Skocz do zawartości

Emulator ELV E90


czaro17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

od jakiegoś czasu w mojej '07 E90 wyświetla się czerwony błąd z kierownicą i kłódką i (błąd A116) po odpaleniu czy po przełączeniu komunikatu i tak on wraca. Poczytałem, wiem z czym co się je, z akumulatorem jest wszystko okej, rygiel słychać, że blokuje i nie chcę, by pewnego dnia być uziemionym, bo autko nie odpali. Zamiast wymieniać całą kolumnę zastanawiam się czy ktoś z Was nie ma namiaru gdzie kupię emulator ELV? Przeczesałem internet, ale są to głównie wygasłe ogłoszenia. Pozdrawiam

@edit: znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są 2 opcje:

-edycja komórek pamięci 95040 w ELV w celu wykasowania błędu.

-wgranie do CAS firmware od wersji na rynek USA poprzez WINKFP w trybie expert (firmware bez obsługi ELV)

A ty wgrasz w tym trybie ? Tylko kazdy teoretyczne to mowi , tylko malo kto potrafi wgrac ! A jesli i wgrasz to zobaczysz ze status cas nie zmieni - bedzie mit ELV dalej )

tu teoretyków wiele jest a jak do sprawy - tak nic nie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 opcje:

-edycja komórek pamięci 95040 w ELV w celu wykasowania błędu.

-wgranie do CAS firmware od wersji na rynek USA poprzez WINKFP w trybie expert (firmware bez obsługi ELV)

A ty wgrasz w tym trybie ? Tylko kazdy teoretyczne to mowi , tylko malo kto potrafi wgrac ! A jesli i wgrasz to zobaczysz ze status cas nie zmieni - bedzie mit ELV dalej )

tu teoretyków wiele jest a jak do sprawy - tak nic nie wychodzi

 

Ja wgram :8) , poniżej nagrałem filmik z przerobionym CAS3 bez podpiętego ELV:



Zrobiłem to bo chce wiedzieć jak działają moje samochody :lol: Nie zajmuję się świadczeniem takich usług, ale mogę udzielić porad jak to wgrać (inny/niższy firmware) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są 2 opcje:

-edycja komórek pamięci 95040 w ELV w celu wykasowania błędu.

-wgranie do CAS firmware od wersji na rynek USA poprzez WINKFP w trybie expert (firmware bez obsługi ELV)

A ty wgrasz w tym trybie ? Tylko kazdy teoretyczne to mowi , tylko malo kto potrafi wgrac ! A jesli i wgrasz to zobaczysz ze status cas nie zmieni - bedzie mit ELV dalej )

tu teoretyków wiele jest a jak do sprawy - tak nic nie wychodzi

 

Ja wgram :8) , poniżej nagrałem filmik z przerobionym CAS3 bez podpiętego ELV:



Zrobiłem to bo chce wiedzieć jak działają moje samochody :lol: Nie zajmuję się świadczeniem takich usług, ale mogę udzielić porad jak to wgrać (inny/niższy firmware) :wink:

Więc jeśli ty tym sie nie zajmujęsz, to nie przeszkadzaj innym zajmować , Maria Tereza , ja pier///le

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Więc jeśli ty tym sie nie zajmujęsz, to nie przeszkadzaj innym zajmować , Maria Tereza , ja pier///le

 

Po to jest chyba forum :duh: , nie jest to jakaś tajemnicza wiedza dla wybrańców :wink:

No tak , po to i jest forum zeby dawac solution za free , ktore nie zadziala. P.S. Ja nie o twoim ELV , nie wiem co Ty tam robisz z tym cas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Więc jeśli ty tym sie nie zajmujęsz, to nie przeszkadzaj innym zajmować , Maria Tereza , ja pier///le

 

O proszę....coś z serii ja coś wiem ale nie powiem dopóki nie pokażesz $$

No wlasnie, wiesz , o tym i chodzilo - bedziesz pokazywac lawete i kierowcu lawety , a jeśli znudzi pokażywac, to wtedy zdecydujesz na programowe usuwanie.

A w ogóle zauważyłem , że większość właścicieli bmw kupują samochód za ostatnie pieniądze, aby być lepsze od sąsiada, tylko potem nie ma pieniędzy na utrzymanie i wtedy zaczyna się HA-HA i chcą wszystko za darmo .

Czy ty przypadkiem nie z ich liczby ?

 

O proszę....coś z serii ja coś wiem ale nie powiem dopóki nie pokażesz $$

To jeszcze jedno pytanie - a czy potrzebne mi twoje pieniądze od ciebie ? Czy myślisz, że na każdego klienta modlę się ? ))

Nie śmiesz mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temsky740 uważam że masz dużą wiedzę i o klientów nie musisz się martwić.

Chodzi mi tylko o Twoje podejście, czytam to forum codziennie i zauważyłem że jesteś jednym z tych którzy nie chcą pomóc innym bezinteresownie. I nie chodzi mi stricte o pomoc w 100% (remote, przyjazd) ale o zwykłe podpowiedzi.

Większość z Twoich wypowiedzi odbieram chamsko choć wcale Cie nie znam.

Sam robię sobie wszystko w temacie software i czasami hardware ale w razie problemu jesteś ostatni do zapytania poprzez podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
temsky740 uważam że masz dużą wiedzę i o klientów nie musisz się martwić.

