Skocz do zawartości

Blos-jakie spalanie,czy sa wystrzały?


Lego

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z tego co wiem nie ma strzalow przy Blosie autka mniej pala i sa zrywniejsze. Blos jest w 100% mechaniczny a nie tak jak nasze instalacje gazowe w ktorych jest elektronika ktora sie nie sprawdza. Najlepiej by bylo jak by sie ktos wypowiedzial na ten temat kto juz ma Blosa zamontowanego. Ja jestem chetny kupic ale musze sie przekonac czy aby napewno jest tak jak slyszalem.
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge Ci przeslac taki material na temat Blosa jak dziala i instrukcje

 

Mam instrukcje obsługi blosa w jezyku polskim PDF jak komus sie przyda to mogę zamieścic na forum lub wyslac na meila

 

 

To ja poprosze...:) andrzejoo@o2.pl

http://a.imageshack.us/img541/7055/repsolp186x50.jpg


Pełna oferta olejów REPSOL dla motoryzacji

tel.: 888 233 740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o blosa, to żaden mikser z dostępnych na rynku mu nie dorówna. Tego jestem pewny bo miałem ich kilka przed blosem. Bardzo ważny przy blosie jest wydajny parownik z zapasem mocy najlepiej. Jest tu na forum już kilka tematów o blosie więc proponuję :search: . Gdybym miał zakładać gaz to zdecydowałbym się tylko i wyłącznie na wtrysk ale mając już instalkę, blos jest właśnie najlepszą alternatywą. Najniższe spalanie jakie udało mi się uzyskać na blosie to 11l LPG przy prawidłowej mieszance i jeździe do 100km/h w trasce ale można też spalić ponad 20(miasto) przy rozkręconym parowniku i blosie. Mieszanka bogata na skraju palności ale furmanka idzie jak wściekła i nie mam mowy o strzale przy kick-down'ie w trybie sport co zdarzało mi się nieustannie na palniku i było przyczyną wszelkich frustracji związanych z zasilaniem gazem (przez ponad pół roku jeździłem na benzynie). Ogólnie jestem zadowolony z urządzenia (nawet bardzo) gdyż wreszcie wróciła radość z jazdy nawet na lpg. Dodam jeszcze, że zanim weźmiecie się za rozpiłowywanie slita w blosie sprawdźcie parownik (jego wydajność) bo zmułka przez ubogą mieszankę pow. 4000 obr. to w 90% wina niewydajnego parownika. Jeśli chodzi o jazdę na benzynie przy założonym blosie to różnica jest niezauważalna (ok. 0.5 sec. do setki dłużej niż seria) ale mam zmienioną przepływkę z klapowej na płytkową (taka jak w e38 730) i muszę jeszcze popracować nad dolotem bo myślę, że da radę szybciej :mrgreen:
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blosa mam od paru miesięcy. Instalowałem sam. Tu masz post http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=22141&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Reguluję go sam na podstawie odczytu wskazań sondy lambda. Slit jest to rurka wewnątrz blos'a z wycięciem przez które wydostaje się gaz. Aby wyregulować go idealnie należałoby jechać na hamownię i tam pobawić się nacięciem slit'a. Ale i bez tego jest gut :cool2:

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wystrzały już miałem. Powód nieszczelność w dolocie (kolanko łączące wąż od odpowietrzania silnika z rurą łączącą przepustnice z blosem), ale to już załatwione ;)

 

Spalanie.

Najmniejsze 11l

Największe ok 28-29l ale to była jazda dalece odbiegająca od normalnej

Średnio przeważnie wychodzi mi 12-16l w zależności ile z tego jest jazdy w mieście.

Srednie spalanie mam na takim samym poziomie jak miałem na zwykłym mikserze, ale teraz zaczołem jeździć znacznie dynamiczniej więć gdybym jeździł tak jak na zwykłym mikserze spalanie napewno było by mniejsze.

Jedyne co mnie jeszcze czeka to tak jak pisał Zbichu wymiana parownika. Obecnie mam BRC AT90E (140kW) o przebiegu ok 120000km.

Mój silnik to M30B28 z nieznanym przebiegiem. Silnikowi przydał by się już remont (kompresja już nie ta). Ale remontu nie będzie, jak już to wymiana na M30B35

Jakby to kogoś interesowało to na przejechanie 1/4 mili potrzebowałem 17,865s. Oczywiście jazda na gazie

 

Pozdrawiam

OO==ll==OO


www.bmwauto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam!

Ja własnie sie zbieram aby załozyc gas bo czarnulka w miescie to pali nie samowicie sporo jak na moja kieszeń :( i ja z takim zapytaniem jaki gaz załozyći czy sekfencyjny, czy zwykły bo niemam pojecia czy warto inwestować w gaz sekfencyjny czy wystarczy zwykły gaz;/ sam juz nie wiem c0 mam robić. czekam na rady i porady :P

PS: co warto montowac blosa czy brc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Ja własnie sie zbieram aby załozyc gas bo czarnulka w miescie to pali nie samowicie sporo jak na moja kieszeń :( i ja z takim zapytaniem jaki gaz załozyći czy sekfencyjny, czy zwykły bo niemam pojecia czy warto inwestować w gaz sekfencyjny czy wystarczy zwykły gaz;/ sam juz nie wiem c0 mam robić. czekam na rady i porady :P

PS: co warto montowac blosa czy brc???

 

Jak Cię stac to zainwestuj w sekwencję.

Ps.BLOS -to nazwa gaznik gazowego BRC- to firma ktore midzy (chyba)innymi go produkuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie blosa juz zamówiłem i pewnie w poniedziałek go dostane, pewnie będę sie męczył jak go założyć ale naszczescie mam starą rure i ją potne jak sie sprawdzi to potne nową. W zasadzie to tylko sie zastanawiam czy probowac go montować zaraz za przepływką czy zaraz przed przepustnicą, no ale to pewnie wyjdzie w praniu. Póki co mam zainstalowany mikser na przepustnice i jedynym niedomaganiem jest brak mocy no i niestabilne obroty bigegu jałowego po zdemontowaniu silnika krokowego. Byłem zmuszony to zrobić bo chyba sondy 5 V nielubią gazu i szybką padają i już jest kicha. Tak czy siak jak dostane i zamontuje to podziele sie informacjami jak to bedzie u mnie śmigać. Miałem czekać na innych uzystkowników z opiniami w silnikach M50 ale niewytrzymałem i kupiłem to coś :wink:

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.