Skocz do zawartości

[E60] Potencjometr poziomowania lusterka - naprawa


Gino71

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwa naprawa - wymiana potencjometra poziomowania lusterka bocznego bo chyba on szwankuje. Za każdy razem po otwarciu auta prawe boczne lusterko opada i w takiej pozycji zostaje i muszę je podnosić sterowaniem z drzwi kierowcy, jest to bardzo irytujące i chciałbym z tym zrobić porządek tylko czy należy wymienić cały wkład czy są inne możliwości naprawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie raczej to nie to próbowałem, kodowalem wszystkie funkcje pamięci fotela kierownicy działają tylko to lusterko opada po otwarciu drzwi i to po dłuższym postoju łączę to z uspieniem auta i ponownym wzbudzeniu. Po krótkiej wizycie poza autem i otwarciu jest ok. Aha po wciśnięciu powiedzmy pamięci fotela 1 bo tak mam ustawione pod siebie, lusterko o którym mowa również nie wraca w zaprogramowane miejsce i opada,, wyłączone mam również opadanie przy włączonym wstecznym bo mnie to irytywalo a nie pomagało podczas cofania z tej opcji lusterko również opada i nie wraca do prawidłowego położenia po włączeniu drive....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


mam podobną sytuacje co do pozycji lusterka pasażera. Po wniciu R opada, po wbiciu Drive ustawia sie na jakąś dziwną pozycje.

zapisywałem ustawienia w fotelu kierowcy, niestety na lusterko to nie działa.. jedynym roziwązaniem na ta chwile jest przestawienie przycisku od ustawiania lusterka w pozycje pasażera. Wtedy po wbiciu R lusterko nie przestawia się.


W jaki sposó programowałeś i wyłączałeś tą opcje, da sie to zrobić z poziomu iDrive czy potrzeban jest INPA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, mam tak samo jak ty ustawiony przełącznik na pasażera żeby przy włączonym wstecznym lusterko nie opadało nie wykodowałem tej funkcji. Natomiast bardziej irytuje mnie, że po każdorazowym wejściu do auta opada lustro i nie wraca na swoje miejsce, muszę manualnie z przełącznika je regulować do żądanego poziomu ale to już opisałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz coś takiego:

c07006322bbb3a9bmed.jpg

to leży u mnie w szufladzie i się kurzy, możemy się jakoś dogadać. Raczej to nie jest naprawialne..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną prawidłowość mianowicie prawe lusterko nie opada przy wyłączonej opcji w panelu sterowania iDrive - serwis- ustawienia pojazdu i odznaczeniu jeśli dobrze pamiętam pamięć ustawień foteli przy otwarciu drzwi bądź otwarciu centralnego zamka, wtedy wszystko ustawione jest tak jak zakodowałem pod siebie a lusterka znajdują się w zadanej wcześniej pozycji prawe nie opada. Oczywiście po wejściu do auta i np. naciśnięciu pamięci fotela np. nr 2, fotel, kierownica i boczne lewe lusterko ustawiają się do zadanej pozycji natomiast prawe lusterko wariuje a raczej opuszcza się i zostaje w tej pozycji i trzeba regulować z panela, hmm... więc może to jakiś moduł ma problem a nie potencjometr poziomowania lusterka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.