Skocz do zawartości

BMW F31 320d 184 msport IRISH


xsebox

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przyszła kolej na zmianę auta i ze stajnii VW przeszedłem do BMW

Szukałem raczej f30 ale trafił mi się zadbany egzemplarz w kombii i tak wpadł w moje ręce

trochę o aucie

VIN WBA3K32000F734590

Type Code 3K32

E Series F31

Series 3

Type TOUR

Model 320D (EUR)

Steering RL

Doors 5

Engine N47T

Power 135/184 hp

Transmission MECH

Colour ESTORILBLAU 2 METALLIC (B45)

Upholstery LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)

Prod Date 2014-02-07



KILKA FOTEK :)

tu4uLTX.jpg

SBc3XA5.jpg

aqSNct3.jpg

S5pNsmD.jpg

0j5Vga0.jpg



i co zostało zmienione

mapa

Hdi14Of.jpg


wydech i światła

uihndAT.jpg

eXbyhxc.jpg


Android+listewki drzwi + podświetlana ramka

19D9oT9.jpg

Edytowane przez xsebox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega KNKTR w swojej galerii tutaj ma F31 z tym spojlerem. Możesz sobie zobaczyć. Fajnie wydłuża linię dachu. Później jeszcze carbonowe lusterka i komplet M performance z zewnątrz gotowy. :)
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem o który chodzi , ten na klapę bagażnika, zastanawiałem się nad nim


Mam już mały plan na tył wrzucę niebawem fotki

Puki co czyszcze dolot i wymieniam klapki kolektora na nowe będą na wtorek, oraz wpada duży intercooler przed mapą

F8T1V11.jpg

iXDfd3H.jpg

MBveOMZ.jpg

0uehJd1.jpg

HzTX1rK.jpg

RXDAueX.jpg

bnRG1Fe.jpg

lya6pRZ.jpg

czekałem 6 dni na nowe klapki po czym zadzwonili do mnie z BMW i powiedzieli że nie są w stanie ich narazie dostać , dzwoniłem do 2 innych przedstawicieli BMW w IRL i to samo więc musiałem doczyścić swoje , na szczęscie nie było jakiś luzów więc teraz przy nowej mapie wyłącze EGR i poszukam tych klapek jak je dostane to wymienie na nowe


zhfpaCD.jpg

Edytowane przez xsebox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc

oleje doszły oraz dodatki do czyszczenia wtrysków oraz płukanka do silnika ,oczywiście filtr powietrza , paliwa oraz kabinowy , i serwis od teraz co 10 tysięcy

52u0Mc2.jpg


oraz :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

większy Intercooler , wszystko fajnie weszło musiałem ściągnąć tylko wszystkie dolne osłony oraz przedni zderzak , z intercoolerem wymieniłem także oringi na wężach żeby mieć pewność że wszystko będzie dobrze działać :D jedyny problem jaki spotkałem to dolne mocowanie wentylatora nie pasowało ale jakoś sobie z tym poradziłem

mzSkiPJ.jpg

y0ND881.jpg


jutro mają mi dojść nowe klapki kolektora(które nie doszły w dzień kiedy miały być BMW zadzwoniło że ich nie mają i nie bedą mieć narazie ) , więc jak wszystko zamontuję i odpale auto to odrazu umawiam się na program

Edytowane przez xsebox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Więc auto poskładane , co do różnicy hmm w mocy brak jakiś odczuć ale napewno mniej szarpie przy ruszaniu i zmianie biegów

zobaczymy co pokaże hamownia , mam nadzieje że będzie blisko serii , wszędzie czytam że te silniki raczej nie trzymają parametrów , dziś też zalałem środek do czyszczenia wtrysków liqui moly diesel spülung , hmm wsumie to wlałem 2 na rezerwe baku . i lekka trasa żeby dopalić dpf , program troque pokazał mi że w dpf temperatura dochodzi do 600c więc wiedziałem że przytkany , i tak 10 minut autostadą 3000 obrotów , po czasie temperatura spadła do 150-200.

termin na nową mape mam na wtorek , mam nadzieje że przekrocze 220 , chodź tuner mówi że do 220 raczej bo dużym ogranicznikiem w tym silniku jest dpf.


a tymczasem mały dodatek do grila

gAawYDc.jpg

tAMAr7j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały dodatek, ale kontrowersyjny :wink:

 


Tak mi sie wydaje ze parę takich dodatków jeszcze wpadnie:p


Szkoda ze to nie 335d , ale puki co ubezpieczenie by mnie zabiło, znów 325d nie mogłem nigdzie znaleźć, były tylko 2 na sprzedaż gdy szukałem i to wcale nie jakieś fajne wersje ,

