Skocz do zawartości

[E90] 335d LCI


aaben

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, sam byłem zaskoczony że ta listwa jest w tak dobrym stanie. Ogólnie listwy w stanie bardzo dobry minus, wiadomo lata swoje zrobiły, no i w dobrej cenie - 250 zł z przesyłką pod CIC. Może zrobię parę lepszych zdjęć w wolnym czasie.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna cena jak za komplet pod CIC! często za sam dekor tunelu pod CIC tyle chcą..


wnętrze z takimi dekorami wygląda świetnie i nowocześnie! Takie "drewno" jak miałeś jednak jest do innych aut...

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
drewno drewnu nierówne,ale akurat to Twoje jakoś wybitnie urokliwe nie było ;) cena rewelacja :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za pozytywne komentarze, to zawsze motywuje do dalszej pracy. :)


Przyznaję że się nawet przyzwyczaiłem do tego drewna, wg mnie najgorzej ono wygląda na zdjęciach. I ma swoje plusy, m.in. jest nieźle wykonane, nie nagrzewa się tak mocno... Jednak totalnie nie pasuje do charakteru serii 3. W USA robili drewno w standardzie, dlatego że chcieli żeby E90 LCI była takim "baby" 5er F10. Wg mnie bardzo źle to wpłynęło na charakter auta. Dlatego od dłuuuższego czasu kombinowałem co zrobić z tymi listwami, typu lakier, oklejenie albo obszycie. No ale na razie jest rybia łuska. Daje dobry kontrast, jest ciekawe w dotyku i ładnie też przenosi np. chłód klimatyzacji z nawiewów po aucie.


No i przegapiłem rocznicę, bo auto przyjechało do mnie już ponad rok temu. Z tej okazji zdjęcie z archiwum. :lol:

g3QijJq.jpg

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie ukazujące dokładny moment dostawy ? :norty: jeszcze na widłach, ale też już na ziemi :norty:


a propos nagrzewania, w zeszłym tygodniu, a może 2, auto stało 8h w pracy na parkingu z zamkniętym dachem, oknami etc, tyłem do słońca. Oczywiście przed wejściem piekarnik dokładnie przewietrzyłem. Gdy żegnałem się z portierem i wyglądnąłem przez okno nieopacznie dotknąłem się dekoru w drzwiach ... :mad2: poczułem się jak krowa znaczona przez kowboja rozgrzanym metalem ... czyli jednak dekory a'la drewniane mają swe duże plusy

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To już w trakcie prac naprawczych. :D


W jednym z poprzednich aut miałem piękną gałkę zmiany biegów z litego aluminium. Po postoju na słońcu nie dało się ruszyć samochodem. :mrgreen:

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

One Year Challange


Małe porównanie :)


ARfi82p.jpg


0kJTBwG.jpg


Zrobione równo 20 tkm. Wyszło bardzo przyjemne auto, spalanie 1 l/100km więcej niż moje poprzednie E91 2.0 M47 w manualu, nie zmieniałem praktycznie stylu jazdy.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Listopad, zima, pogoda średnia i daily trochę się nie chce myć bo i tak zaraz brudne. Robiłem ostatnio tylko jakieś pierdółki - dolną uszczelkę tylnej szyby, wymiana pasków, oleju. "Ćwierkający" roczny alternator Valeo uspokoił się trochę po nasmarowaniu.


Dlatego pokazuję dwie rzeczy z wnętrza.


Pierwsza to wymienione wreszcie tarczki na desce:

HcFTvu8.jpg

Z ciekawostek: tarczki "milowe" są wyskalowane do 260 km/h, "kilometrowe" do 280 km/h. Przekodowałem wskazówkę oraz tempomat za pomocą programu Perfekt Toolbox. Na szczęście miałem 335d EU do zczytania wszystkich wartości. Wyłączyłem też "oszukiwanie" prędkościomierza i wreszcie pokazuje prawidłowo a nie ok. 10% mniej. Same tarczki na ori wymienił za drobną opłatą kolega Santa Cruz z forum, którego pozdrawiam i polecam.


Druga rzecz to taka pierdółka z kategorii praktyczne auto, jest to rączka na torby z zakupami przykręcona do "dachu" bagażnika. Rączka jest tania, tą akurat kupiłem na aliexpress i jest to na wzór z jakiegoś VAGa. Nie cierpię kiedy mi się coś wala po samochodzie a torby nie zawsze da się przymocować siatką więc jestem z tego moda dość zadowolony. Rączka jest na sprężynie i bez obciążenia składa się pod dachem i jej nie widać, wystaje tylko miękki pasek pomagający ją rozłożyć.


ClhNjP7.jpg

3PsM4kY.jpg

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
fajnie,że się udało licznik ogarnąć :cool2: podoba mi się ten wieszak na zakupy. muszę zerknąć czy w e92 jest gdzie to przykręcić. możesz wrzucić linka do ali na ten konkretny?dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Edit: coś nie działają te linki do aliexpress, wpiszcie coś w stylu: "High Quality Black Car Cargo Trunk Bag Hook Holder Hanger For VW For Passat B6 CC For Jetta For MK5" :mrgreen:


Mocowałem na "ładniejsze" wkręty samowiercące, niestety nie dało się dopasować do istniejących otworów. Tam jest u mnie goła blacha więc bez przesady. Ale jeżdżę z tym już jakiś czas i trzyma się mocno.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

No muszę pochwalić CIę Aaben :cool2: - wreszcie ta amerykańska tarcica przeszła do historii. :oops:

W E90 łuska - jak nie obita - to daję radę. :cool2:

Serio mówię. :D



BTW.

@Aaben - możesz proszę podać co to za trójkat i gaśnica? Sam się ostatnio zastanawiałem jak je zainstalować a u Ciebie wygląda to świetnie.

Kowal34 - można kupić oryginalny zestaw doposażenia w gaśnicę (gaśnica z uchwytem) - montuje się na przód pod siedzenie pasażera prawy przód.

O, takie coś:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/0441113-zintegrowana-gasnica-z-uchwytem

Wtedy to wygląda naprawdę porządnie, no i mamy ładnie zamocowane i schowane, ale pod ręką...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak do tego doszło nie wiem ale ostatnie zdjęcia były rok temu. :roll:


Dlatego dzisiaj trzy naprawdę zwykłe fotki. W międzyczasie trochę się podziało ale niewiele widać:

-polakierowany zderzak przedni z powodu zarysowania na parkingu,

-polakierowane listwy dachowe

-wspomniane już dawno temu europejskie zegary


Mechanicznie, poza standardowymi kwestiami olejowymi, uszczelnienie dolotu. Wymieniłem gumki w rurach ale to nie pomogło na słynną czerwoną w oplocie, więc znalazłem nową która wreszcie rozwiązała problem pocenia się dolotu przy intercoolerze. Znalazłem fantastycznej jakości zamiennik za mniejsze pieniądze niż OEM: https://allegro.pl/oferta/rura-waz-turbo-intercoolera-bmw-3-e90-e91-e92-335d-7908128524


Wszystkie rury obowiązkowo trzeba montować na smar silikonowy w sprayu, bardzo pomaga w montażu i uszczelnieniu.


24smsyf.jpg


I7XijsK.jpg


rTvt3kY.jpg

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.