Skocz do zawartości

F31 zmiana reflektorów na Angel Eyes


kusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Orientowałem się z robieniem tego do swojej f30. To co wysłałeś z allegro to jakieś zamienniki emitujące bi-xenon, nie próbowałbym tego robić :D

 

Najlepiej zostawić to wyspecjalizowanym ludziom, w poleconej firmie tutaj na forum wycenili doposażenie w reflektory bi-xenon z systemem samopoziomowania - ok. 8.000 zł brutto. Deklarują, że wszystkie elementy oryginalne i fabrycznie nowe. Wszystkie prace wykonują zgodnie z technologią producenta BMW AG. Gwarancja 24 miesiące. Jeszcze się nie przekonałem na własnej skórze ale najprawdopodobniej to zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, paranoja ;) Ale samochód był pewny, dobry silnik 2.0d 184 km, automat, alpiweiss, fajne orginalne 18tki jedyne mankamenty dla mnie to fotele chyba najbardziej podstawowe i właśnie lampy . Ale jak się ma ograniczony budżet to czasem nie ma co wydziwiać . Dziękuje bardzo za porady, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, niestety sie nie orientuje. Wg mnie to paranoja, ze auta za 180k nie maja ledów/xenonów. Juz w Seatach i innych Skodach za 60k masz to w standardzie. No ale cóż... :D

 

Jesteś w błędzie. W Seatach i skodach owszem są LED ale działają gorzej niż xenon... Te lampy nie mają samo-poziomowania i spryskiwaczy... Dlaczego? bo zgodnie z homologacja czy tam ustawą źrodła swiatła poniższej iluś tam Lumen nie wymagają tego typu osprzętu. Te lampy poprostu są słabe...

 

Czy to będzie LED LASER XENON HALOGEN nie ma znaczenia nie oszukasz jednostek pomiarowych i ich wartości.

 

LED LEDowi nie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie. W Seatach i skodach owszem są LED ale działają gorzej niż xenon... Te lampy nie mają samo-poziomowania i spryskiwaczy... Dlaczego? bo zgodnie z homologacja czy tam ustawą źrodła swiatła poniższej iluś tam Lumen nie wymagają tego typu osprzętu. Te lampy poprostu są słabe...

 

Czy to będzie LED LASER XENON HALOGEN nie ma znaczenia nie oszukasz jednostek pomiarowych i ich wartości.

 

LED LEDowi nie równy.

 

W 100% się zgadzam. Miałem Leona z ledami i świeciło to gorzej w nocy poza miastem niż obecnie xenon w F30 (zwykłe, nie skrętny). Po fl Seata trochę to poprawili, aczkolwiek do xenonów z BMW czy ledów z BMW bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może ktoś z forum zakładał tego typu lampy http://allegro.pl/bmw-3-f30-f31-xenon-led-od-2012-prawy-nowy-i6920646366.html

depo lub tyc i może powiedzieć coś więcej jak świecą jak spasowanie ?

http://allegro.pl/lampy-przednie-bmw-f30-f31-11-11-7-15-d1s-led-xeno-i6674636674.html

I nie wiem czy to jest led czy to xenon ? czy 2w1 ? wtf

Nie wiadomo czy trzeba spryski do tego typu zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum zakładał tego typu lampy http://allegro.pl/bmw-3-f30-f31-xenon-led-od-2012-prawy-nowy-i6920646366.html

depo lub tyc i może powiedzieć coś więcej jak świecą jak spasowanie ?

http://allegro.pl/lampy-przednie-bmw-f30-f31-11-11-7-15-d1s-led-xeno-i6674636674.html

I nie wiem czy to jest led czy to xenon ? czy 2w1 ? wtf

Nie wiadomo czy trzeba spryski do tego typu zestawu ?

 

To są zwykłe xenony, z ledami dziennymi.

 

Potrzebujesz do tego poziomowanie i spryskiwacze.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja jakis miesiac temu zmienilem standardowe H7 na Depo Xenon style (H7 + soczewka + ringi LED).

Lampy wizualnie bardzo podobne do OEM xenon - zarowno wewnatrz, jak i z zewnatrz.

Wiele ludzi probuje zobic przerobke H7 OEM -> Xenon OEM, co kosztuje okolo 6k PLN i wymaga spryskow.


