Skocz do zawartości

Trzeszczenie w kokpicie F30


rjuser

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kilka wątków a propos trzeszczących plastików w środku, ale w moim aucie trzaski (albo bardziej skrzypienia) dochodzą z okolic środkowego słupka - z jednej i drugiej strony. Jest to szczególnie słyszalne przy pokonywaniu długich nierówności. Ktoś się z tym spotkał? Jakieś rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah F30 i F31 całe trzeszczą:-)

 

To juz zostalo ustalone. Jakies pomysly?

Czytalem kiedys na Bimmerpost temat goscia, ktory pol auta rozkladal i w newralgocznych miejscach zakladal Velcro.

Taki jaki filc na kleju. Panietam, ze deske rozdzielcza tak obrobil, boczki drzwi - ale slupkow B nie pamietam, zeby sie imal.

Mozna poszukac i sprawdzic "Velcro rattle fix".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem (ale to nie było BMW), że skrzypienie powodowała uszczelka drzwi - sprawdzę. Sama deska rozdzielcza raczej nie trzeszczy. No nic, zawezmę się któregoś dnia i postaram się dojść do przyczyny, bo mnie bardzo denerwuje (ostatni kilometr do domu mam po takich drogach, że te trzeszczenie mnie dobija - poza tym pojawia się sporadycznie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem (ale to nie było BMW), że skrzypienie powodowała uszczelka drzwi - sprawdzę. Sama deska rozdzielcza raczej nie trzeszczy. No nic, zawezmę się któregoś dnia i postaram się dojść do przyczyny, bo mnie bardzo denerwuje (ostatni kilometr do domu mam po takich drogach, że te trzeszczenie mnie dobija - poza tym pojawia się sporadycznie).

 


Zaczn1ij od zasilikiowania wszystkich drzwi. Mnie to obliguje do jezdzenia na myjnie gdzie robią to za mnie co 2 tygodnie:-)


Dodatkowo skup się nad podłokietnikiem i zaślepką miejsca gdzie wkładasz telefon w podłokietnik.


Jak mnie za bardzo to irytuje to podkręca muzykę lub uchylam szybę i słucham wydechu.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem to samo u siebie. Od razu od wyjechaniu z salonu w marcu 2018. Na początku też myślałem że może uszczelki się dotrą i będzie ok. Niestety nie było. Ciekawe że w żony F30 z 2016 wszystko cacy i nic nie trzeszczy.

Zrobiłem reklamację i wymienili/dodali:

- prowadnice szyb drzwi przednich,

- prowadnice szyb drzwi tylnych,

- 6m taśmy akrylowej,

- środek do usuwania silikonu(!),

- środek smarujący.

Objawy ustąpiły i w końcu jest tak jak być powinno od początku, cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.