Skocz do zawartości

[318 F31 145KM z 2014r] Podłączenie kamerki wideorejestrator


Boras25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was

Mam pytanie, gdzie podłączyć kamerkę pod gniazdo zapalniczki, jak podłącze pod gniazdo przy skrzyni to jak zamykam auto to kamerka ciągle nagrywa, czyli napięcie jest ciągle podawane. czy jest gdzieś możliwość podpięcia także jak zamykam auto to napięcie nie będzie podawane i kamerka nie będzie nagrywać??

Może ktoś ma podpiętą kamerkę i podpowie gdzie ma podpięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czekałeś po wyłączeniu zapłonu aż kamerka zgaśnie? Normalnie to gniazda zapalniczki powinny zgasnąć wraz z wyłączeniem się radia. U mnie po zgaszeniu samochodu radio działa około 5 minut po czym się wyłącza, a wraz z nim gaśnie również dioda ładowarki do telefonu, którą mam podpiętą cały czas za podłokietnikiem. Może ktoś przerobił to gniazdo zapalniczki, aby miało cały czas dostęp do prądu. Możesz ewentualnie spróbować wpiąć pod schowkiem pasażera.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już mam rozwiązany temat, jak auto stało zamknięte parę godzin i podszedłem bez otwierania zajrzałem do środka i kamerka nie nagrywała. Jak tylko otworzyłem auto to ładowarka załonczyła się więc musi też wyłączać tylko pewnie trwa to trochę.Czyli gniazdo przy skrzyni nie podaje napięcia ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze ci podpowiem, żebyś schylił głowę i zajrzał pod schowek nad nogami pasażera. Jest tam ukryte gniazdo, które idealnie nadaje się do podpięcia wideorejetratora. Napięcie jest tam również jeszcze kilka minut po zamknięciu auta.

Dzięki tej lokalizacji kable da się tak poprowadzić, że praktycznie ich nie widać w kabinie a i dodatkowy plus taki, że nie blokujesz gniazda przy skrzyni.

Tu nawet kolega z forum o tym pisał https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=201958

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę trochę temat.

Chcę podłączyć kamerkę.

Pod schowkiem pasażera nie mam gniazda. Jest tylko otwór. Pod spodem nie widać miejsca gdzie można by się podpiąć.

przeciągnąłem kabel zasilający do bagażnika.

I teraz pytanie. Który bezpiecznik ma zasilanie po zapłonie i zanika po wyłączeniu (lub jakiś czas po nim).

Wydawało mi się, że są to bezpieczniki 121,122,123. Ale tylko raz trafiłem że napięcia na nich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A nie myślałeś żeby podłączyć na stałe ładowarkę pod lampkę oświetlającą wnętrze? Miałem tak zrobione w e91 i było mega wygodnie - niczego nie blokowałeś, kawałeczek kabelka wychodzącego z podsufitówki był tylko widoczny.


Pomyśl o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.