Skocz do zawartości

[E90] - N46 318i - wymiana Dyfra


illusion3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prawdopodobnie czeka mnie wymiana Dyfra. Mam do was kilka pytań:


Ale zanim o tym, napisze jakie mam objawy:


1. Przy wrzucaniu biegu i powolnym ruszaniu słychać jakby płytka metalowa sie gdzieś przesuwała.

2. Podczas jazdy słyszalny w kabinie szum metaliczny, zwłaszcza przez osoby siedzące na tylnim siedzeniu.


Podejrzewałem podporę wału, i bardzo bym chciał aby to było to.. albo cokolwiek innego zwiazane z wałem napędowym, bo przynajmniej mozna to naprawiać na nowych czesciach, a w przypadku dyfra? No właśnie mechanik, niestety ale jeszcze nie rozebral ukladu aby dotrzeć do sedna problemu, ale mówi ze to prawdopodobnie dyfer. Proboje rozeznac temat i widze, że Bede Miał Wydatki. I pytania do was:


1. Gdzie szukać dyfra do benzyny n46 318i ? (Na alledrogo, praktycznie same od Diesli).

2. Ile powinien kosztować sprawny dyfer?

3. Czy po numerze VIN bede w stanie określić konkretny numer czesci jaki pasuje do mojego auta? Widzialem ze dyfry sa mocowane na 3 lub 4 sruby, no i maja jeszcze rozne przylozenia. Domyslam sie ze nie moge zalozyc dyfra ktory ma inne przylozenie anizeli ten ktory mial pierwotnie. Prosze o rady.


Jeżeli chodzi o dyfer to pasujący do mojego auta ma numer dyfer 7524318/7524319, przylozenie 3.23 czyli moge szukac dyfrow z innymi numerami ale zeby mialy takie samo przylozenie czy tylko te? Bo po szybkim przejzeniu allegro i olx nie ma ani jednego..


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam ponownie temat, bylem na kanale i sprawdziłem. Dzwiek wydobywa sie z dyfra lub z ukladu napedowego bezposrednio przy dyfrze, choć na 99% to z dyfra. Mataliczny dzwiek przy wrzucaniu 1 lub wstecznego, oraz podczas jazdy gdy hamuje silnikiem, dzwiek uderzania metalu o metal (zęby się mogły wyszczerbić w kole zębatym w dyfrze? - wiem ze nie wyrazam sie fachowo ale mysle ze fachowiec zrozumie o co mi chodzi). Poki co jezdze, ale naprawde emerycko, zacząłem się rozgladac za dyferem, ale ani na allegro ani na olx nie ma ani jednego z takim samem kodem czesci jak do mojego 7524318, przylozenie 3.23 - czy moge szukac innego ale o takim samym przylozeniu czy musi byc konkretnie taki jaki wynika z VINu ? Pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mi na szczęście udało sie znaleźć 3.23 taki jak miałem, w końcu bez zarzutu, przyspiesza i jeździ jak należy. Mam te stary uszkodzony, myślicie ze ktoś moze go kupic do regenracji ewentualnie na części,za jakieś grosze typu 100-200 zł czy zawieźć go na złom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam jak znalazles dyfer możesz podać nr części ?






 

Mi na szczęście udało sie znaleźć 3.23 taki jak miałem, w końcu bez zarzutu, przyspiesza i jeździ jak należy. Mam te stary uszkodzony, myślicie ze ktoś moze go kupic do regenracji ewentualnie na części,za jakieś grosze typu 100-200 zł czy zawieźć go na złom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.