Skocz do zawartości

Pęknięta sprężyna zawieszenie S226A


Lendio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzis rano w garzu zastalem niemily widok peknieta sprezyna lewy przod) pewnie bym niezauwazyl bo wsiadlem do auta wsteczny, ale slysze jak cos trze, wiec zaczalem ogladac co jest nietak.

 

Teraz bede szukal sprezyn, ale mam spory dylemat (zastanawiam sie, czy mam oryginalne sprezyny SS206A bo auto jest b niskie) i niechce efektu kozy z przodu jak juz kupie sprezyny (bo juz ich niezwroce)

 

-czy po zdemontowaniu znajde na sprezynie jakies oznaczenie ? modelu/symbol

-jeszcze nie sprawdzilem cen, ale jak S226A bede kosmicznie drogie to moze zastanowie sie nad wzieciem kompletu Eibach pro kit

i pytanie, czy beda pasowac do amortyzatorow SS226A (zeby tez niesiadlo za bardzo w dol lub na odwrot)

 

Jak mozna prosic o podelsanie linkow do eibach prokit do jakiejs aukcji allegro/sklepu internetowego i do oryginalnych sprezyn S206A (porownam ceny)

Troche szukalem po allegro , ale widze kilka rodzajow tych eibach (30/30 30/25 )

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozkoduj sobie VIN, tutaj masz opis: http://bmwstarogard.p2a.pl/viewtopic.php?id=1107. Tam Ci wyjdzie jakich dokładnie sprężyn potrzebujesz. W zależności od wersji silnikowej/wyposażenia/nadwozia szły różne sprężyny aby zachować odpowiednią wysokość. Nie każde które kupisz od SS206A muszą być identyczne jak Twoje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozkodowalem to wyglada to tak:

Miniaturka otworzy sie w pelnym rozmiarze

http://images62.fotosik.pl/1056/6475b27318dbb51bm.png

 

Znajduje

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6767376-sprezyna-zawieszenia-przednia

Czyzby jedna sprezyna kosztowala 460zł ?, czy to za komplet na przod ?

 

Czyli dwie sprezyny jakies 900zł

 

Teraz pytanie >> czy beda pasowac do moich amorow z S206A sprezyny Eibach pro kit ? (chodzi o wysokosc, chce lekka glebe a najlepiej, zeby bylo porownywalnie do oryginalu z S206A

 

 

Prosba - prosze o link do takich co beda pasowac na 100% , bo jak mam za dwie placic 900zł i miec obawy , ze przod bedzie stercza jak koza to kupie odrazy komplet 4 nowych eibachow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie 226a?

W eibach pro kit w e87 i e90 sa tkie same sprezyny tylko inne nr dali,ktos z forum pisal do eibach.pl i tak mu odpisali,ja wsadzilem od 320i i jestes super :cool2:

Sa to zawieszania takie same :!:

 

Dokladnie chodzi o S226A (zrobilem literowke)

 

Czyli jak dobrze zrozumialem, Eibach pro kit bedzie pasowal do amorow z S226A i bedzie podobne obnizenie auta jak na sprezynach S226A?

 

a jak z twardoscia ?

 

Bo Eibach sportlin-y raczej odpuszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eibach da jakieś 15mm w dół

15mm nizej od serii, czy od S226A ?

 

Wedlug opisu do standardowego zawieszenia Eibach pro kit daje -15mm przod -25mm tyl

 

Czyli jak zalozne na sportowe amory Eibacha Pro kit to bede mial przod -15 i tyl -25mm ? czy nizej ?

 

Chce uzsykac podony efekt jak mam w tej chwili (jak tyl sie podniesie z 1-1,5cm cm to bedzie nawet lepiej)

http://i59.tinypic.com/29z7j1i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15mm od 226 zobacz sobie u mnie w galerii ,jest bardziej miekko wszytsko zalezy co kto lubi :cool2:

To ja musze miec cos "zmodzone juz" bo popatrzcie na fotke wyzej jak siedzi

 

(jak tu jeszcze by milao na eibachu poleciec 15mm w dol to bedzie juz zdecydowanie za nisko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem kola i pospisywalem nr amortyzatorow przod (chyba oryginaly sadzac po dacie. Sprawnosc ostatni przeglad 72%, wiec jeszcze daja rade)

 

Amor kolo po str kierowcy (tu walnela sprezyna i teraz zeskoczyla i opiera sie na samy dole amora)

3131 6772923 01

105413 15 25-01-06

V3655TB SP

 

Amor kolo po str pasazera

3131 6772954 01

105413 15 25-01-06

V3655TB SP

 

Na samych sprezynach niewidze, zadnych oznacznie, paskow itp (chyba, ze sa gdzies od wewnatrz).