Mysle, ze opcja z Depo xenon style jest calkiem sensowna (lampy sa ludzaco podobne do OEM xenon i swieca lepiej, niz lampy standardowe). Cena zestawu okolo 2k PLN. Z jakimis jasnymi zarowkami bylyby bardzo podobne do OEM Xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Depo. Dosyc popularny mod w US.


Co do parowania - nie zauwazylem, ale tez jakos specjalnie mocno sie nie przygladalem.

Jakby bylo duzo pary w nich, to bym pewnie zobaczyl od razu, ale nie przypominam sobie, zeby cos takiego mialo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie "zamienniki" - repliki xenon na zarowki H7 - soczewkowe - Depo.

Moim zdaniem warto - swiatla duzo lepiej wygladaja, swieca w porzadku, sa do wlozenia plug-and-play i jest sporo filmow na youtube, jak to sie robi. Mialem kodera u mnie w garazu - troche mu zeszlo, zanim dostrzegl roznice miedzy moimi, a oryginalnymi Xenonami, wiec ludzaco podobne.


Co do wymiany, to mozna tutaj popatrzec:



Jak sie ma reflektory juz jakis dluzszy czas, to tez klosze w nowych zawsze mniej zniszczone/popekane.


Xenon nie pasuje PnP - jest do tego inna instalacja, kodowanie FEMa, czujniki przechylenia auta, itd. 5k+ PLN trzeba wydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nie wiesz czy będą pasować p&p

Nie rozbieralem tego jeszcze i nir wiem jak to wygląda z tyłu lampy


Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?


https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-f30-f31-11-15-xenon-d1s-led-angel-eyes-scheinwerfer-lwr-neu/606289219-223-1831?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakis miesiac temu zmienilem standardowe H7 na Depo Xenon style (H7 + soczewka + ringi LED).

Lampy wizualnie bardzo podobne do OEM xenon - zarowno wewnatrz, jak i z zewnatrz.

Wiele ludzi probuje zobic przerobke H7 OEM -> Xenon OEM, co kosztuje okolo 6k PLN i wymaga spryskow.


Mysle, ze opcja z Depo xenon style jest calkiem sensowna (lampy sa ludzaco podobne do OEM xenon i swieca lepiej, niz lampy standardowe). Cena zestawu okolo 2k PLN. Z jakimis jasnymi zarowkami bylyby bardzo podobne do OEM Xenon.

 


Mozesz zapodac jakies zdjecie jak swieca same ringi oraz lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakis miesiac temu zmienilem standardowe H7 na Depo Xenon style (H7 + soczewka + ringi LED).

Lampy wizualnie bardzo podobne do OEM xenon - zarowno wewnatrz, jak i z zewnatrz.

Wiele ludzi probuje zobic przerobke H7 OEM -> Xenon OEM, co kosztuje okolo 6k PLN i wymaga spryskow.


Mysle, ze opcja z Depo xenon style jest calkiem sensowna (lampy sa ludzaco podobne do OEM xenon i swieca lepiej, niz lampy standardowe). Cena zestawu okolo 2k PLN. Z jakimis jasnymi zarowkami bylyby bardzo podobne do OEM Xenon.

 


Mozesz zapodac jakies zdjecie jak swieca same ringi oraz lampy?

 

Jak rozumem, chodzi o np.: odbicie na scianie od ringow/mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Prawdopodobnie temat był wałkowany.


Jestem nowym posiadaczem BMW F30 i niestety ma halogeny standardowe. Widziałem że są jakieś bajery typu: Depo Angel Eyes. Jednak zdania na temat wykonania/jakości są naprawdę podzielone.

W necie znalazłem zamienniki tych lamp : Reflektor przedni prawy HELLA, H6W, H7 / H7, PY21W Nr pozycji: 1EJ 354 983-021. Jak one mają się do oryginalnych lamp ? Czy lampy będą świecić tak jak z tymi ledami/xenonami ? Jakość oświetlenia itp.


Pozdrawiam i przepraszam z góry za nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm pytanie tylko czy te lampy - zamienniki hella mają soczewkę oraz ringi? znalazłem kilka zdjęć i na jednych była soczewka a na innych wyglądały tak jak zwykły halogen bez znaczka bmw...

pytanie jeszcze jak świecą ringi jeśli są bo wątpię by za tę cenę były one LED... jakościowo i pod względem wiązki światła będą pewnie lepsze jak depo czy tyc...

temat jednak ciekawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.