Skocz do zawartości

Piszczenie po wymianie wahaczy, amortyzatorow


nolte

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, od pewnego czasu borykam sie z upierdliwym problemem - piszczenie na nierownosciach. Problem pojawil sie po wymianie wahaczy (komplet lemforder) i amortyzatorow. Wszystko z przodu. Piszczenie dochodzi od strony kierowcy, jednak nie potrafie go dokladnie zlokalizowac. Goscie na stacji diagnostycznej rowniez. Co dziwne potrafi ustac na jakis czas. Przy maksymalnie skreconych kolach, kiedy zjezdzalem z kraweznika cos stuknelo lekko i piszczenie ustalo. Niestety znowu sie pojawilo. Wymienilem gumy stabilizatora. To samo...sil mi juz brak e39 touring 525i 2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W takim razie tuleje wahaczy mogły zostać zerwane i masz pozamiatane.

Możesz nagrać film jak to piszczenie "wygląda"?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto filmik. Tutaj po prostu bujam autem na boki. Telefon polozylem w okolicy gumy stabilizatora. Podczas jazdy na nierownosciach, nawet niewielkich piszczenie ma taki sam dzwiek tylko jest krótsze i intensywniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nagralem na prosbe kolegi Yaz. Niestety przerobilem 2 stacje diagnostyczne i kazdy co innego. Ja osobiscie stawiam na stabilizator. I tu pytanie. Co sie stalo ze po wymianie wahaczy stabilizator przeskakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najlepszą metodą będzie droga eliminacji.

Zrób tak jak sugeruje danielxc717. Wytypuj podejrzanego i albo np. odkręć gumę stabilizatora albo ją "nasmaruj".


Ja mam obecnie tuleję wahacza do wymiany. Skrzeczy przy skręcaniu.

Żeby to zdiagnozować przyłożyłem nawet ucho do wahacza przy tulei i nasłuchiwałem czy aby na pewno to ta tuleja.

U Ciebie zlokalizowanie tego popiskiwania powinno pójść znacznie łatwiej.


Sprawdź też czy masz dobrze dokręcone wszystkie śruby mocujące wahacze.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na stabilizatorze mam zalozone nowe gumy febi. Nasmarowane wazelina. Nic to nie dalo. Tak jak pisalem. Dziwne jest to, ze przy zjezdzaniu z kraweznika z kolami skreconymi maksymalnie w prawo, tak ze lewe kolo zjezdza pierwsze, czasami slychac gluche stukniecie i piszczenie ustaje. Niestety do pierwszej hopki czy nierownosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moze doprecyzuje sprawe bo jestem po rozmowie z mechanikiem, ktory to robil.


Najpierw wymienialem amory. Wczesniej piszczenia nie bylo. Przy zdejmowaniu amorow aby nie wybijac swozni wahaczy ze zwrotnic odkrecil wahacze przy tulejach. Zdjal zwrotnice i poskladal (tuleje wahaczy dokrecil na podniesionym aucie!!!!). Nastepnego dnia pojawilo sie to piszczenie. Jak wrocilem stwierdzil, ze trzeba wymienic wahacze. Zamowilem lemfordery. Zalozyl wahacze i dokrecal je podpierajac kolo podnosnikiem do skrzyn biegow (!!!!!!!!). Piszczenie nie ustalo. Wymienilem gumy stabilizatorow. Pozniej wrocilem z uwaga, ze wahaczy nie powinno sie tak dokrecac. Pojechal na kanal. Poluzowal je przy tulejach i dokrecil (bez obciazania auta i bujania!!!). No i jestem tam gdzie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na 3 stacjach i u 2 mechanikow. Mechanicy stwierdzili, ze piszczenie jest tak glosne, ze nie potrafia tego zlokalizowac. Sugeruja ponowna wymiane elementow!!!! Bez jaj no... Zaczynam tracic juz cierpliwosc. Dzis zrobie sam eksperyment i odkrece caly stabilizator i pobujam autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.