Muszę puki co cieszyć się tym co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
325d to wciąż R4 takie jak masz u siebie więc zawsze możesz modyfikacjami podciągnąć. Zobacz u Kulfona jak wyciągnął 238 koni z tego silnika: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=216265
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325d to wciąż R4 takie jak masz u siebie więc zawsze możesz modyfikacjami podciągnąć. Zobacz u Kulfona jak wyciągnął 238 koni z tego silnika: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=216265

 


No tak ale 325 to jednak podwujne turbo i sama mapa robisz dobry wynik , w 320 to przydało by się jeszcze wymienić wtryski , pompę paliwa , jakies turbo hybrydowe ale słyszałem że jakies problemy są ze sterowaniem w nich , dpf sportowy bo nie mogę mojego wywalić przeglądy itp wiec przydał by się jakis wydajniejszy i może by się uzyskało okolice 250-260 , intercooler też ale jego juz mam:D

Jutro mam termin na mape modlę się o 230 hp i dobra serię


Po czyszczeniu dolotu i wymianie ic na wiekszy pisalem juz wczesniej ze jakoś nie czuje przyrostu mocy ale napewno nie szarpie , ale jednak cos przyszło ponieważ przed całą zabawą kilka razy sprawdzałem bmw z moim starym autem i stare auto ciagle na początku powoli uciekało ale tak minimalnie i dopiero przy 4-5 biegu bmw powoli doganiało mojego staruszka , a wczoraj ani raz nie byłem w stanie nawet zrównać sie z bmw od początku szła powoli do przodu , nie była to jakaś kolosalna różnica no ale na początku zostawała w tyle A teraz była pierwsza za każdym razem Wiec chyba jednak cos tam pomogło, liczę jutro na mocną serię zobaczymy co to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

więc już po mapie

hmm seria wyszła dość dobrze , takie mam wrażenie , liczyłem może na troszkę więcej ale nie ma co narzekać

co do wyniku , pytał mnie co robimy i jaką mapę więc odpowiedź padła mocna ale dosć bezpieczna

wyszło 242 hp po czym powiedział mi wprost że by tego nie zostawiał na moim miejscu i żebym decydował , że nie ma sensu walczyć o pare hp a mieć auto bezawaryjne

więc pytam co robimy a on że on by zeszedł do 220 a w przyszłosći można pomyśleć nad stage 2 , czyli inne turbo sprzęgło wtryski pompa i przedewszystkim zrobić coś z dp.


jak wrażenie hmm tak jak już czytałem na forum auto jakby lżejsze, bardziej elastyczne , łatwiej gubi trakcje oraz dużo łatwiej pokonywać zakręty bokiem , nie ma odczucia że to rakiet nie ma takiego przeskoku jakby bum , ale gdy wyprzedza się inne auta dopiero wtedy widzisz że to idzie płynniej.


wie ktoś może ile wytrzyma fabryczne sprzęgło oraz skrzynia manualna ??


Hdi14Of.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajne mody, to ///M Na wydechach mi się średnio podoba, ale to Tobie ma się podobać!

Mam ten sam motor u siebie, zrobiłem rozrząd, również wyczyściłem doloty, ale klapek nie wymieniam, w tym modelu znikoma szansa ze mogą sie urwać i wpaść do środka. Również zastanawiam się nad programem, pytanie tylko ile realnie dała Ci wymiana intercoolera ? Na więcej niż 230KM trzeba tutaj kombinować z układem paliwowym a tego już mi się napewno nie będzie chciało robić. Szybciej zmienie na 330-335d ;)


Fajne autko, czekam na więcej aktualizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chyba na 230 paliwa starczy ponieważ mi wyszło ponad 230 i tuner był zaskoczony seria też wyszła 180 hp a zazwyczaj miał okoloce 165-175 więc też ładnie (wiadomo każda hamownia inaczej pokaże ) i dośc dużo nm ,ale mówił że bez sensu to zostawiać ponieważ dpf może zabić turbo i bezpiecznie zejść z tej mocy troche, pytał co robiomy więc zeszłem na 220 i jakoś bezpieczniej śpie , miałem kiedyś 1.9 tdi na hybrydzie i wtedy chciałem max , to przekręciło mi sie turbo pewnego czasu jak jechałem troche ponad 200. Zastanawiałem się nad hybrydą , jakimś innym dpf i do tego musial bym sprzęgło wzmocnić wtedy chyba wysły by okolice 240-250 hp, ale jak to licze to chyba lepiej zmienić na jakieś 3l , tylko że musze poczekać aż mnie ktoś tu ubezpieczy bo już z tym silnikiem miałem problem jako pierwsze auto tutaj i to bez zniżek.


wydech wygląda dużo lepiej w rzeczywistości niż na tych zdjęciach

już kolejny mod leci powoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przyciemnione lampy świetnie wygladają. W swojej białej X3 też mam taki zamiar. To oczywiście folia?

Jak z jakością końcówek wydechu z Aliexpress?

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.