Skocz do zawartości

Dziwna maź, jakby olej w gumie między...


rotfles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie dziwnej mazi, wydaje mi sie ze to olej bo ma taki kolor choć jest bardziej lepkie i pachnie bardziej jak benzyna. Otóż tą maź w gumie między przpustnicą a przepływomierzem... Ostatnio miałem wymieniana uszczelke pod głowicą, było planowanie głowicy i prowadnic zaworów. Auto chodzi nierówno na benzynie na LPG 2generacji(lovato) z krokowym troche lepiej, kopułka, przewody świece OK. Podejrzewam że mogł sie zapiec któryś wtrysk, albo coś z krokowym. Nie mam rowniez załozonego impulsatora bo nie umiem go założyc tak aby nie zniszczyć przewodów wn. Auto ciężko odpala,lepiej mu idzie jak dodaje gazu,pozniej faluje na niskich obrotach. od czego zacząć? Co to za maź, wcześniej tego nie widziałem. poniżęj orientacyjne rysunki gdzie ta maź występuje.

http://img64.imageshack.us/img64/690/gumawt1.th.jpg

Edytowane przez rotfles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem, ze nie jestem pewien, ale... Mialem kiedys cos takiego w aucie. Nie w BMW. Napisz mi tylko jak dlugo masz to auto, i czy czesto jezdzisz na dlugie trasy ? Czy tylko krotkie ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od lutego tego roku, zwykle jezdze małe trasy tak 1000km/miesiąc, do pracy mam 13km w jedna strone, i takie bujanie sie po miescie,od sklepu do sklepu,tu podjechac cos załatwic, raczej krótkie trasy i czeste gaszenie i odpalanie silnika. teraz byłem na urlopie tez zrobiłem łącznie 1000km.właśnie na urlopie tę maź zauważyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to odma idąca od pokrywy zaworów wchodzi właśnie gdzieś w dolot i stąd ten olej :wink: .a co do nierównej pracy silnika to sprawdż na początek dokładnie dolot powietrza,nawet najmniejsza nieszczelność powoduje ''kwadracenie'' silnika :norty:
klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze z ta maza to nie masz powodu do obaw. To sie zbiera wlasnie od tego, jak ktos jezdzi krtotkie trasy i silnik nie jest dogrzewany. Po prostu to wyczysc i pojezdzi troche, pozniej sprawdz jeszcze raz. Pozdrawiam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.