Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem już z af funktion mam to aktywowane ale nie działa albo działa chaotycznie, zmienia częstotliwość danej stacji (zazwyczaj 93,0) na odległy region np Bielsko, mimo że poruszam się w obrębie Katowic, zrobiło tak może ze 2 razy a jak jadę przez Polskę to nie zmienia. Aktualizuje częstotliwości dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem jeszcze włączonej opcji tylko stacji regionalnych. W ustawieniach tam gdzie jest RDS jest możliwość zaznaczenia. Natomiast AF jest od śledzenia. Pewnie masz tylko stacje nieparzyste i AF nie wyszukuje. Bo niby jak.

Sprawdź dokładnie. Może coś skopałęś z tym kodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje mam parzyste i nieparzyste jak przystało na ece, czyli idzie po koleji np. 92,8, 92,9, 93,0 93,1 itp. Chyba, że o coś innego jeszcze chodzi. Ale o tych stacjach regionalnych nie słyszałem. Możesz rozwinąć, gdzie to sie dokładnie znajduje? Ogólnie auto było przekodowane na europe jak go kupiłem i wszystko jest ok tylko denerwuje mnie brak tego, że sam nie zmienia częstotliwości danej stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tylko ciekawe czym to jest spowodowane.... Znalazłem rozwiązanie dla podobnego efektu oświetlenia Led na 220v z prądem stałym " zamontowany kondenstator na zasilaniu".


A czy kodując inne opcje np. podobnie jak przy " mruganiu" moze to sie zmienić? Czy lepiej nic nie ruszać skoro wszystko działa....

Wydaje mi się, że nadal działa jakieś sprawdzanie tych lamp dlatego podawane są jakieś sygnały kontrolne, które powodują to żarzenie. A czy te lampy są yoryginalne? Czy jakieś zamienniki?

Z tego ci udało.mi się dowiedzieć to właśnie sygnały kontrolne podowuja to delikatne świecenie. Można wykodować sprawdzenie przeciwmgielnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc poniżej jak jest u mnie

https://drive.google.com/file/d/1J6iQ2GDliMUS6VH4w39na-cuTmeK8ydu/view?usp=sharing


https://drive.google.com/file/d/1JI-kiFgdOOUPK4PvULa_uxVHeIL8pYh_/view?usp=sharing


Jak dam radę to zobaczę jeszcze jakie ja mam kodowanie. Ale musisz od początku zacząć.

Czy wiesz co zmieniłeś w korowaniu w CiC?

Mam kopię swojego CiC więc pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .ELM327 iCar PRO Bluetooth 4.0 Vgate OBD2 + iphone nie moze sie polaczyc , czy to z bimmerem czy z zadna inna appka (autodoctor , car scanner) na ios , ani bluetooth ani wifi nie znajduje obd . podobnie ma sie z androidem , tym ze znajduje obd , nie moze sie do konca polaczyc ?obd testowane w F31 i E91 i w obu to samo. wie ktos jak to ugryzc ? czy reklamowac obd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nad angel lights mam jakiś pasek led, który świeci zawsze gdy świecą światla. Pomoże ktoś to wyłączyć? domyślam się, że to w Front Elektonic Module, ale nie mam pojęcia co dalej

Ten pasek świeci tylko jeśli masz włączone postojowe, czy na dziennych też Ci świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_L_output = nsl_l

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_L_Function = nebelschlusslicht

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_R_output = nsl_r

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_R_Function = nebelschlusslicht


nie mam nawet czegoś takiego do wyboru ;/

 


poradziłem sobie z przeciwmgielnymi ustawienia do zmiany znajdują się w LCELampMapping 3 <-



ale dalej problem mam z obrysówkami

1-BDC

2-Side marker > not active and jump to expert mode

3-FEM_BODY 3063 MAPPING_SIDEMARKER_L_OUTPUT off

4-FEM_BODY 3063 MAPPING_SIDEMARKER_R_OUTPUT off


mam ustawione na off ale cały czas się świecą jakieś sugestie ?


TD9sZDT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Czy wie ktoś i się podzieli jak wyłączyć sprawdzanie lamp przeciwmgielnych przednich. Tak żeby auto nie puszczało napięcia ?


Przy okazji:

Włączenie podświetlenia klamek na biegu wstecznym:

FEM/ dor handle lights when reverse gear is

engaged/Active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.