujące mnie o postępie w procedurze (to chyba dobrze). a najgorsze było to (a była to stluczka parkingowa) że ten co we mnie przyp... miał starego malucha i nic z nim nawet nie zrobił potem, bo chyba z rok go widywałem w moim mieście.

pozdrawiam i życze Ci powodzenia i pomyślnego załatwienia odszkodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje, szkoda furki ale grunt że uratowała wam życie, to jest najważniejsze! Co do tds w 7-ce to ja bym się w to nie ładował, za mały silnik do takiego cruisera, nie chodzi mi tu o to że Tobie może wystarczyć lub nie ale o to że te silniki męczą się w takiej dużej budzie, poza tym 7-ka to auto do robienia tysięcy kilometrów i w około 10 letniej 38-ce są już poprostu wymęczone, trudno znaleźć ładny egzemplarz, zwłaszcza że w ogóle mało ich jest, ja nie polecam, lepiej poszukać 728i. Dużo nasłuchałem się już negatywnych opinii o tds-ie w e38.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam dylemat dość potężny e39 czy e38, ale na pewno diesel. Niestety nie stać mnie na 530d daltego musi być 525tds lub 725tds. Za kwotę jaką będę miał na wydanie to e 39 będzie młodsze przynajmniej o 1 rok ale sam nie wiem, chce poprostu auto z dużym przodem bo taki nas uratował a e38 ma większy. Niewiem co było jakbym to ja był w fabii :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież silnik jest ten sam e39 - e38 jest tylko większe o 20cm i cięższe o 200kg a to chyba nie tak wiele jak i tak na takiego potwora. Przecież jak ma siąść turbina albo wtryski czy co tam jeszcze to ez znaczenia czy w tym czy tym :idea: Zadbane 7-ki też są tylko jak w każdym przypadku na zdjęciach i z małym przebiegiem mam na myśli ok 200.000. Ja robie ok 20.000 rocznie nie jest to zawiele, i jestem kierowcą dlatego tym razem chce diesla i aby komfortowo podrużować nawet na odcinku 3km :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź pod uwagę że e38 ludzie kupowali głównie do robienia długich tras i ogólnie by dużo jeździć, w tamtych czasach tds-a nie kupowało się ze względu na duży moment obrotowy i osiągi tak jak jest to teraz przy nowoczesnych dieslach ale po to by dużo jeździć i mnie wydawać na paliwo. Nie chodzi mi tu głównie o większą masę, która i tak napewno jest odczuwalna ale o to że te tds-y ją już poprostu wyeksploatowane. W piątce łatwiej trafić gdyż te auta z reguły jeździły mniej, no i też te 200kg było lżej :) Oczywiście wcale nie jest powiedziane że nie znajdziesz, ale zawsze w e38 będzie trudniej. A co do wypasu to z reguły 7 ma lepsze ale wcale tak nie musi być, bo wszystko zależało od kupującego (I właściciela) co sobie wybrał, możesz trafić 7-kę golasa, a 5-kę z bogatym wypasem. Poza tym jeśli piszesz że mało jeździsz to naprawdę lepiej wyjdziesz na zakupie 728, paliwo to nie wszystko, pamiętaj że eksploatacja wysłużonego tds-a może cię później sporo kosztować, takie jest moje zdanie, może ktoś jeszcze się wypowie, pozdrawiam! :cool2:

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrr.....

Często mysle o tym ze jak nie ja :D to we mnie :evil:

 

Przyznam że już lądowałem ojca 20 letnim E 28 w rowie i na drzewie i z lublinem się spotkalem czołowo :mad2: :norty:

I NIECH KTOś CHOć SłOWO POWIE O SOLIDNEJ KąSTRUKCJI BAWARCZYKA :mrgreen:

 

Ale mi było szkoda tej E 28 :cry2:

 

Ale razem z ojcem odrestaorowaliśmy ją :mrgreen: :cool2:

 

Swojego E 36 coupe nikomu nie daje :D

 

http://img177.imageshack.us/img177/6473/hpim0198jf9.jpg

-=BAWARKA TO DOBRA PARA DLA MNIE -=


http://img512.imageshack.us/img512/2996/333333333yq4.jpg


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=43306&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna?

 

skora podniszczona, bez navi, dziura po telefonie

bez skrypskiwaczy, xenonow, bez navi

 

nawet bez pdc

 

i pisza ze pelna opcja? haha to klasyczny przyklad bardzo naciagnietego ogloszenia :) to jest minimalna opcja a nie pelna

 

a km to bylo ze 300 tys jak nic

widac po stylu ogloszenia :)

 

niezle podpicowane, wiec przebieg tez niezle pewnie podpicowali, skoro zostalo 200, to musialo byc ze 300 na budziku lub wiecej

 

te fotele tez cos nie wygladaja na malo expoloatowane

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.