Skocz do zawartości

[F20] 116d z 2017 - Wasze opinie


Krzysiek-1973

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję auto jak w temacie, z automatyczną skrzynią biegów. Auto ma przebieg niecałe 10tys. km.

Kilka pytań, które mnie nurtują:

1. Rzeczywiste spalanie?

2. Jakie koła można do niego założyć oprócz fabrycznych 16 (195/55)?

3. Jaki tryb jazy preferujecie w tym aucie(eco pro, komfort, sport)?

4. Jaka jest standardowa gwarancja w BMW?

5. Jak dowiedzieć się na jakiej gwarancji jest to auto?

6. Czy przeglądy w ASO są płatne i kiedy pierwszy przegląd?

7. Które ASO polecacie (woj. zachodniopomorskie lub pomorskie)?


Na razie tyle. Pewnie pytań będzie więcej.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, osobiście nie widziałem i z drugiej strony stalka przy aucie za ponad 130 tysięcy to pomyłka. Jak sam kupowałem swoje F20 i pytałem w ASO o felgi stalowe na zimę to wywołałem ogromne rozbawienie tym pytaniem i ostatecznie nie uzyskałem odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie opony założysz, ale ogólnie będzie bardzo dobrze. Moja żona w E81 118d ma R 18 ROF: 205/45 i 225/40 R18 i jest zadziwiająco dobrze. W F20 przy takiej konfiguracji (mam na myśli opony ROF) może być tylko jeszcze lepiej niż przy starszej generacji serii 1.

Jeśli zależy ci na komforcie, to zwykłe opony będą ok - choć dla niektórych może być zbyt miękko i gumowato.

W F31 mam ROF R18 - 225 i 255 i jest wystarczająco komfortowo. Na zimę mam R17 225/50 ale jeszcze nie testowałem.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę niefortunnie się wypowiedziałem. Oczywiście komfort jest i jak dla mnie bardzo duży(nie męczę się za kierownicą, lubię to sztywne zawieszenie), ale chodziło mi bardziej o porównanie z innymi markami premium, które wg wielu są bardziej komfortowe.

Jak wsiada do mojego auta mnie osoba, która nie ma do czynienia z BMW pierwsze co mówi to "ale u Ciebie nisko się siedzi", kolejna rzecz jaką słyszę to "ale twarde zawieszenie" itp.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.