 

Jutro pewnie bede dzwonil do sklepu bmwczesci...... i sie dopytam o wszystko bo dalej niemam pewnosci, czy niesiadzie za nisko na eibach pro kit (skoro ma byc jeszcze nizej niz bylo teraz na fotce wyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tylnije sprezynie masz napisane zobacz sobie :cool2:

Amory chyba nie od tego auta ale poszukaj soebie

Kurcze tylu niemam jak sprawdzic teraz (brak kanalu a nawet niewiem jak wyjade z garazu)

 

MOj symbol amora juz wyszedl z produkcji i teraz jest pod nowy nr wedlug Bmw store

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6786015-amortyzator-przedni-lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ma jedno pytanko,

 

PLanuje dojechac na walnietej sprezynie do mechanika (mam jakis 600m)

 

Pytanie: czy niezabije tym amortyzatora ? (bedzie siadniety na maxa bo sprezyna zeskoczyla calkiem (oczywiscie bede jechal bardzo wolno i ostroznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eibach pro kit zalozony (udalo mi sie kupic na miejscu za dobra cene) W polaczeniu z amorami od S226A.

 

Na ta chwile, tyl podobnie lub lekko nizej niz bylo na S226A (moze niecalo 0,5cm) , przod lekko wyzej ok 0,5cm

Roznice minimalne, podejzewam, ze przod bardziej siadzie bo silnik troche wazy.

 

Ogolnie to mialem wczesniej pomiary przeswitu od progu bo pewnie bym niewidzial tych roznic (no moze po samym tyle troszke)

 

Co do prowadzenia, faktycznie troszke bardziej komfortowo choc dalej jest twardo, czyli jest dobrze.

 

Pytalem o geometrie, ale mechanik twierdzi, ze niema potrzeby (amortyzator siadl na swoje miejsce, wachacz nieruszany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To amory tez zmieniales czy w koncu miales od zwyklej serii?BO juz sie pogubilem :norty:

Nie wiem czy chciales zeby bardziej siadla czy nie bo tez sie pogubilem :mrgreen:

Gemoetrie warto zrbic bo przod sie napewno zmieil i tyl tez na bank chyba ze jakims cudem udalo sie Ci tak samo ustawic,chodz watpie ,robiles sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no moglem troche namodzic w temacie:

 

-Mialem S226A cala zawieche.

-Zmienilem same sprezyny, czyli zostalu amoty S226A.

-Chcialem zachowac porownywalny przeswit jak byl na S226A

 

Calosc wymienial mi mechanik (faktycznie niewiem, czy tylne kola lekko nierozjchaly sie dolem, ale wczesniej sie temu az tak nieprzygladalem wiec moze tak bylo)

 

Odnosnie geometri to pytalem sie i dostalem odpowiedz, ze niema potrzeby, bo katy sie niezmienily, wachacze nieruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbierznosc zrob- kosztuje 100-150 zl a masz spokojna glowe-

nie oszczedzaj na takich rzeczach :nienie:

Eibach ProKit jest swietny- bedziesz zadowolony.

Kupiles sprezyny dla swojej wersji silnikowej ?

 

Niechodzi o oszczednosc w sprawie geometri. Przemysle jeszcze sprawe.

 

Kupilem ten model (wedlug info ma pasowac ) dopasowane do 320d, ale gama silnkow jest szersza,

http://www.eibach.pl/eibach-bmw-3-touring-(e91)-e10-20-014-06-22-pi-862.html

 

..................................................Dane z ks ser.............Eibach

dopuszczalny nacisk na przednia os ............940kg.................1045

dopuszczalny nacisk na tylna os..................1140kg...............1200

 

Chyba jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączę się do tematu ale w drugą stronę.

Chodzi mi o dźwigniecie przodu i to o jakieś 4-5 cm. Przednie zawieszenie mam zbyt niskie i na niektórych progach zwalniających haczę o dolną listwę przy kole.

Boję się jak przyjdzie zima, spadnie duży śnieg i moja bunia będzie robić za pług. Co poradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach jzady na eibach pro kit potwierdzam, ze zawiecha jest bardziej "cywilizowana" :) , dalej jest sztywna, ale nie az tak jak S226A i lepiej wybiera dziury i nierownosci poprzeczne, szczegolnie gdy jest dziura w poprzek drogi i wpadaja jednoczesnie dwa kola na jednej osi.

 

AUto fktycznie jest optycznie troszke nizej teraz (jak sie troche ulowy jeszcze to zrobie zdjecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.