Skocz do zawartości

E60 530d 2004 - Problem z navi i czytnikiem


lizbona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Pierwsze BMW, pierwszy post (Witam wszystkich!) i pierwsze pytania... pewnie cześć była, ale nie wszystko co znalazłem pasuje do mojego modelu, dlatego proszę o pomoc z poniższym...


W opisie wyposażenia po VINie mam info o:

1.

S606A

NAVIGATION SYSTEM BUSINESS

2.

S694A

PROVISIONS FOR BMW 6 CD CHANGER


Pytanie 1: (Ad.1) Wiem ze to nawigacja Business, mały ekran, CCC. Poszukuje na forum info rodzaju nawigacji aby moc dopasować mapy z 2017. Spotykam się z różnymi oznaczeniami mk1, mk2 itd. Nie wiem jaka jest moja (ktoś pisał ze przy tyg modelach już nie ma mk tylko po prostu mapy business (omijać HIGH i Professional) - to prawda?


Pytanie 2: (Ad.2) czy to oznacza ze auto było wyposażone w zmieniarkę? Jeśli tak to gdzie ona powinna być? Schowek? Gdzieś w bagażniku?


Pytanie 3: Czy te radia obsługują MP3 czy tylko CD? Po wsadzeniu płyty mp3 nic nie czyta i nie wiem czy to problem z czytnikiem czy obsługuje tylko format CD Audio.


Pytanie 4: jeśli była zmieniarka i została wymontowana to gdzie mogę umieścić płytę z mapami navi? W czytniku radia kosztem wolnego slotu na płyty CD?


BMW E60 530d 2004 rok


Pozdrawiam!

Największy problem mam z mapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka montowana jest w schowku od strony pasażera, o ile twój model miał ją w wyposażeniu. Jeśli masz navi bussines i czytnik z jednym otworem na płyty to tam ładujesz płytę z mapami i powinno ci śmigać

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem i sam sobie odpowiesz, co ,gdzie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka montowana jest w schowku od strony pasażera, o ile twój model miał ją w wyposażeniu. Jeśli masz navi bussines i czytnik z jednym otworem na płyty to tam ładujesz płytę z mapami i powinno ci śmigać

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem i sam sobie odpowiesz, co ,gdzie jest....

 

Auto z 2004 roku. 3 właścicieli.

W raporcie VIN pozycja S694a 6CD CHANGER w schowku zaślepka. Nie wiem czy była zmieniarka czy nie...


Wziąłem pierwsza lepsza płytę z 2017 roku dla navi business - nie działa. Sprawdzić czytnik i navi można wsiadając płytę z odpowiednimi mapami. Tylko tych map, rodzai jest dużo. Nie wiem czy do starej navi business z 2004 można ładować mapy z 2017 czy jakiejs starsze... na jaki rodzaj zwrócić uwagę. Czy moglibyście podać dokładne nazewnictwo tych map dla PL ewentualnie link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lizbona


Zacznij czytać forum. Coraz mniej ludzi chce je przepisywać po raz kolejny


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=284218


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=210591

 

Dzięki Darek za rady, ale Twoje linki nie odpowiedziały na moje pytanie.


Zatem może inaczej.

Czy .iso pod poniższym linkiem będzie akuratny do navi Business w e60 530d z 2004 roku (chodzi o rocznik, rodzaj itp)?

https://chomikuj.pl/usmiech99/BMW/Nawigacja/BMW+Road+Map+Europe+Business+2017+DVD2


Jeżeli pobiorę ten plik ze wszystkimi radami z forum (dobra płyta DVD-R, najwolniej jak sie da) i nie będzie działać to dla mnie znak że coś jest nie tak z czytnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.