Skocz do zawartości

[E46] Wybór akumulatora


Shaft28

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.reactionface.info/sites/default/files/imagecache/Node_Page/images/1310408441466.jpg

kozaka powiadasz ? czlowiek uczy sie cale zycie

powiedzenie oszczędny płaci dwa razy ciągle aktualne :wink:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow zaoszczędziłeś 100zł - gratki. Jestem ciekawy jak szybko będziesz gnał do sklepu po nowego Kozaka - czy wytrzyma chociaż owe 2 lata gwarancji.

 

Wyśmiewacie się ale może akurat wytrzyma tyle co Varta czy bosch. Miałem kiedys e36 compact i tam był noname jakiś wsadzony przez poprzedniego włąściciela i ja na nim 6 lat posmigałem i jeszcze z tym akumulatorem sprzedałęm auto :) a kozaka wziąłem bo cena fajna, bezobsługowy, świeży i do tego ma 722A mocy zmierzone miernikiem u znajomego. A jak wytrzyma tylko dwa lata to i tak dobrze bo do tego czasu pewnie i tak zmienię auto na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeży i do tego ma 722A mocy zmierzone miernikiem u znajomego

No to ja nie mam więcej pytań. Na prawdę musi być KOZAK żeby moc w Amperach posiadać :cool2:

Powiedz znajomemu, że z tego miernika, który moc w Apmerach mierzy to co najwyżej zupy można nagotować

 

74Ah - to pojemność akumulatora

720A - to prąd rozruchu

 

Amper [A]- jednostka natężenia prądu

Wat [W] - jednostka mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeży i do tego ma 722A mocy zmierzone miernikiem u znajomego

No to ja nie mam więcej pytań. Na prawdę musi być KOZAK żeby moc w Amperach posiadać :cool2:

Powiedz znajomemu, że z tego miernika, który moc w Apmerach mierzy to co najwyżej zupy można nagotować

 

74Ah - to pojemność akumulatora

720A - to prąd rozruchu

 

Amper [A]- jednostka natężenia prądu

Wat [W] - jednostka mocy

 

 

Sorry nie jestem elektrykiem i nie znam się za bardzo na tych jednostkach , w każdym razie ma 722a rozruchu więc jest cacy:) On mi poprostu wydrukował taki jakby "paragon" i tam były wypisane parametry w tym te ampery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś z was napisać czy te aku nada się do 320d 2002 touring, u siebie mam 80 i chyba jest stary bo pierwsza zima i jak wezme kompa chwile posiedze podpiety pod auto to już nie odpali auto mam od 09-2015 i podejrzewam że aku jest już stare .

 

http://s18.postimg.org/zc45w39dx/image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nada się, ale po o Ci 90ah? Może być niedoładowany na krótszych odcinkach, w zupełności wystarczy 80ah, ja ma bosch'a 80ah ponad 4 lata i działa bez zarzutu, ładuję go co jakieś 4 miesiące (auto stoi pod "chmurką").

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem e-36 sedana 91 babcie hhehe ale chodziła dobrze jak włożyłem nowy aku po kupnie w niemczech to nie musiałem go doładowywać ,sprawdzałem inpą to mam ładowanie powyżej 14 v także chyba kupie 85 ah i alternator bedzie w stanie go doładować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie.

Od paru tygodni widzę, że mój akumulator który mam zamontowany po poprzednim właścicielu już kończy swój żywot...

Mam pytanie do Was, jakich firm macie akumulatory w waszych BMW i jak długo juz się sprawują?

Tak jak rozmawiałem ze sprzedawcami i czytałem na forach mam już mętlik w głowie.

z boschem i vartą podobno jest różnie, banner- ciężko podobno z reklamacjami...

Może jenox, Autopart? słyszałem dość pozytywne opinie.

Propozycja też jest firmy Amper-max- podobno podzespoły jenoxa i 3 lata GW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupiłem AUTOKRAFTa w październiku 2014 i nie mam z nim żadnego problemu, a w dieslu przez 4 zimy łatwo nie miał. Też przed zakupem czytałem, pytałem i analizowałem i wyszło mi, że varty, centry czy bosche już nie są warte tego, żeby płacić za nie 2x więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja za niedługo muszę wymienić akumulator w swoim samochodzie i chciałbym się zapytać o waszą opinię na temat producenta ENERGIZER https://www.iparts.pl/czesc/akumulator-energizer-em77l3,0-443-em77l3-1028621.html. Czy ktoś z was korzystał z akumulatorów tej firmy? Kolega miał w swoim aucie i polecał mi, ale jakoś nie jestem za bardzo przekonany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.