Skocz do zawartości

BMW 2010 rok silnik N47 kontrolka DDE brak mocy


maciek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Panowie mam problem z autkiem, wywala w inpa następujące błędy które po skasowaniu wracają:


4933 luftsystem, luft zu AGR

497D abgasdrucksensor vor turbine


Ewidentnienie coś z dolotem, zawór EGR ?


Może ktoś miał coś podobnego ?


Autko wywala kontrolkę DDE i nie ma mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja miałem tak, że błąd się nie wyświetlał na desce, ale auto jakby traciło moc i nie chciało przyspieszać. Pojawiały się dwa błędy dotyczące EGR, ale nie pamiętam już jakie. Moj EGR jest firmy WAHLER, czyli wygląda tak.

lg_c5321820-5d54-40fe-b15c-0f4be7aeef0a.jpg

Twój pewnie jest identyko. Na początek nie demontuj go z auta tylko zdejmij tą osłonę, która jest na pierwszym planie. Pod nim będzie sterowanie zaworem, które z biegiem czasu zasyfia się i blokuje. Ja wyczyściłem sprayem do czyszczenia EGR i nasmarowałem towotem i od kilku miesięcy błąd nie powrócił. Tak wygląda to co czyściłem. Obejrzyj filmik, tak id połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4933 luftsystem, luft zu AGR

497D abgasdrucksensor vor turbine

Pierwszy blad mowi o powietrzu do egr czyli chodzi o podcisnienie

drugi blad mowi oczujniku zaworu egr przed turbina-chodzi o przetwornik cisnienia jest zamontowany za zaworem egr zaprowadzi Cie do niego rurka od egr-sprawdz czy jest podcisnienie na przetworniku jesli jest to go wymien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu panowie rozwiazywali problem z takimi samymi błędami.

http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=49407

I tu

http://mhhauto.com/Thread-E87-116d-strange-behavior

Ogólnie to wygląda że chłopaki mieli zafajdany EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi koledzy, wyjąłem dzisiaj EGR.

Nie był zbyt zasyfiony ale wyczyściłem pendzelkiem z nagaru (sadzy), złożyłem wszytko do kupy, przesmarowałem dzwigienkę z pod czarnej plastikowej pokrywki i zobaczymy. Jeśli błędy będą wracać trzeba będzie chyba kupić nowy zawór EGR i wymienić. Oryginał Wahler coś koło 500 zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

U mnie był ten sam problem z kodami błedów. wymieniłem czyjnik jak pisze kolega wyżej i po resecie błędów spokój :

Dokładnie chodzi o ten czujnik ( wcześniej wymieniłem też ten który jest tak jakby bardziej w głębi gdy sie patrzy na silnik od przodu samochodu tylko ze bład był nadal, kupiłem taki jak z linku poniżej , uzywany oryginalny i błędu brak )

https://bmwcentrum.pl/czujnik-cisnienia-spalin-bmw-m47n2-m57n-m57n2,id1013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Panowie pojawiają mi się te same błędy co w pierwszym poście. Wymieniłem już ten czujnik cisnienia spalin o którym piszą chłopaki wyżej, wyczysciłem egr i tą dźwigienke. Macie jeszcze jakieś pomysły? Wkładacie ori czujniki bo mój był jakiś włoski? Czy może problem leży w tym drugim czujniku leżącym bardziej z tylu silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.