Skocz do zawartości

Problem z czujnikami lub licznikiem. E39 520i 99r. Touring


Dammer1998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś napotkał mnie dziwny problem z bunia mianowicie palą mi się kontrolki abs' asc nie działa licznik przebiegu' ani dystansu' predkosciomierz oraz licznik spalania,wydaje mi się również że nie zamyka się centralny podczas jazdy z automatu.


Co może być przyczyną? Próbowałem wymieniać podpora walu u tymi blachami/osłonami trochę ruszyłem może być tam jakiś czujnik? Na skrzyni czy coś? Jakie mogą być przyczyny takich obiaw.


Dodam że wczoraj już to wystąpiło Ale silnik ostygl I rano było okej po przejechaniu 30km problem znów wrócił I do tej pory nic nie mogę z tym zrobić' odlaczalem akumulator I nic. Asc nie da się włączyć przyciskiem' abs nie działa bo gwaltowwne hamowanie skończyło się zblokowaniem kół. Centralny tylko z przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, czujnik lewy tył, przy takich objawach teoretycznie nie trzeba podpinać komputera.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz wymieniać za chwilę znowu to lepiej dać coś markowego, Bosch zrobi robotę. Masz tu całą listę szukaj odpowiednio do swojego rocznika auta https://allegro.pl/kategoria/uklad-hamulcowy-czujniki-abs-250442?string=BMW%20e39&order=m&bmatch=baseline-cl-pn-aut-1-2-1017
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy jeśli ten czujnik walnie to będzie licznik od poziomu paliwa robił co chce zależnie od pochylenia auta, w lewy zakręt paliwa spada, w prawy rośnie


Nie jestem zwolennikiem allegro mam swój sklrp z częściami gdzie mogę zamówić nawet części oryginalne, ale widzę że nie tak źle z cena.


Dzięki za podpowiedzi, jutro zrobię jeszcze test miernikiem czy czujnik reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czujnik zmieniony, okazuje się problem z komunikacją sterownika, odlacze kostkę poruszam podłącze to działa znów jakaś chwilę, ale gdy dobrze się nagrzeje już nawet to nie pomaga, zastanawiam się czy to sterownik I zimne luty puściły czy coś w kostce, kablach. Ma ktoś pomyśl na sprawdzenie tego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.