Skocz do zawartości

Kuleje silnik - M54B30


animavilis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, zwracam się z prośbą o radę w sprawie problemów z moją e39. Mianowicie jak zimny silnik to chodzi w miarę na benzynie i na gazie, jak się nagrzeje, to na gazie straszny muł, a na benzynie gaśnie po dodaniu gazu, np. przy zjeździe ze skrzyżowania. Silnik M54B30. Załączam screeny z INPY


85aea98eed21.jpg


6968fa4dabde.jpg


dee7570f6106.jpg


69f92c705a2a.jpg


ae67a7f45059.jpg


272f354c5005.jpg


9e435cdde680.jpg


22329bd1c021.jpg


762377ee59d1.jpg


38bd24ad934a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dwa najważniejsze błędy to czujnik położenia wałka rozrządu po stronie dolotu oraz czujnik położenia wału, od niego bym zaczął. Dodatkowo błąd grzałki termostatu, więc cały do wymiany oraz błędy informujące o złym składzie mieszanki - sprawdź dokładnie szczelność dolotu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy błędy wałka rozrządu i położenia wału mogą być ze sobą powiązane? tzn, czy uszkodzenie jednego czujnika może wpływać na wyrzucanie błędu drugiego pomimo że ten drugi jest sprawny?

Co do błędu termostatu, to na czym on dokładnie polega? w inpie jest informacja że ten błąd jest nieaktywny. Ponadto ostatnio jeździłem z wyświetlaną temperatura silnika w teście nr 7 i temperatura oscylowała wokół 86 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem błąd grzałki termostatu - objaw - miałem tylko latem podczas jazdy po autostradzie przy przyspieszaniu i jeździe pod górę - temperatura wychylała się poza pion na plus. Jak gaz odpuściłem wracała do swojego położenia.


W termostacie masz dodatkową grząłkę, która przy obciążeniu się oddpala i otwiera termostat szybciej, niż działoby się to pod wpływem samego płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.