Chodzi mi tylko o Twoje podejście, czytam to forum codziennie i zauważyłem że jesteś jednym z tych którzy nie chcą pomóc innym bezinteresownie. I nie chodzi mi stricte o pomoc w 100% (remote, przyjazd) ale o zwykłe podpowiedzi.

Większość z Twoich wypowiedzi odbieram chamsko choć wcale Cie nie znam.

Och , gdybyś wiedział, ile czasu mnie kosztowało wszystkie te wiedzę , ile pieniędzy i nerwów. Szczerze, to bym zmienił zdanie w drugą stronę, szczerze mówię. Nie obrażaj się.

Są ludzie, którym pomógł , bardzo pomógł , bez zainteresowania, ale tu oni nie wchodza. Pieniądze to nie wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Są ludzie, którym pomógł , bardzo pomógł , bez zainteresowania, ale tu oni nie wchodza. Pieniądze to nie wszystko .

 

I właśnie o to chodzi, masz sporo pracy z ludźmi którzy nawet o tym forum nie słyszeli a nawet jeśli to nie będą potrafić nic sami zrobić więc podpowiedzieć komuś coś to kwintesencja pomocy na forum.

Miłego wieczoru/nocy.


Koniec OT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
.

Są ludzie, którym pomógł , bardzo pomógł , bez zainteresowania, ale tu oni nie wchodza. Pieniądze to nie wszystko .

 

I właśnie o to chodzi, masz sporo pracy z ludźmi którzy nawet o tym forum nie słyszeli a nawet jeśli to nie będą potrafić nic sami zrobić więc podpowiedzieć komuś coś to kwintesencja pomocy na forum.

Miłego wieczoru/nocy.


Koniec OT z mojej strony.

Wiesz jak jest - kto pyta, ten zazwyczaj niema szpretu, dalej jedzie pokazywac screenshot z tego forum co tu napisal temsky czy ktos inny swojemu koderu czy programisty nie wiem komu i ten zaczyna czarowac na wiedze innych - to tragedia. Dlatego lepiej lub nic nie pisać, lub oferować prosto rozwiązanie.

Wzajemnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
odbieram chamsko choć wcale Cie nie znam.

Chamstwo - to jest, gdy właściciel bmw jeździ na warsztaty , po których nie ma rozwiązania problemy , z niego biorą kupę kasy, a kiedy on zadaje pytanie - za co ja musze płacić , to jego wysyłają nac...j.

Chamstwo - to kiedy ten właściciel dzwoni już bez pieniędzy , zaczyna płakać , że nikt nie może zrobić, ale kiedy słyszy cenę - to zaczyna wlasnie krzyczeć dlaczego tak drogo i że wszędzie sami debile oprócz niego samego.

Chamstwo - to jest, gdy niektóre osoby z forum już tu mówią i piszą tu po typu: " Poch...j ty tu przyjechał z Ukrainy". Dla takich mam jedną odpowiedź : " Jesteście takie same "postacie" w całej Europie jak i ja w Polsce.

 

Chodzi mi tylko o Twoje podejście

Moje podejście - naprawiać elektrykę i elektronikę w BMW, kosmiczną wiedzą dzielić się nie zamierzam, jeśli coś nie mogę zrobić - za to pieniędzy nie biorę - to jest moje podejście.

Ludzie mnie znają z drugiej strony - więc ja nie narzekam . Tak że istniejący obraz tu na forum - wprowadzający w błąd.


Co od ELV niby prosty temat , a niby i nie, bo kazda zima jedno i to samo - jak w tym przysłowie - myszki płakali , kłucili się , ale jadły kaktus dalej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd rozumiem temsky, sam pracuję w branzy motoryzacyjnej i sam nie lubie sie dzielic swoimi doświadczeniami, ktore nabylem z czasme i ciezka praca i po co? Zeby Sprzedać za free forumowiczowi ktory pozniej pojedzie do kolegi po fachu i powiem "co tyle kosztuje jak to takie proste"

Niestety polacy sie tak zachowuja i nie doceniają pracy innego czlowieka. Owszem mozna oczekiwac pomocy na forum ale gdy w grę wchodza mocno skaplikowane przeboje pasuje oddac do speca i dać zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Hej

Czy ktoś z okolic Bielsko Biała może mi pomóc

Zakupiłem emulator elv i problem został rozwiązany ale tylko na jeden dzien.

Teraz zaś swieci się błąd kierownicy a w aucie nie można uruchomić zaplonu

Pacjent e87

BOKIEM ALBO WCALE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej

Czy ktoś z okolic Bielsko Biała może mi pomóc

Zakupiłem emulator elv i problem został rozwiązany ale tylko na jeden dzien.

Teraz zaś swieci się błąd kierownicy a w aucie nie można uruchomić zaplonu

Pacjent e87

Ja ci moge pomóc - wywalić elv nazawsze. Okolicy Katowic. Powiem odrazu - drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator zrobił robotę i jest tanio

Główne słowo tutaj TANIO, to znaczy że nie nadlugo, uwierz mi... Tanio i BMW jest to różne rzeczy...

 

Miałem 116i

120i

Obecnie 130i

Także e87 a wcześniej e90 i e39 tez nie jest mi obce i to ty mi uwierz bmw wcale drogie nie jest

BOKIEM ALBO WCALE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.