Skocz do zawartości

E90 opony zimowe


Menro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Masz mocne auto z napędem na 4 koła. musisz mieć markowe opony. Opony to podstawa jak sprawne hamulce.

Obecnie masz Dunlop Winter Sport 4D za 422 zł z 998 zł przecenione oraz Pirelli SottoZero 2 za 426 zł z 785 zł przecenione. Jedne i drugie będą na medal.

Edytowane przez Ponta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie proponujecie?

Japie*dole... tak się walnąłem w czoło jak przeczytałem Dębica frigo do 30d... Sprzedaj to auto i kup seicento... dramat..... :mad2:

 

Kolego, zalozylem ten temat po to aby sie dowiedziec jakiej marki opony sa dobre, uslyszalem od paru osob ktorzy jezdza bmkami i audi ze debica zajebiscie sie sprawuje, dlatego napisalem tutaj moze ktos je ma i sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeździłem na Dębicy frigo w moim pierwszym aucie jakim był suzuki swift mk2 z 94r. Z silnikiem 1.0. Aktualnie siostra ma na yaris 2 gen silnik 1.0. Oba potwory miały napęd na przod i 50km


A jakie polecam to continental Ts850 i michelin PA4. Dwie topowe zimowe opony z ukierunkowaniem na Conti które poleciłem trzem kolegom z Bmw i są zachwyceni. W tym roku PA4 kupuje na GT i zobaczymy jak się sprawdzą. Jeżeli mieszkasz w górach to ewentualnie niektóre Bridgestone blizzak z agresywnym bierznikiem - na głęboki śnieg bajka ale na wodę już słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Michelin Pilot Alpin, Nokiany. Nokian ma różne zimówki w zależności od prędkości jazdy i spodziewanych warunków. Uwaga na modele produkowane w Rosji, podobno są gorszej jakości (to najczęściej też ich tańsze produkty).
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szkoda pieniędzy na opony premium.

Z tego co piszesz jakaś średnia półka w zupełności wystarczy... Prawda jest taka,że nikt normalnie nie jeździ na granicy przyczepności tylko dużo spokojniej więc wszelkie testy trzeba brać z poprawką.

A w Twoim przypadku przepłacanie za 40cm różnicy przy hamowaniu czy 0,6 km lepszą przyczepność na mokrym w zakręcie nie ma moim zdaniem sensu.

Zwróć uwagę na średnią półkę. Ja osobiście polecam Fuldę lub Semperit..., oststnio hankook. Jeżdżę na wszytkich, wiem co mówię.

Na koniec powiem, że np. Dla mnie jednym z najważniejszych parametrów na który zwracam uwagę to hałas. To coś co masz zawsze, co wpływa na komfort niezależnie od prędkości... A skrajne parametry, których różnice są nieduże.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Pilot Alpin, Nokiany. Nokian ma różne zimówki w zależności od prędkości jazdy i spodziewanych warunków. Uwaga na modele produkowane w Rosji, podobno są gorszej jakości (to najczęściej też ich tańsze produkty).

 

Panowie proszę nie powielać tych mitów o słabej jakości opon bo są produkowane w Rosji... Czy ktoś z Was osobiście doświadczył, poczuł różnice na oponie made in Russia w porównaniu do tej ze skandynawii? Pracuje w branży oponiarsko/ felgowej i wg mnie i nie tylko ta teoria wzięła się z tego, że mamy raczej napięte relacje z rosyjskimi sąsiadami.

Nokian ma na terenie ROsji swoją najnowocześniejszą fabrykę i uważam, że żaden szanujący się producent nie dopuści do sytuacji kiedy produkty są "kategoryzowane" ze względu na miejsce produkcji - wszędzie jest wyśrubowana kontrola jakości oraz procedury, technologia.

W gamie Nokiana najpopularniejsze są dwa modele zimówek pod klasyczne osobówki, Nokian WR D4 (opona kierunkowa - bardzo dobrze radzi sobie na śniegu) oraz WR A4 (bieżnik asymetryczny - lepiej sprawdza się przy szybkich przelotach i na zakrętach w terenie gdzie są niskie opady śniegu lub sprawnie odśnieżają :wink: )


Wracając do tematu to faktycznie lepiej odpuścić Dębice Frigo (są dobre na śniegu, ale jazda i przyczepność na mokrym asfalcie jest słaba). Polecam skupić się na średniej półce opon jak nie chcesz (lub nie możesz) inwestować w Michelina lub Conti. Są opony tańsze, co nie oznacza że mniej bezpieczne - bardzo ciekawe opony ma japoński Falken(mają też ROFa), Hankook czy Firestone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam zimówek i już właściwie zdecydowałem się na Nokian WR D4. Czytam ten temat, a tu kolega aaben nie poleca tych opon wyprodukowanych w Rosji, a chciałem kupić te: https://allegro.pl/4x-205-55r16-91t-nokian-wr-d4-opony-zimowe-2018r-i7549307140.html Na szczęście kolega sizeer trochę mnie uspokoił. Jednak wątpliwości się pojawiły :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.